Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Ingres Sawczuka

Sobota, 6 kwietnia 2013 r. przyniosła siedlczanom ogromną radość, gdyż w tym dniu sakrę biskupią przyjął ks. prałat Piotr Sawczuk – biskup 2 pontyfikatów, papieża Benedykta XVI, który go mianował oraz papieża Franciszka, pod którego zwierzchnictwem będzie służył Bogu i ludziom.

Autor: Kamila Jachimczyk

Dwa w jednym

Ostatnia sesja Rady Miasta Siedlce składała się wyjątkowo z dwóch części. A to wszystko za sprawą... nieobecności wymaganej liczby radnych, czego efektem było przełożenie dalszej części obrad z piątku na wtorek, 2 kwietnia.

Autor: (oprac.kj)

Hokej dla dzieci

W niedzielę 10 marcao godz.12.00 młodzi adepci hokeja na lodzie brali udział w rewanżowym meczu dzieci w Siedlcach. Po zwycięstwie 2:1 na mińskim lodowisku na wyjazd zgłosiło się aż 12 podopiecznych Mińskiego Towarzystwa Hokejowego plus bramkarz. Wszyscy oczywiście w doborowych humorach chociaż dobrze wiedzieli, że siedlczanie łatwo skóry nie sprzedadzą.

Autor: (wp)

Spontaniczne ścieżki

Mówi się, że dzisiejsze czasy są trudne dla wrażliwych, ale nie oznacza to, że tacy przestali istnieć, bo jak się okazało 13 marca do udziału w nim XII Spontanicznym Turnieju Sztuki Recytatorskiej „Ścieżki słów” chętnych nie brakowało.

Autor: (kj)

Podchody akademickie

Studniówkowy szał już minął, a do matur niedaleko – jest to więc najlepszy czas, aby pomysleć o wymarzonym kierunku studiów. Naprzeciw maturzystom wyszli pracownicy i studenci siedleckiej Alma Mater, organizując Dni Otwarte.

Autor: (kj)

Wyciszenie młodych

Choć wiosny ani widu, ani słychu to atmosfera radosnych Świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa i Wielkiego Tygodnia siedlczanom udzieliła się już w miniony weekend, kiedy młodzi obchodzili Światowe Dni Młodzieży, a wszyscy pozostali uczestniczyli w Drodze Krzyżowej ulicami Siedlec.

Autor: Kamila Jachimczyk

Śmieciowy niepokój

Jak pokazały konsultacje przeprowadzane w czterech miejscach Siedlec, choć uchwała naliczania stawki za wywóz odpadów komunalnych od osoby mieszkańcom przypadła do gustu, to nadal budzi niepokój.

Autor: (kj)

Postulaty ze szczawiem

Mazowiecki Okręg NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych włączył się w ogólnopolski protest zapoczątkowany przez rolników z ziemi zachodniopomorskiej. Ponowna decyzja o demonstracjach związana była przede wszystkim z brakiem dialogu z rządem

Autor: Kamila Jachimczyk

Obligacje z komisją

W piątek, 8 marca poza świętowaniem Dnia Kobiet miała miejsce również konferencja prasowa z udziałem władz miasta, podczas której poinformowano o najnowszych wydarzeniach i ustaleniach. Na spotkanie z mediami przybyli prezydent Wojciech Kudelski, prezydent Anna Sochacka, skarbnik Kazimierz Paryła oraz naczelnik gabinetu prezydenta Grzegorz Orzełowski i rzecznik prasowy UM Paweł Mazurkiewicz.

Autor: Kamila Jachimczyk

Brydżowa rywalizacja

Gry karciane od zawsze miały swoich wiernych fanów – jak się okazuje nie brakuje ich również w Siedlcach. Dowodem na to jest rozgrywany w ostatnią niedzielę III Otwarty Turniej Par Brydża Sportowego im. Eustachego Semczyszyna. Rozgrywki miały charakter otwarty i odbywały się w Szkole Podstawowej nr 5 w Siedlcach.

Autor: (kj)

Uczniowie podatnikom

Nieuchronnie zbliża się okres rozliczania się z Urzędem Skarbowym. Wielu podatnikom sen z oczu spędza wizja wypełniania PIT-ów.

Autor: (kj)

Od Korczaka do Tuwima

Ubiegły rok upłynął pod znakiem Janusza Korczaka, co wiązało się z szeregiem imprez i spotkań poświęconych temu wyjątkowemu doktorowi. Patronem roku 2013 został natomiast Julian Tuwim. Siedleccy nauczyciele postanowili przybliżyć siedlczanom obydwie postaci, organizując specjalną konferencję.

Autor: (kj)

W hołdzie wyklętym

1 marca już od kilku lat jest dniem uczczenia pamięci Żołnierzy Wyklętych, których do niedawna nie można było pamiętać i nazywać bohaterami... Dziś mamy taką szansę i zarazem obowiązek.

Autor: Kamila Jachimczyk

Poczuli wiosnę

Na ostatnich sesjach Rady Miasta Siedlce działo się naprawdę sporo. Emocje wzbudzały nie tylko uchwały o sprzedaż Hali Targowej i otwarcia zakładu produkcji sadzy technicznej i olejów przy Artyleryjskiej, ale również dotyczące podatków i remontów dróg. Radni już o nie pytają, czując zbliżające się roztopy…

Autor: Kamila Jachimczyk

Piwo zamiast wódki

Piwo zamiast wódki Taki wniosek nasuwa się po przeanalizowaniu statystyk za 2012 rok. Wynika z nich, że w ubiegłym roku sprzedaż alkoholi wysokoprocentowych spadła o 5,4%. Taki trend panuje w Siedlcach już od ponad dwóch lat.

Autor: (opr. kj)

Siedleckim wyklętym

W 2011r. Sejm RP ustanowił 1 marca Dniem Żołnierzy Wyklętych. Mianem tym określa się osoby, które walczyły w podziemiu niepodległościowym i antykomunistycznym, stawiały opór próbie sowietyzacji Polski i podporządkowania jej ZSRR w latach 40. XX wieku.

Autor: (opr. kj)

Zobacz więcej: [1]      «      3   |   4   |   5   |   6   |   7      »      [9]