StanisławówStanisławów na zielono

Kultura wspomagana nowoczesną techniką nie jest niczym nowym. Wiedzą o tym władze Stanisławowa, więc na czerwcowe święto miejscowej kultury przygotowali na rynku nie tylko artystyczną scenę, ale też… ładowarkę samochodów elektrycznych. To pierwsza tego typu inwestycja w powiecie za 175 tysięcy dotacji z Urzędu Marszałkowskiego...

Pilni mobilni

Nic dziwnego, że wójt Kinga Sosińska i jej goście potraktowali elektromobilność nie jako przyszłość, a teraźniejszość. Zwracali też uwagę, że prócz zalet elektryki mają wady, a wśród nich krytyczną dla pieszych cichą jazdę.
To nie wszystko, bo już wkrótce na skrzyżowaniu dróg krajowych 50 i 637 będą dostępne aż trzy gniazda ładowania elektrycznych aut. Zapewne udostępnione głównie gościom, którzy wyczerpią baterie na trasie. Nie wiadomo, czy w gminie są auta z zieloną tablicą rejestracyjną.
Warto wiedzieć, że w 2020 roku w powiecie mińskim było ich 48, a w Polsce 21 tysięcy. Przez dwa lata liczba aut BEV + PHEV wzrosła w kraju do ponad 46 tysięcy, więc u nas może być ich około stu.

Numer: 25/26 (1288/1289) 2022   Autor: (jaz)

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *