Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Dojenie w cenie

Coraz więcej wokół nas tablic z wieńcem unijnych gwiazd i napisem, że dany obiekt współfinansowano z dotacji unijnych. Według danych GUS łączna wartości projektów z polityki spójności w minionych sześciu latach wyniosła niemal 407,5 mld zł, z czego środki wspólnotowe stanowiły 248,4 mld zł. Projekty w ramach polityki spójności realizowano we wszystkich 2477 gminach w Polsce. Wśród nich są także samorządy z powiatu mińskiego, które wywalczyły w sumie 625 milionów złotych wsparcia.

Autor: (jaz)

Próby do truby

Zarządowi powiatu ubiegłej kadencji nie udało się wykonać kilku inwestycji, a szczególnie przepustu dla dwukierunkowego ruchu pod wiaduktem, tzw. trubą w ciągu ul. Sosnkowskiego. Jednak odsunięci od władzy radni PiS nadal uważają, że jest to niezbędna inwestycja powiatu.

Autor: (jaz)

Pierwszy Sebastian

Pierwszym mieszkańcem gminy Jakubów urodzonym w 2020 roku jest Sebastian Napiórkowski z Wiśniewa. Na świat przyszedł 2 stycznia 2020 roku w mińskim szpitalu i jest drugim dzieckiem Anety i Michała. Starsza siostra Maja cieszy się małym braciszkiem i chętnie pomaga rodzicom.

Autor: (jaz)

Obrazy bez skazy

Mamy dług kulturowy wobec malarstwa Anny Gibały. Dług, bo swego czasy sfilmowaliśmy jej wystawę, a nikt jej nie obejrzał w naszej TV. A warto, bo choć artystka mieszka i tworzy w Mińsku, to jej obrazy mają kolekcjonerzy w kraju i za granicą.

Autor: (jaz)

Łapać rabusiów…

Mieszkańcy Cisia i Wielgolasu w gminie Halinów mają problem z włamywaczami. Sprawcy najpierw prowadzą obserwacje budynku, a dostają się do wnętrza przez okno z tylu, aby nie być widocznymi z drogi.

Autor: (jaz)

Krytyka nie znika

Piotr Gójski, przegrany kandydat na burmistrza Kałuszyna, jest zmartwiony bezradnością kałuszyńskiego samorządu. Postanowił więc punktować obecne władze publicznie i trzeba przyznać, ma ku temu okazje.

Autor: (jaz)

Legiony w pieśni

Pieśni legionowe niosły żołnierzy Piłsudskiego do odzyskania naszej niepodległości. Nie ma patriotycznego wydarzenia, by ich nie zaśpiewać, a Pierwszą brygadę grają na wojskowych przysięgach honorując tym hymn polskiego wojska.

Autor: (jaz)

Miejskie ciągoty

Władze Cegłowa rozpoczęły odliczanie… Właśnie w niedzielę 16 lutego minęła 399 rocznica nadania praw miejskich stolicy gminy. W wydanym wówczas przywileju król Zygmunt III Waza na prośbę Kapituły Warszawskiej zezwolił...

Autor: (jaz)

Straty do zapłaty

Ostatnio dyrektora Martyniaka częściej można spotkać na jakiejś konferencji niż w gabinecie. Na szczęście informuje, co się aktualnie dzieje z ochroną naszego zdrowia. Nie jest dobrze, bo ocena funkcjonowania szpitali powiatowych w systemie podstawowego szpitalnego zabezpieczenia, czyli tzw. sieci, jest krytyczna. Mogli się przekonać o tym politycy, którzy uczestniczyli w obradach Parlamentarnego Zespołu ds. Szpitali Powiatowych.

Autor: (jaz)

Sukces żłobkowy

Ministerstwo rodziny ogłosiło wyniki konkursu w tegorocznej edycji programu Maluch+, dzięki któremu rozbudowywana jest sieć żłobków i klubów dziecięcych. W ramach tego programu na tworzenie nowych i utrzymanie już istniejących miejsc opieki nad maluchami, rząd przeznacza 450 mln złotych, z czego co dziewiąta złotówka pójdzie na Mazowsze.

Autor: (jaz)

Sikawa Kidawa

Gorszej pory nie mogli sobie wybrać… W słotny, wręcz gradowy dzień wyszli na miasto, by rozpocząć kampanię prezydencką Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

Autor: (jaz)

Zagadki okładki

Wchodząc na https://www.co-slychac.pl/glosujemy-na-okladke wszyscy nasi czytelnicy mogli wybrać najlepszą, czyli najładniejszą lub najmądrzejszą okładkę 2019 roku Tygodnika Co słychać?. Głosowanie zakończyło się ostatniego dnia stycznia, by dać szansę okładkom z końcówki roku.

Autor: (jaz)

Złote dobra

Skoro prawdziwą miłość poznaje się po czasie jej trwania, to złotym parom należą się specjalne honory. W Dobrem każdy jubileusz 50 rocznicy ślubu ma więc wzorową oprawę.

Autor: (jaz)

Lepsi mobilni

W Zespole Szkół Turystyczno-Gastronomicznych podsumowano projekt o mobilności, która jest kluczem do kariery zrealizowany w ramach programu Erasmus+.

Autor: (jaz)

Mrozy książkowe

Nie tylko w Halinowie, ale i na ulicach Mrozów można było zobaczyć kolorową ciężarówkę wypełnioną tysiącem nowych, pachnących jeszcze farbą drukarską książek. To specjalna przesyłka skierowana do uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 przy ulicy Licealnej 3 w Mrozach, którzy zajęli drugie miejsce wśród szkół do 120 uczniów w konkursie promującym tysiąc powodów, by czytać zorganizowanym przez Empik.

Autor: (jaz)

Dęty optymizm

Po kilku latach marazmu całkiem realne jest wznowienie działalności orkiestry dętej w Kałuszynie. Ta optymistyczna zapowiedź jest możliwa dzięki inicjatywie burmistrza Arkadiusza Czyżewskiego, który zainspirował odnowę dętej i zaoferował pomoc.

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: 1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [165]