CegłówCegłów sportowy

Stanisław Wójcik, który zmarł w lipcu 2019 roku, jak mało kto zasłużył się on dla rozwoju sportu w gminie Cegłów. Dzięki możliwościom, jakie stwarzała nowo otwarta hala sportowa, miał wprowadzić drużynę piłkarek ręcznych na wyżyny mistrzostwa. Niestety, sam już tego nie zrobi, ale zostawił po sobie grono kontynuatorów, którzy uczcili pamięć trenera organizując I Memoriał im. Stanisława Wójcika…

Wspominali Wójcika

Cegłów sportowy / Wspominali Wójcika

Zebrali się 1 lutego w cegłowskiej hali sportowej. Wspominali Stanisława Wójcika, wieloletniego nauczyciela wychowania fizycznego oraz trenera piłki nożnej i ręcznej. Związany z klubem Jutrzenka Cegłów, w którym był zarówno trenerem, jak i zawodnikiem oraz działaczem. Poprowadził piłkarską drużynę do awansu do IV ligi. W 2010 roku oddał klub w młodsze ręce i oddał się piłce ręcznej. Trenowane przez niego dziewczęta odnosiły wiele sukcesów, choć w gminie brakowało hali sportowej.

Memoriał rozpoczął się odsłonięciem pamiątkowej tablicy w holu wejściowym hali sportowej w Cegłowie, którą ufundował wójt Marcin Uchman. Zawodniczki Stanisława Wójcika – Maja Chojecka i Wiktoria Osińska – dokonały odsłonięcia. Rodzina przygotowała natomiast tablice z fotografiami i tekstami o życiu trenera.

Sportowe zawody podzielono na trzy części. W każdej wzięły udział cztery drużyny – w sumie ponad 120 osób. Piłkę nożną reprezentowały dwa zespoły Jutrzenki Cegłów i dwie ekipy APN Mińsk Mazowiecki. W piłkę ręczną zaprzyjaźnione zespoły z Winnicy i Varsovii 2007 zmierzyły się z dwiema drużynami Jutrzenki Junior. Swoje umiejętności zaprezentowały również zawodniczki z rocznika 2008, które rozegrały mecz pokazowy. Cały turniej zamknęły zmagania kolegów z boiska piłkarskiego.

W turnieju nieważny był wynik. Dlatego na zakończenie wszyscy otrzymali koszulki turniejowe, pamiątkowe medale, a drużyny puchary. Wzruszającą chwilą było przekazanie rodzinie Stanisława Wójcika koszulki ze swoimi autografami przez dziewczęta z rocznika 2004. Nie obyło się bez łez. Rodzina podziękowała wszystkim, którzy przyczyniają się do tego, że pamięć o Stanisławie Wójciku trwa.

Numer: 6 (1166) 2020   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *