CegłówCegłów ping-pongowy

W ostatnią sobotę listopada na hali sportowo-widowiskowej w Cegłowie zorganizowano drugi turniej tenisa stołowego z cyklu Grand Prix Cegłowa pod honorowym patronatem wójta gminy Cegłów. Wydarzenie przyciągnęło wielu lokalnych zawodników uprawiających amatorsko tę dyscyplinę sportu, a rozgrywki zostały podzielone na 7 kategorii

Drugie punkty

Cegłów ping-pongowy / Drugie punkty

Na cały cykl składają się cztery spotkania, w tym ostatnie – o puchar wójta gminy Cegłów. Sportowa impreza powstała dzięki współpracy nauczycieli WF-u z ZS w Cegłowie oraz Stowarzyszenia Lazarus. tenisiścu rywalizowali w kategoriach: dziewczęta rocznik 2009 i młodsze, dziewczęta rocznik 2005-2008, chłopcy rocznik 2009 i młodsi, chłopcy rocznik 2005 – 2008, open kobiet, open mężczyzn oraz open gra podwójna.

Po kilku godzinach sportowych zmagań wyłonili się zwycięzcy i zdobywcy kolejnych punktów klasyfikacji generalnej. Suma oczek z czterech turniejów pozwoli wyłonić zwycięzców całego cyklu grand prix. Następne spotkanie w serii zostanie rozegrane 25 stycznia 2020 roku.

Gościem specjalnym turnieju był Jakub Bagiński z Polskiego Związku Tenisa Stołowego, który przekazał na rzecz turnieju wiele wartościowych gadżetów sportowych, używanych przez polską kadrę tenisa stołowego, które będą nagrodami w kolejnych edycjach Grand Prix Cegłowa.

Warto dodać, że na hali widowiskowo-sportowej dwa razy w tygodniu mają miejsce otwarte treningi w tenisa stołowego zarówno dla dzieci i młodzieży szkolnej, jak i osób dorosłych. Młodsi trenują pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego, Bartka Żelazowskiego, a o dorosłych troszczy się sekcja działająca pod skrzydłami Stowarzyszenia Lazarus. Dzieci i młodzież szkolna może również uczestniczyć w zajęciach, które odbywają się w ramach projektu Pingpongowe Marzenia z PSE.

Numer: 50 (1159) 2019   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *