Wyśpiewana przez Halinę Kunicką siła orkiestr dętych nie słabnie. Głównie dzięki samorządom, które je wspierają za oprawę gminnych uroczystości. Tak jest w Mińsku, Kałuszynie, Dobrem, Stanisławowie i w Jakubowie. Niektóre mają większe aspiracje i grają o nagrody konkursowe.

Kaska w Kaskach

Kaska w Kaskach

Właśnie gminna orkiestra dęta z Jakubowa zaprezentowała się w IX Konkursie na Najlepszą Orkiestrę Dętą Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Mazowsza, który zorganizowano 12 czerwca w Kaskach pod Baranowem na Kurpiach. Jury przyznało jakubowianom wyróżnienie oraz 2000 zł nagrody finansowej.
A kto wygrał? Najlepszą z 13 dętych zespołów okazała się MOD Moderato z Warki inkasując 10 tysięcy złotych.
Wyrównany poziom konkursu sprawił, że zarówno na drugim jak i na trzecim stopniu podium stanęło po dwie orkiestry. I tak nagrody po 7.500 zł powędrowało do Gminnej Orkiestry Dętej ze Staroźreb oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej Krzynowłoga Mała. Nagrody po 4.000 zł wywalczyły Orkiestra Dęta OSP Łukomie oraz Orkiestra Dęta OSP Błędów. Pozostałych 7 orkiestr wyjechało z wyróżnieniami w kwocie 2 lub 2,5 tysiąca, bo każda z nich sprostała wymaganiom jury i publiczności.

Numer: 25/26 (1288/1289) 2022   Autor: (jaz)

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *