Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Dekada Zorzy

Cegłowska Zorza dożyła artystycznej dekady. Z tej okazji władze gminy i powiatu dały się zaprosić na urodzinową fetę. O mediach, które ją promowały, szefowa Alina Kaska zapomniała. Uroczystość rozpoczęto tradycyjnym 100 lat dla jubilatek oraz gratulacji i życzeń jeszcze wielu osiągnięć artystycznych.

Autor: (jaz)

Szukają oponiarza

Ustronne miejsca aż korcą do śmiecenia. Zazwyczaj są to zwykłe śmieci domowe, mimo ustawowego odbioru ich z gospodarstw domowych przez wynajętą przez gminę firmę. W cegłowskim Woźbinie było inaczej, bo ktoś wyrzucił na leśny dukt kilkadziesiąt zużytych opon.

Autor: (jaz)

Hala na dobro

Pierwsza w pełni wymiarowa hala w Cegłowie od wtorku 4 września pracuje na dobro władz gminy, dzieci i całej gminy. Otwarcie obejrzało na żywo setki gości. Po celebrze wójt Uchman opowiedział o procesie inwestycyjnym, a dyrektor szkoły rozpoczęła rok szkolny.

Autor: (jaz)

Posiadały nie oddały

Powodów do urządzenia gminnego święta plonów w Posiadałach było kilka, ale zdecydowało otwarcie wyremontowanej świetlicy wiejskiej. Z tej okazji miejscowe gospodynie postarały się uwić taki wieniec, by zdobyć nagrodę główną cegłowskiego wójta. Gwiazd części artystycznej też było kilka, ale wszystkie przyćmił występ kapeli Stanisława Ptasińskiego...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Rozkosze z Rososzy

Aura w ostatnią niedzielę sierpnia zepsuła niejedną imprezę plenerową. Tak mogło być również w Rososzy, gdzie trwały doroczne, siódme już Dni Sera. Organizatorzy postanowili jednak na przekór pogodzie nie rezygnować z przygotowanych atrakcji, wśród których prym wiodły oczywiście te związane z kulinariami...

Autor: Łukasz Kuć

Raport bez musu

W związku ze zmianami w ustawie o samorządzie gminnym na wójtów i burmistrzów od przyszłego roku spadnie obowiązek corocznego przedstawiania raportu o stanie gminy. Jednak nie wszędzie jest to nowość. Wójt Latowicza już od dawna ma w zwyczaju przygotowywanie tych danych, a teraz jego śladem poszedł Marcin Uchman z Cegłowa...

Autor: Łukasz Kuć

Raport dzielnicowego

Dzielnicowy gminy Cegłów Mariusz Korporowicz podzielił się z radnymi i sołtysami krótką informacją o stanie bezpieczeństwa w podległym sobie rejonie w 2017 roku. Jak się okazuje, nie różnił się on bardzo od lat poprzednich.

Autor: (łk)

Siódme sery

Gospodarstwo ekologiczne Grajan w Rososzy zaprasza na kolejne dni sera. W tym roku zaczynają już w piątek 24 sierpnia cyklem warsztatów serowarskich na temat produkcji koziego Sera Marszałka.

Autor: (jaz)

Śmierć na przejeździe

W piątek 27 lipca na przejeździe kolejowym w Cegłowie doszło do tragedii. Przed południem 23-letnia mieszkanka tej miejscowości została śmiertelnie potrącona przez pośpieszny pociąg relacji Chełm-Warszawa. Kobieta zginęła na miejscu. Działania służb ratowniczych trwały ponad trzy godziny. Na pewien czas ruch samochodów został wstrzymany, a później przeprowadzony był wahadłowo.

Autor: (kpp)

Bajery Sławomira

Festiwal Sójka Mazowiecka od samego początku stara się dopieszczać wszystkie zmysły. Na smak i węch działają tytułowe, certyfikowane i popularne już w całej Polsce cegłowskie sójki.  Muzyczne gwiazdy z najwyższej półki dbają o doznania dźwiękowe, a wzrok przydawał się przy ocenie urody dziewcząt, które startowały w drugiej już edycji wyborów Miss Gminy Cegłów

Autor: Łukasz Kuć

Zbierają na pomnik

Od prawie 70 lat, pomnik – Grób Nieznanego Żołnierza w Cegłowie, jest ważnym symbolem upamiętniającym bohaterstwo żołnierzy walczących o wolność Ojczyzny.

Autor: (jaz)

Czekają remizy

Druhowie z gminy Cegłów nie mogą narzekać na brak wsparcia samorządu. Systematycznie otrzymują środki na remont strażnic, a w samym Cegłowie powstaje nowoczesna remiza, która będzie też lokalnym centrum organizacji pozarządowych. Dlatego gminny prezes OSP Przemysław Dębowski podczas swojego sprawozdania nie miał powodów do narzekań

Autor: Łukasz Kuć

Wypadł w Rudniku

W Rudniku doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Opel Astra. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby, które zostały zabrane do szpitala. Działania służb trwały godzinę.

Autor: (kpp)

Gratka ze Sławomirem

Gratka ze Sławomirem Nie lada gratka trafia się odważnym i chętnym do śpiewania. Już 21 lipca podczas tuzinowej Sójki Mazowieckiej w Cegłowie wystąpi jako gwiazda wydarzenia Sławomir.

Autor: (jaz)

Sójkowe preludium

Od trzech lat festyn Sójka Mazowiecka poprzedza przegląd muzyczny o statuetkę Złotej Sójki. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 20 wykonawców, w tym 16 solistów oraz cztery zespoły, z których dojechały do Cegłowa tylko dwa.

Autor: (jaz)

Cegłów jak u Barei

Jeden z mieszkańców Cegłowa ma propozycje w zakresie nazw nowych ulic. Ma, bo wraz z sąsiadami, którzy oddali teren pod drogi gminne w Cegłowie, otrzymał przywilej nadania nazw nowych ulic.

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: [1]      «      3   |   4   |   5   |   6   |   7      »      [27]