Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Śmierć na przejeździe

W piątek 27 lipca na przejeździe kolejowym w Cegłowie doszło do tragedii. Przed południem 23-letnia mieszkanka tej miejscowości została śmiertelnie potrącona przez pośpieszny pociąg relacji Chełm-Warszawa. Kobieta zginęła na miejscu. Działania służb ratowniczych trwały ponad trzy godziny. Na pewien czas ruch samochodów został wstrzymany, a później przeprowadzony był wahadłowo.

Autor: (kpp)

Bajery Sławomira

Festiwal Sójka Mazowiecka od samego początku stara się dopieszczać wszystkie zmysły. Na smak i węch działają tytułowe, certyfikowane i popularne już w całej Polsce cegłowskie sójki.  Muzyczne gwiazdy z najwyższej półki dbają o doznania dźwiękowe, a wzrok przydawał się przy ocenie urody dziewcząt, które startowały w drugiej już edycji wyborów Miss Gminy Cegłów

Autor: Łukasz Kuć

Zbierają na pomnik

Od prawie 70 lat, pomnik – Grób Nieznanego Żołnierza w Cegłowie, jest ważnym symbolem upamiętniającym bohaterstwo żołnierzy walczących o wolność Ojczyzny.

Autor: (jaz)

Czekają remizy

Druhowie z gminy Cegłów nie mogą narzekać na brak wsparcia samorządu. Systematycznie otrzymują środki na remont strażnic, a w samym Cegłowie powstaje nowoczesna remiza, która będzie też lokalnym centrum organizacji pozarządowych. Dlatego gminny prezes OSP Przemysław Dębowski podczas swojego sprawozdania nie miał powodów do narzekań

Autor: Łukasz Kuć

Wypadł w Rudniku

W Rudniku doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Opel Astra. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby, które zostały zabrane do szpitala. Działania służb trwały godzinę.

Autor: (kpp)

Gratka ze Sławomirem

Gratka ze Sławomirem Nie lada gratka trafia się odważnym i chętnym do śpiewania. Już 21 lipca podczas tuzinowej Sójki Mazowieckiej w Cegłowie wystąpi jako gwiazda wydarzenia Sławomir.

Autor: (jaz)

Sójkowe preludium

Od trzech lat festyn Sójka Mazowiecka poprzedza przegląd muzyczny o statuetkę Złotej Sójki. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 20 wykonawców, w tym 16 solistów oraz cztery zespoły, z których dojechały do Cegłowa tylko dwa.

Autor: (jaz)

Cegłów jak u Barei

Jeden z mieszkańców Cegłowa ma propozycje w zakresie nazw nowych ulic. Ma, bo wraz z sąsiadami, którzy oddali teren pod drogi gminne w Cegłowie, otrzymał przywilej nadania nazw nowych ulic.

Autor: (jaz)

Kiczki do asfaltu

We wtorek 5 czerwca 2018 r. w Urzędzie Gminy w Cegłowie podpisano umowę z wykonawcą na realizacje przebudowy drogi gminnej we wsi Kiczki Pierwsze.

Autor: (jaz)

Nauka zabawy

Uniwersytet Drugiego i Trzeciego Wieku w Cegłowie powstał w ubiegłym roku i cieszy się ogromną popularnością. Zrzesza 66 słuchaczy. Duża w tym zasługa zarządu cegłowskiego stowarzyszenia na czele z prezes Grażyną Drabarek, który z wielkim zaangażowaniem i pasją działa na rzecz UDiTW. Uniwersytet organizuje także zajęcia fakultatywne, teoretyczne i praktyczne, wyjazdy do teatru, wycieczki czy zajęcia ruchowe.

Autor: (jaz)

Kwity bez polityki

Sesję absolutoryjną cegłowscy radni postanowili przeprowadzić w murach rozbudowanej biblioteki gminnej. To właśnie tam wójt Marcin Uchman uzyskał pozytywną i jednomyślną ocenę swoich działań w 2017 roku. Cegłowscy samorządowcy doceniają, jak z roku na rok oblicze gminy zmienia się na lepsze...

Autor: Łukasz Kuć

Krocząca linia

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała pozytywną decyzję środowiskową odnośnie budowy linii 400 KV. To duży cios dla wszystkich samorządów,  na terenie których ma zostać wykonana inwestycja. Mówił o tym cegłowski wójt Marcin Uchman, który już w maju zapowiadał, na co się zanosi. Wtedy  podczas rozmowy telefonicznej z RDO Ś spotkał się ze stwierdzeniem, że linia przecież musi gdzieś zostać poprowadzona.

Autor: (łk)

Skupie też potrafi

Zawodom sportowo-pożarniczym OSP gminy Cegłów, które zorganizowano w Mieni, nadano oprawę wydarzenia kulturalnego. W roli komentatora wystąpił Tadeusz Lempkowski, który zaznajamiał obecnych z zasadami strażackich konkurencji, a druhowie sprawnie pokonywali kolejne konkurencje

Autor: Łukasz Kuć

Cegłów z debatą

W sali konferencyjnej urzędu gminy w Cegłowie zorganizowano kolejną debatę społeczną z udziałem policji. Spotkanie wpisało się w cykl „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie, możesz mieć na nie wpływ”. Z ramienia mińskiej policji na debatę przybyli komendant powiatowy Sławomir Rogowski wraz z I zastępcą Sebastianem Ciastoniem. Komisariat w Mrozach reprezentował zastępca komendanta Tomasz Pluchrat. Obecny był także dzielnicowy gminy Cegłów Mariusz Korporowicz oraz Aneta Lenarczyk – pracownik sekretariatu mroziańskiego komisariatu.

Autor: (kpp)

Czynią z gospodynią

Połączenie święta ludowego z rocznicą powstania koła gospodyń wiejskich ma nie tylko sens, ale i wymiar medialny. Szczególnie w roku wyborczym, gdy walka o samorządowy rząd dusz właśnie się rozpoczyna. Jeszcze nieśmiało, ale liczba vipów podczas festynu w Kiczkach świadczy, że nie tylko zielony PSL ma chrapkę na głosy mieszkańców wsi...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Koniec trudów

Teraz cegłowska biblioteka funkcjonuje w nowej formule i w nowej siedzibie, ale w zeszłym roku wszystko było jeszcze po staremu. Nie do końca, bo 2017 rok był dla czytelników i stałych bywalców cegłowskiej placówki wyjątkowo trudny. Powodem był oczywiście remont, który wywołał nawet niewielki spadek liczby czytelników i wypożyczeń...

Autor: (łk)

Zobacz więcej: [1]      «      3   |   4   |   5   |   6   |   7      »      [26]