Niebezpieczne rewiry

W Cegłowie miało miejsce zdarzenie jak z filmu gangsterskiego. Trzech mężczyzn nocą podjechało do bankomatu i przy pomocy materiałów wybuchowych spowodowali eksplozję bankomatu. Cała akcja okazała się jednak nieudana, bo po chwili na miejscu pojawili się policjanci i zatrzymali złodziei.

Wysadzili bankomat

Niebezpieczne rewiry / Wysadzili bankomat

Działania mundurowych nie były jednak przypadkowe. Wszystko zaczęło się bowiem od funkcjonariuszy z Kielc, którzy ustalili, że na terenie województwa mazowieckiego planowane jest włamanie do jednego z bankomatów. W działania włączyli się więc policjanci z komendy wojewódzkiej, komendy stołecznej oraz samodzielnego pododdziału kontrterrorystycznego. Wszystko z uwagi na fakt, że grupa przestępców była wyjątkowo niebezpieczna.

Zatrzymani to mieszkańcy Kielc. Straty, jakie spowodowali wysadzając bankomat, wynoszą 100 tys. zł. Działania policji i prokuratury pozwoliły na ustalenie, że mężczyźni w wieku od 30-43 lat, używając mieszaniny gazów technicznych, doprowadzili do zniszczenia bankomatu metodą na wybuch, próbując dostać się do pieniędzy. Ostatecznie mieszkańcom Kielc zostały przedstawione zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. Na wniosek prokuratora sąd rejonowy zastosował wobec trójki zatrzymanych areszt tymczasowy na 3 miesiące. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Numer: 51/52 (1159/1160) 2019   Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *