SiedlceW Siedlcach

Studniówkowy szał już minął, a do matur niedaleko – jest to więc najlepszy czas, aby pomysleć o wymarzonym kierunku studiów. Naprzeciw maturzystom wyszli pracownicy i studenci siedleckiej Alma Mater, organizując Dni Otwarte.

Podchody akademickie

W Siedlcach / Podchody akademickie

Tegoroczna edycja przebiegała w zmienionej formie. Do tej pory przyszłych żaków zapraszano do hali sportowej, gdzie poszczególne kierunki miały swoje stoiska. Tym razem jednak na maturzystów czekała „Gra Akademicka”, czyli uczelniane podchody. Wykładowcy, studenci wraz z innymi pracownikami UPH przygotowali ciekawe, niekonwencjonalne wykłady, prelekcje, warsztaty i różnego rodzaju pokazy, nie zabrakło również doświadczeń niemalże z laboratorium. Stoiska kierunków znajdowały się w różnych salach, na kilku kondygnacjach i w różnych miejscach budynku Wydziału Nauk Ścisłych. Przybyli uczniowie, wraz ze starszymi kolegami, już studentami, wędrowali od sali do sali, a przed każdą prezentacją musieli odpowiedzieć na pytanie dotyczące danego kierunku studiów. Gra to gra, nie obyło się więc bez nagród. Uczestnicy otrzymali od drobne upominki i komplet książek do biblioteki szkolnej. Dodatkową atrakcją tego wydarzenia był wernisaż wystawy „Fotopołowy”, czyli konkursu fotograficznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych,
podczas którego wręczono nagrody młodym laureatom. W Dniach Otwartych wzięło udział kilkanaście grup, nie tylko z Siedlec, ale również z powiatów sąsiednich min. z Łaskarzewa, Międzyrzeca Podlaskiego, Białej Podlaskiej i Mińska Mazowieckiego.

Numer: 13/14 (808/809) 2013   Autor: (kj)

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *