Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Srebrne kolędy

Jak obiecali, tak wykonali. Otóż w minioną niedzielę, czyli 13 stycznia o 18.00 w Klubie Żandarmerii Wojskowej zaśpiewali i zagrali znowu Srebrzanie. Było bardzo kolędowo, ale także luźniej, bo pastorałkowo. W programie oprócz znanych kolęd jak Z Narodzenia Pana, Wesoła Nowina, Przybieżeli do Betlejem, Cicha Noc znalazły się bardziej znane pastorałki jak Gore gwiazda czy W tej kolędzie…

Autor: (jaz)

Zagadki okładki

Wchodząc na https://www.co-slychac.pl/glosujemy-na-okladke wszyscy sieciowcy mogli wybrać najlepszą, czyli najładniejszą lub najmądrzejszą okładkę 2018 roku Tygodnika Co słychać?

Głosowanie zakończyło się w środę 9 stycznia, czyli w dniu ukazania się pierwszego w 2019 roku numeru Cs.

Autor: (jaz)

Powoje rozwoju

Zbigniew Grzesiak w roli radnego powiatu i pierwszego kontrolera jego władz ma pełen wór doraźnych i długofalowych pomysłów. Ostatnio zaproponował, by jak najszybciej omówić program rozwoju mińskiej ziemi na najbliższe 5 lat. Najlepiej już w styczniu zwołać sesję, bo iskra do rozwoju musi szybko zapalić wszystkich do działania…

Autor: (jaz)

Skorzy seniorzy

Polityka władz gminy Cegłów to nie tylko zdynamizowanie inwestycji i demografii. Jak się okazuje, zależy im także na seniorach. Właśnie 7 stycznia 2019 r. w hali sportowej w Cegłowie, rozpoczął się cykl noworocznych spotkań z seniorami 70+…

Autor: (jaz)

Wzięli z kapeli

Pod koniec grudnia ukazała się książka poświęcona Mińskiej Kapeli Małego Stasia i muzyce tradycyjnej wschodniego Mazowsza. Założony w 1995 roku zespół nawiązywał do tradycji przedwojennych kapel podwórkowych znanych z ulic Warszawy i Lwowa, ale w tekstach utworów odwoływano się do Mińska Mazowieckiego.

Autor: (jaz)

Dekada dworcowa

Coraz bardziej realne staje się rozpoczęcie budowy w 2019 roku nowego dworca PKP i autobusowego z centrum handlowym. Dlaczego? Wszystko za sprawą uchwały Rady Miasta o przyjęciu planu zagospodarowania przestrzennego, która weszła w życie. Poprzednią uchwałę ze stycznia 2017 unieważnił wojewoda – obecnej minął już czas na unieważnienie.

Autor: (jaz)

Przeszli szkolenie

Właśnie zakończyło się trwające od 24 listopada 2018 r. szkolenie kierujących działaniem ratowniczym w OSP Jędrzejów Nowy, Wola Rafałowska, Ładzyń, Dzielnik, Mienia, Posiadały, Pustelnik, Ruda, Sokolnik i Zimnowoda. Szkolenie zostało przeprowadzone w systemie weekendowym w PSP zgodnie z zasadami organizacji szkoleń członków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych.

Autor: (jaz)

Gminne żłobki

W lutym 2018 roku gmina Latowicz uzyskała dofinansowanie w wysokości 800 tys. na budowę żłobka w Wielgolesie dla 40 dzieci. Właśnie trwa nabór do tej placówki. Ze świadczeń w pierwszej kolejności mogą korzystać dzieci zamieszkujące gminę Latowicz, matki samotnie wychowujące dzieci, rodzice pracujący, uczący się w trybie dziennym lub znajdujących się w nagle trudnej sytuacji życiowej. 

Autor: (jaz)

Srebrne kolędy

Już w najbliższą niedzielę, czyli 13 stycznia o 18.00 w Klubie Żandarmerii Wojskowej zaśpiewają znowu Srebrzanie. Tym razem kolędowo, a właściwie pastorałkowo, bo w programie oprócz znanych kolęd jak Z Narodzenia Pana, Wesoła Nowina, Przybieżeli do Betlejem, Cicha Noc są mało znane ludowe pastorałki – Leć kolędo, Boże Dziecię, Gore gwiazda, Hojka hojka, W tej kolędzie i Skrzypi wóz.

Autor: (jaz)

Obcy w Pewiku

Po niespodziewanej śmierci prezesa Krekory miński PWiK miał dość krótkie bezkrólewie. Ogłoszony konkurs wygrał… węgrowianin Jarosław Grenda i już 2 stycznia 2019 roku przejął władzę nad naszą wodą i ściekami…

Autor: (jaz)

Kultura po remoncie

Wreszcie Pałac Dernałowiczów przyjmuje gości w pełnym wymiarze. Remont trwał dobre pół roku i kosztował kilka milionów złotych, z których większość to dotacje. Zmieniły się nie tylko elewacje, ale przede wszystkim wnętrza. I tak ramach prac zewnętrznych przywrócono dawny wygląd siedziby Dernałowiczów.

Autor: (jaz)

Wigilia samotnych

Nie liczy się to, ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz – z takim przesłaniem po raz pierwszy na plebanii w Mistowie odbyła się Wigilia dla osób samotnych. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnej modlitwy, przełamania opłatkiem, kolędowania oraz wspólnej wieczerzy. Potrawy zostały przygotowane i dostarczone przez parafian oraz okolicznych darczyńców. Każdy otrzymał upominek z produktami odzieżowymi, chemicznymi oraz artykułami spożywczymi.

Autor: (jaz)

Mikołaj strażacki

W Mikołajki grupa uczniów z klasy III ze Szkoły Podstawowej im. Gen. Józefa Hallera w Mariance wraz z opiekunami odwiedziła mińską komendę PSP. Dzieci miały możliwość zapoznania się z charakterem pracy dyżurnego operacyjnego powiatu, przyjmującego zgłoszenia o zdarzeniach i dysponującego strażaków do działań ratowniczych…

Autor: (jaz)

Brąz błyskawiczny

W Szczawnie-Zdroju odbyły się mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych. W zawodach wystartowało 150 zawodniczek i zawodników, w siedmioro reprezentantów Mińskiego Towarzystwa Szachowego.

Autor: (jaz)

Sąd pod prąd

Pracownicy mińskiego sądu i prokuratury protestowali z powodu niskich wynagrodzeń. Nie zgadzają się na grosze, bo – jak napisali na plakatach – sądy bez nich nie istnieją. Tak więc w czwartek, 13 grudnia o 11 obsługa sądu i prokuratury wyszła przed budynek sądu i prokuratury z flagami i postulatami płacowymi. Praca obu jednostek została przerwana na 15 minut, tj. na czas trwania protestu.

Autor: (jaz)

Gucewicz w cudzym sosie

Nie ma to jak być wśród celebrytów, by później opisać ich uroki życia i blaski kariery. Taką bywalczynią była i jeszcze bywa mińszczanka Krystyna Gucewicz. Po okresie poetyckim ta dziennikarka salonów warszawki 13 grudnia była gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej…

 

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: 1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [143]