SiedlceW Siedlcach

Mówi się, że dzisiejsze czasy są trudne dla wrażliwych, ale nie oznacza to, że tacy przestali istnieć, bo jak się okazało 13 marca do udziału w nim XII Spontanicznym Turnieju Sztuki Recytatorskiej „Ścieżki słów” chętnych nie brakowało.

Spontaniczne ścieżki

W Siedlcach / Spontaniczne ścieżki

Do walki o tytuł Mistrza i Wicemistrza Żywego Słowa zgłosiło się 21 kandydatów min. z Sokołowa Podlaskiego czy Garwolina. Uczestnicy mogli przedstawić dowolny repertuar, z jednym założeniem – że czas prezentacji nie przekroczy 5 minut. Wśród przedstawianych utworów nie zabrakło klasyki np. „Hamleta” Szekspira czy wierszy ks. Twardowskiego bądź Szymborskiej, ale dało się usłyszeć także takie utwory jak: „Zabawa w klucz” Idy Fink.

O spontaniczności turnieju może świadczyć fakt, że jeden z uczestników zapomniał tekstu, ale na poczekaniu wymyślił krótką, adekwatną do sytuacji rymowankę. Pierwszą nagrodę i tytuł Mistrza Żywego Słowa otrzymała Eliza Szewczyk z Garwolina, a tytuły Wicemistrzów ex aequo otrzymały Martyna Paczuska – studentka biologii na UPH oraz Justyna Jasińska z Łochowa. Najbliższe spotkanie z poezją już w kwietniu na eliminacjach do OKR. Zapraszamy bardziej i mniej spontanicznych.

Numer: 13/14 (808/809) 2013   Autor: (kj)

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *