Powiat mińskiFutsal cup 2022

Futsal, czyli nożna halówka rządzi się swoimi prawami. Dominują szybkość i technika, ale też niespotykane nazwy drużyn. Już w czasach naszych 15 turniejów halowych mistrzostw powiatu rozgrywanych  w latach 1999-2014 oprócz zespołów klubowych grały drużyny o niespotykanych nazwach z dziwną etymologią. Tak jest również obecnie podczas  rozgrywanych futsalowych pucharów, z których kilka organizuje Piotr Wieczorek ze stowarzyszenia Rozwijamy Talenty...

Mierzy w Nietoperzy

W miniony weekend 17-18 grudnia podczas Turnieju halowego Futsal Cup rozgrywanego w Mińsku Mazowieckim nie brakowało sportowych emocji, ale w duchu fair play. Poza pamiątkowymi pucharami, statuetkami, medalami w stawce również  były atrakcyjne nagrody rzeczowe, jak i również nagroda główna – voucher 1500 zł do sklepu sportowego. Nagrody wraz z organizatorami wręczył starosta Antoni Tarczyński.

A kto wygrał? Mecz o trzecie miejsce  dopiero w rzutach karnych wygrał z warszawską Pobudką dębski MBM TEAM, a już w finale TV Nietoperze z gminy Siennica rozgromili 3:0 drużynę Łabędzi z Sulejówka.

Najwięcej – 8 bramek strzelił Rafał Słowik z Nietoperzy, a Dawid Matak został najskuteczniejszym bramkarzem. Niespodzianka było wybranie Marcina Szymczaka z czwartej Pobudki na najlepszego zawodnika turnieju.

Organizatorzy dziękują sponsorom turnieju, który dofinansował powiat miński. Następny puchar już  pod koniec stycznia (jaz)