Powiat mińskiNajlepsze okładki 2022 roku

Co roku urządzamy konkurs na najlepszą okładkę, pozwalając naszym czytelnikom wybierać według własnego gustu. Wyniki głosowania są zazwyczaj zaskakujące, czyli wygrywają winiety niekoniecznie trafne merytorycznie, najładniejsze graficznie lub spuentowane metaforycznie. Czy tak się stało z okładkami 2022 roku, czyli jakie winiety najbardziej spodobały się naszym czytelnikom…

Karnety winiety

Najlepsze okładki 2022 roku / Karnety winiety

Główne zdjęcie okładkowe i podkreślający jego wartość tytuł to zawsze twórcze wyzwanie. Tak było przez 27 lat, czyli ponad 1300 wydań naszego tygodnika.

Dobrze wiemy, ile trzeba koncepcyjnego trudu, by wymyślić kolejne wcielenia polityków, ujawnić ważność świątecznych celebrytów, pokazać w pełnej krasie aktywne kobiety czy konteksty rozwoju konfliktu o Ukrainę… Było warto, choć wiemy, że i tak największe uznanie czytelników zdobywają mnogie i nie zawsze naturalistyczne fotografie bohaterów naszych reportaży…

I tak po zamknięciu głosowania na okładkę 2022 roku zwycięska okazała się winieta MOWA BULWOWA numeru 39 Co słychać? z 2 października ze zdjęciem zwycięzcy konkursu piosenki o... kartoflu. Najlepsze ziemniaczane songi napisali  Zuzia Kurowska, Piotr Żak i zwycięzca – Kamil Kapusta.

Druga okładka STAWKI SIKAWKI pochodzi z 32 numeru Cs datowanym na 18 września. Pokazuje druhny z Żakowa, które wygrały rywalizację  w ramach powiatowych zawodów sportowo-pożarniczych.

Trzecia okładka z tytułem NÓW SŁÓW I CZYNÓW jest wielką niespodzianką... Pochodzi z wielkanocnego numeru naszego tygodnika i jest swoistą, pisankową metaforą wpływu wojny o Ukrainę na życie społeczne Polaków.

Czy rzeczywiście te trzy okładki zasłużyły na podium? O wyborach czytelników i oglądaczy nie dyskutujemy, choć nas urzekło jeszcze wiele bardziej wyrazistych i dynamicznych winiet jak ZDROWE LOVE, SYCI HIPOKRYCI, GROBY CHOROBY czy ostatnia z papierowych wydań LIANY ZMIANY.

Najważniejsze, że w sumie 26 okładek uzyskało ponad 6 tysięcy głosów, za co dziękujemy wszystkim wiernym i zaciekawionym czytelnikom.

Zgodnie z tradycją pierwsze trzy okładki nagradzamy specjalnymi souvenirami, które czekają w naszej redakcji po wcześniejszym umówieniu się na wizytę. Jaja po nagrodę nie przyjdą, więc nagrodzimy je empatyczną pamięcią…

Wasz Redaktor

Numer: 3 - ∞ /1318 - ∞/   Autor: Wasz Redaktor

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *