Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Zbudują urząd

Nowa siedziba siennickiej biblioteki miała powstać w rozbudowanym budynku urzędu gminy. Ta koncepcja upadła, ale okazuje się, że także w nowej wersji GBP będzie dzielić siedzibę z urzędnikami. Jednak tym razem w już w całkiem nowym budynku, który do 30 listopada przyszłego roku ma powstać w pobliżu ośrodka zdrowia.

Autor: (łk)

Sromoty wspólnoty

Niedawno wprowadziłem się wraz z żoną i dzieckiem do bloku. Myślałem, że będzie nam się tu dobrze mieszkało. Niestety, sąsiad z piętra wyżej zatruwa wszystkim mieszkańcom życie, bo niemal codziennie urządza libacje alkoholowe przy głośnej muzyce. Mieszkańcy bloku boją się go upominać, bo wiedzą, że miał kryminalną przeszłość. Co możemy zrobić, aby pozbyć się uciążliwego sąsiada?

Autor: Adwokat Agnieszka Malczyk

Wiosna do poprawy

Piłkarki Tygrysa Huta Mińska szczęśliwym trafem pozostały na kolejny sezon w II lidze, kiedy szykowały się już do spadku po zajęciu ostatniego miejsca w sezonie 2018/2019. W bieżącym sezonie podopieczne Adama Łobińskiego postanowiły nie dopuścić już do takiej sytuacji i utrzymać się w II lidze. Jesień pokazała, że może im się to udać…

Autor: (łk)

Nocny maraton

W ostatnim dniu listopada miński MOSiR zorganizował kolejny już Jesienny Maraton Pływacki. Rywalizacja przeprowadzona została w kategoriach kobiet oraz mężczyzn, a do tegorocznych zmagań zgłosiło się łącznie 14 zawodników – 7 kobiet oraz 7 panów…

Autor: (mosir)

Olimpijskie Endomondo

Od 2018 roku szkoła podstawowa w Kałuszynie realizuje projekt edukacyjny 100 km z aplikacją Endomondo. Pomysłodawczyniami i koordynatorkami projektu są Joanna Bielińska i Izabela Borucińska. Tegoroczna edycja tego wydarzenia nosiła tytuł 100 km na 100-lecie powstania PKOL-u. Uczniowie i nauczyciele przez cały październik próbowali pokonać dystans 100 kilometrów…

Autor: (ib)

Wójt z pucharem

Na hali sportowej w Siennicy zorganizowano Turniej Tenisa Stołowego Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Siennica. W niedzielę 24 listopada o puchar wójta gminy Siennica zawalczyło 10 zawodników. Zawody rozegrano metodą każdy z każdym.

Autor: (łk)

Prężny listopad

Zawodnicy UKS Judo Kontra intensywnie spędzili końcówkę listopada. W przedostatnią sobotę i ostatnią niedzielę miesiąca odwiedzili Józefów i Oleśnicę, a tydzień później pojechali do Skierniewic.

Autor: (łk)

Zginął w Drożdżówce

W niedzielę, 1 listopada w Drożdżówce miał miejsce tragiczny wypadek drogowy. Około godz. 14.30 na drodze wojewódzkiej nr 802 kierujący osobowym Renaultem na łuku drogi z niewyjaśnionych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Na skutek doznanych obrażeń śmierć na miejscu poniósł 36-letni kierowca pojazdu, a dwaj pasażerowie zostali przetransportowani do szpitala.

Autor: (kpp)

Dobrzańska broń

Mińscy kryminalni zatrzymali mieszkańca gminy Dobre podejrzanego o nielegalne posiadanie broni. Wcześniej mundurowi w wyniku prowadzonych działań ustalili dom, w którym miały być przechowywane nielegalne środki obrony. Podczas przeprowadzonej przed paroma dniami akcji na terenie dobrzańskiej gminy mundurowi zabezpieczyli broń palną długą z lunetą, dwie kolby, zamek z lufą, tłumik, dwa magazynki do karabinu oraz niemal 100 sztuk amunicji.

Autor: (kpp)

Wywiadowcy na ulicach

Mieszkaniec Sulejówka usłyszał dwa zarzuty karne – jazdy samochodem pomimo zakazu oraz posiadania marihuany. To efekt działań policyjnych wywiadowców, którzy pojawili się na terenie Sulejówka. Nieumundurowani funkcjonariusze w nieoznakowanych radiowozach za cel postawili sobie właśnie zwalczanie przestępczości narkotykowej i samochodowej.

Autor: (kpp)

Patoklimaty i prawo jazdy

Szkoda Ciebie na takie patoklimaty – to hasło policyjnej kampanii o charakterze edukacyjno-profilaktycznym. Ma ona na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych narkotyków, tzw. dopalaczy. Policjantka Dominika Witek oraz strażnik miejski Robert Szostak oraz pracownicy Sanepidu przeprowadzili kilka spotkań w ramach tej kampanii.

Autor: (kpp)

Rady z pluszakiem

Policjanci spotkali się z przedszkolakami z oddziałów przedszkolnych szkoły podstawowej w Hucie Mińskiej. Sierżantowi sztabowemu Dominice Witek i młodszemu aspirantowi Rafałowi Bieńce towarzyszył strażnik miejski Robert Szostak. Przedszkolaki w wieku od 3 do 4 lat oraz od 5 do 6 lat z zaciekawieniem słuchały policyjnych rad i wskazówek dotyczących bezpieczeństwa na drodze, konieczności posiadania elementów odblaskowych podczas poruszania się po drodze po zmroku, prawidłowego korzystania z przejść dla pieszych, czy poruszania się właściwą stroną drogi. Mundurowi wskazali na właściwe zachowanie się w kontaktach z nieznajomym oraz pokazali jak

Autor: (kpp)

Alkohol nie rozgrzewa

Nie bądźmy obojętni na zagrożonych wychłodzeniem organizmu – apeluje policja. Narażeni są zwłaszcza bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić pod numer alarmowy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

Autor: (kpp)

Piła nie dotarła

Policjanci otrzymali zgłoszenie o kolejnym oszustwie internetowym. Mieszkaniec gminy Halinów złożył zawiadomienie, że na początku listopada na jednym z portali aukcyjnych kupił piłę spalinową za 300 zł. Po przelaniu pieniędzy na wskazane konto, nie otrzymał towaru, a kontakt ze sprzedającym się urwał.

Autor: (kpp)

W bok po pijaku

W sobotę, 30 listopada policjanci zostali wezwani na miejsce kolizji drogowej w Sulejówku. Doszło do niej po godzinie 20 na ul. Piłsudskiego. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący Skodą nie zachował ostrożności i uderzył w bok Toyoty.

Autor: (kpp)

Chipy stypy

I sprawi Bestia, że wszyscy mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymają znamię na prawą rękę lub na czoło i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia – imienia Bestii lub liczby jej imienia. Tu jest potrzebna mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego sześćset sześćdziesiąt sześć – wieszczy Apokalipsa św. Jana. Wszystko wskazuje, że właśnie nadchodzą czasy opieczętowanych chipami sług elektronicznej bestii…

Autor: Wasz Redaktor

Zobacz więcej: [1]      «      2   |   3   |   4   |   5   |   6      »      [738]