Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Złota mizeria

Tylko osiem par z Mińska doczekało w tym roku jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Autor: (jaz)

Korowód w Siennicy

Lokalna Grupa Działania Ziemi Mińskiej we współpracy z gminą Siennica oraz Szkołą Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Siennicy organizuje po raz dziewiąty Korowód Kolędowy. Celem konkursu jest kultywowanie i zachowanie tradycji obrzędów kolędowych związanych ze świętami Bożego Narodzenia.

Autor: (jaz)

Pierwszaki od kuchni

W Zespole Szkolnym w Cegłowie uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci z klas pierwszych połączono z otwarciem zmodernizowanej kuchni i jadalni szkolnej.

Autor: (jaz)

Orla wolność

Tegoroczne dębskie obchody 101. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Dębem Wielkim rozpoczęły się przy pomniku Orła Pamięci. Tutaj uczniowie I LO PUL w Dębem Wielkim po raz pierwszy umundurowani stanęli do uroczystej zbiórki i wraz ze starszymi uczniami z I LO PUL Wołomin stanęli na honorowej warcie oraz poprowadzili ceremoniał wojskowy przy pomniku. Było uroczyste podniesienie flagi, odczytanie Apelu Pamięci, odśpiewany hymn państwowy, złożone kwiaty oraz okoliczne przemówienia.

Autor: (jaz)

Smogi do trwogi

Nie wiadomo do końca z jakiego powodu,ale w Mińsku rośnie liczba  czujników smogu. Nowe mierniki pojawiły się aż w czterech miejscach, tj. przy dwóch szkołach – Piątce i Szóstce, przy aquaparku na ul. Wyszyńskiego i na ul. Przemysłowej w sąsiedztwie ZDM.

Autor: (jaz)

Parada z flagą

Nie przemówienia i nie wiązanki kwiatów zdominowały mińskie obchody 101. rocznicy odzyskania naszej suwerenności. Antidotum na zimno była herbatka u Piłsudskiego ozdobiona wystawą zdjęć o zwyczajnie niezwyczajnym Marszałku. Wyświetlono film o przełomie 1918 roku, a najmłodsi mogli wykonać niepodległościowe przypinki czy składać skarbonki.

Autor: (jaz)

Jakubów Niepodległej

W Jakubowie uroczyste obchody 11 listopada rozpoczęły się nabożeństwem w kościele pw. św. Anny, a część artystyczna miała miejsce w hali sportowej SP w Jakubowie.

Autor: (jaz)

Olesin zabawy

W ostatnim czasie teren rekreacyjny w Olesinie przy ulicy Szklarniowej został wzbogacony o plac zabaw. Zadanie zostało sfinansowane ze środków gminy Dębe Wielkie oraz budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw 2019.

Autor: (jaz)

Robili czekoladę

Uczniowie klas II i IV Technikum Technologii Żywności wzięli udział w drugich z cyklu warsztatach cukierniczych. Tym razem uczniów szkolił Arkadiusz Natorski, Ambasador Callebaut z Akademii Czekolady Callebaut w Łodzi.

Autor: (jaz)

Mechanik nowości

W Mechaniku otwarto nowoczesną pracownię informatyczną składającą się z nowoczesnych jednostek komputerowych Apple iMac z tabletami graficznymi, z oprogramowaniem oraz urządzeniami peryferyjnymi.

Autor: (jaz)

Mury do figury

Mistów od 110 lat pachniał oświatą. Nawet wtedy, gdy szkoła mieściła się w prywatnym domu Witkowskich, a szczególnie, gdy wieś zakupiła i postawiła drewniany budynek o dwóch salach lekcyjnych. Jeszcze lepiej od 1949 roku, w którym pobudowano budynek służący do dzisiaj. I tak co 20 lat dobudowywali piętra, skrzydła, łączniki i sale, by wreszcie mieć nowoczesną i funkcjonalną szkołę…

Autor: (jaz)

Boska troska

W gminie Jakubów seniorów nie brakuje. Ba, statystyki notują ich największy odsetek populacyjny w powiecie mińskim. Władze z wójt Hanną Wocial nie mają więc wyjścia i dogadzają lokalnym emerytom. Motywują do zrzeszania się, organizują im wycieczki i spektakularne święta. Ostatnio w niedzielę 27 października zaprosiły ich na gminny dzień seniora…

Autor: (jaz)

Trasa pariasa

No to mamy bankruta, a co najmniej samorządowego pariasa. Skąd takie wnioski? Oto miński magistrat ogłosił ze łzami, że w 2020 roku będzie miał przynajmniej 12 mln zł mniej w budżecie miasta.

Autor: (jaz)

Winne kobiety

Do mińskiej biblioteki przyjechała Ałbena Grabowska, pisarka znana z ekranizacji Stulecia Winnych. O serialu jednak mówiła niewiele, koncentrując się na  swoich nowych książkach – Kościach proroka oraz Matkach i córkach.

Autor: (jaz)

Ślubne mundury

Jednoczyć wysiłki dla dobra szkoły, miasta i regionu. Pracować dla chwały i szczęśliwej przyszłości Polski – mojej Ojczyzny. Ślubujemy! Tak nam dopomóż Bóg – takie właśnie słowa uczniowskiej roty zabrzmiały w niedzielę 20 października w Dębem Wielkim.

Autor: (jaz)

Racje reklamacji

Powiatowa rzeczniczka konsumentów zorganizowała bezpłatne szkolenie o prawie konsumenckim dla przedsiębiorców. Przewodnim mottem był slogan, że reklamacja nie jest problemem, lecz najlepszym źródłem informacji.

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: [1]      «      2   |   3   |   4   |   5   |   6      »      [163]