Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Krytyka nie znika

Piotr Gójski, przegrany kandydat na burmistrza Kałuszyna, jest zmartwiony bezradnością kałuszyńskiego samorządu. Postanowił więc punktować obecne władze publicznie i trzeba przyznać, ma ku temu okazje.

Autor: (jaz)

Legiony w pieśni

Pieśni legionowe niosły żołnierzy Piłsudskiego do odzyskania naszej niepodległości. Nie ma patriotycznego wydarzenia, by ich nie zaśpiewać, a Pierwszą brygadę grają na wojskowych przysięgach honorując tym hymn polskiego wojska.

Autor: (jaz)

Miejskie ciągoty

Władze Cegłowa rozpoczęły odliczanie… Właśnie w niedzielę 16 lutego minęła 399 rocznica nadania praw miejskich stolicy gminy. W wydanym wówczas przywileju król Zygmunt III Waza na prośbę Kapituły Warszawskiej zezwolił...

Autor: (jaz)

Straty do zapłaty

Ostatnio dyrektora Martyniaka częściej można spotkać na jakiejś konferencji niż w gabinecie. Na szczęście informuje, co się aktualnie dzieje z ochroną naszego zdrowia. Nie jest dobrze, bo ocena funkcjonowania szpitali powiatowych w systemie podstawowego szpitalnego zabezpieczenia, czyli tzw. sieci, jest krytyczna. Mogli się przekonać o tym politycy, którzy uczestniczyli w obradach Parlamentarnego Zespołu ds. Szpitali Powiatowych.

Autor: (jaz)

Sukces żłobkowy

Ministerstwo rodziny ogłosiło wyniki konkursu w tegorocznej edycji programu Maluch+, dzięki któremu rozbudowywana jest sieć żłobków i klubów dziecięcych. W ramach tego programu na tworzenie nowych i utrzymanie już istniejących miejsc opieki nad maluchami, rząd przeznacza 450 mln złotych, z czego co dziewiąta złotówka pójdzie na Mazowsze.

Autor: (jaz)

Sikawa Kidawa

Gorszej pory nie mogli sobie wybrać… W słotny, wręcz gradowy dzień wyszli na miasto, by rozpocząć kampanię prezydencką Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

Autor: (jaz)

Zagadki okładki

Wchodząc na https://www.co-slychac.pl/glosujemy-na-okladke wszyscy nasi czytelnicy mogli wybrać najlepszą, czyli najładniejszą lub najmądrzejszą okładkę 2019 roku Tygodnika Co słychać?. Głosowanie zakończyło się ostatniego dnia stycznia, by dać szansę okładkom z końcówki roku.

Autor: (jaz)

Złote dobra

Skoro prawdziwą miłość poznaje się po czasie jej trwania, to złotym parom należą się specjalne honory. W Dobrem każdy jubileusz 50 rocznicy ślubu ma więc wzorową oprawę.

Autor: (jaz)

Lepsi mobilni

W Zespole Szkół Turystyczno-Gastronomicznych podsumowano projekt o mobilności, która jest kluczem do kariery zrealizowany w ramach programu Erasmus+.

Autor: (jaz)

Mrozy książkowe

Nie tylko w Halinowie, ale i na ulicach Mrozów można było zobaczyć kolorową ciężarówkę wypełnioną tysiącem nowych, pachnących jeszcze farbą drukarską książek. To specjalna przesyłka skierowana do uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 przy ulicy Licealnej 3 w Mrozach, którzy zajęli drugie miejsce wśród szkół do 120 uczniów w konkursie promującym tysiąc powodów, by czytać zorganizowanym przez Empik.

Autor: (jaz)

Dęty optymizm

Po kilku latach marazmu całkiem realne jest wznowienie działalności orkiestry dętej w Kałuszynie. Ta optymistyczna zapowiedź jest możliwa dzięki inicjatywie burmistrza Arkadiusza Czyżewskiego, który zainspirował odnowę dętej i zaoferował pomoc.

Autor: (jaz)

Wyprawka Ignasia

Już po raz dziewiąty wójt Uchman wręczył wyprawkę dla pierwszego nowo narodzonego mieszkańca gminy Cegłów. Tegorocznym pierwszym mieszkańcem Zielonej Gminy został Ignacy Herudziński urodzony 1 stycznia 2020 roku.

Autor: (jaz)

Kasa na suszę

Rolnicy, którzy chcą zabezpieczyć swoje uprawy przed skutkami suszy, mogą ubiegać się w ARiMR o dotację na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa rolnego. Nabór wniosków trwa od 21 lutego do 20 kwietnia 2020 r.

Autor: (jaz)

Zdrowie w budowie

Dyrektor Mariusz Martyniak jest optymistą. Mimo licznych problemów i zadłużenia szpitala twierdzi, że SP ZOZ w Mińsku to przede wszystkim ludzie, którzy tworzą zgrany zespół.

Autor: (jaz)

Mroza prognoza

Nie można przywiązywać się do stereotypów… Nawet mińscy radni potrafią się zmieniać, o czym świadczą ich ostatnie decyzje podatkowe i budżetowe. Kto wie, czy do najbardziej tajemniczych nie należy radny Mróz i to nie tylko w czasie swoich wystąpień sesyjnych.

Autor: (jaz)

Wierny Pomierny

Arkadiusz Pomierny miał tylko 60 lat… Pomimo ciężkiej, nieuleczalnej choroby walczył i się nie poddawał. Wierzył, że terapia przyniesie efekty i wróci do szkoły. Tak się niestety nie stało i zmarł 2 lutego, zostawiając rodzinę i przyjaciół w bólu.

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: [1]      «      2   |   3   |   4   |   5   |   6      »      [168]