Szkoły badawcze

Od 10 lat licealiści i studenci chcący zmienić świat na lepsze biorą udział w olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. Uczniowie wybierają problem społeczny, który chcą poruszyć i na swój sposób starają się go przybliżyć beneficjantom. Nawiązują partnerstwa, uczą się pracować w grupie, tworzą harmonogram i budżet. W ramach tej Olimpiady działa grupa Habitat-reborn /odrodzone siedlisko/ z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim , czyli uczniowie propagujący powrót do środowiska naturalnego...

Mikstury natury

Szkoły badawcze / Mikstury natury

Zadaniem grupy  z Ekonoma jest przywrócenie pszczół do środowiska naturalnego, ponieważ są one bardzo ważne w życiu człowieka i bez nich nie przeżyjemy. To właśnie one zapylają rośliny i dzięki nim mamy co jeść. Jednak niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z tego jak bardzo są ważne. 

W związku z tymi celami grupa przeprowadziła w Zespole Szkół Ekonomicznych prelekcje pod tytułem Pszczoły i ich znaczenie dla ludzi oraz ekosystemu. Gościem specjalnym wydarzenia był Konrad Ładnowski ze Stowarzyszenia Pszczelarzy Ziemi Mińskiej. Przybliżył on uczniom historię pszczół, ich znaczenie dla ludzi i ekosystemu oraz sposoby pomocy małym przyjaciołom. Po prezentacji uczestnicy sprawdzili swoją wiedzę w quizie z nagrodami. Każdy uczestnik dostał również ulotki, broszury oraz smycze. Natomiast na chętnych czekały woreczki z nasionkami roślin miododajnych. Opiekunką projektu Habitat- reborn jest Małgorzata Kozińska-Zięba. 

Kolejnym etapem był cykl warsztatów o pszczołach. Tym razem prelekcja odbyła się w pałacowym Międzyczasie. Podczas warsztatów publiczność poznała życie pszczół, dowiedziała się o ich istotnej roli dla naszego ekosystemu oraz mogła zobaczyć efekty ich pracy. Warsztaty spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem a uczestnicy na koniec dostali drobne upominki. Młodzi badacze sa wdzięczni Konradowi Ładnowskiemu za bardzo duże zaangażowanie, poświęcony czas i wsparcie w realizacji projektu.

Co dalej? W najbliższym czasie młodzież chce zasadzić łączkę kwietną na terenie szkoły, a dokładniej o projekcie opowiadają w mediach społecznościowych pod hasłem Habitat- reborn. (opr. jzp)

Data: 10.03.2023   Autor: (jaz)

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *