Co słychać? - Aktualne artykuły

Aktualne artykuły

Trzebią lasy

To już kolejne doniesienie o masowym trzebieniu lasów. Naszych czytelników przeraża skala wycinki drzew w okolicy Mińska. Nie pamiętają, aby przez ostatnie 40 lat ich życia miał miejsce taki proceder.

Autor: (jaz)

Walni strażacy

Dobiegła końca kampania walnych zebrań sprawozdawczych OSP w gminie Jakubów. W dniach od 18 stycznia do 7 marca 2020 r zebrania sprawozdawcze zorganizowali druhowie z OSP w Jakubowie, Jędrzejowie Nowym, Ludwinowie, Łaziskach, Mistowie, Moczydłach oraz Wiśniewie. Omówili działalność oraz gospodarkę finansową jednostek w roku 2019, jak również przedstawili główne założenia do realizacji w roku 2020.

Autor: (jaz)

Tenisowa trzynastka

Tenis stołowy to obok piłki nożnej jednak z najpopularniejszych dyscyplin sportu w gminie Latowicz. P okazała t o także XIII edycja Zawodów o Puchar Wójta Gminy  Latowicz, które zostały rozegrane w latowickiej szkole.

Autor: (łk)

Triumfy w wodzie

W drugi poniedziałek marca w mińskim aquaparku rozegrano drużynowe i indywidualne zawody w pływaniu. Do rywalizacji w 28 konkurencjach przystąpili  uczniowie ze szkół powiatu mińskiego, a najlepsi zostali nagrodzeni medalami i statuetkami.

Autor: (łk)

Strażacy poza podium

W Mrozach rozegrano Turniej Finałowy XVIII Mistrzostw Województwa Mazowieckiego Strażaków w piłce siatkowej. Wśród grających nie mogło zabraknąć reprezentantów mińskiej komendy powiatowej PSP, którzy wystąpili w roli gospodarzy…

Autor: (łk)

Nieskorzy lokatorzy

Jestem właścicielem lokalu mieszkalnego położonego w centrum miasta. Rok temu zawarłem umowę najmu lokalu. Początkowo najemca regulował czynsz w terminie. Obecnie najemca ma zaległości w płaceniu za trzy pełne miesiące. Kilkukrotnie prosiłem go o uregulowanie zaległego czynszu oraz płacenie następnych rat w terminie. Oprócz ustnych próśb wysłałem do najemcy pisemne wezwanie do zapłaty. Chce, żeby najemca opuścił moje mieszkanie. Jakie kroki prawne mogę podjąć?

Autor: Adwokat Agnieszka Malczyk

Zobacz więcej: «      1   |   2