Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Wielkie otwarcie

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach jest największą jednostką akademicką w regionie, dlatego hucznie obchodzono jego święto. W środę, 15 maja oficjalnie otwarto także nowy gmach Wydziału Humanistycznego siedleckiej Alma Mater.

Autor: Kamila Jachimczyk

Z perskiego oczka

Klaudia Jukowska z Zespołu Szkół w Gręzówce została laureatką VI Regionalnego Przeglądu Piosenki Europejskiej, który odbył się 15 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach. W przesłuchaniach finałowych wzięło udział 22 solistów, zespołów wokalnych i instrumentalno-wokalnych oraz chórów z powiatów siedleckiego, łosickiego, mińskiego, łukowskiego i garwolińskiego.

Autor: (jaz)

Mordy dwóch języków

Już 15 maja do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach przyjadą gimnazjaliści z kilku powiatów, by walczyć o miano laureata VI Regionalnego Przeglądu Piosenki Europejskiej.

Autor: (jaz)

Smaki patrona

Wielu z nas pamięta z lekcji historii, czy filmów tradycyjne jarmarki średniowieczne, na które zjeżdżali się okoliczni rzemieślnicy, twórcy ludowi, masarze, pszczelarze i śpiewacy. Przez dwa dni - 10 i 11 maja, ci którzy jarmarków nigdy nie doświadczyli, oraz ci, którzy dobrze je znają, po raz szósty mogli wziąć udział w święcie patrona Siedlec – Jarmarku św. Stanisława.

Autor: Kamila Jachimczyk

Balcerowicz na UPH

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach 9 maja gościł w swoich progach prof. Leszka Balcerowicza, prezesa Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Autor: (oprac. kj)

Najpiękniejsze wybrane

Jak wiadomo polska słynie z pięknych kobiet, dlatego też przed jurorami XXI edycji konkursu Miss Ziemi Siedleckiej stało nie lada wyzwanie.

Autor: (kj)

Rozśpiewana bałałajka

Koniec kwietnia upłynął w Siedlcach pod znakiem piosenki rosyjskiej, którą można było usłyszeć na I Festiwalu Piosenki Rosyjskiej dla Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych „Bałałajka”. Niech żałują ci, których tam nie było.

Autor: Kamila Jachimczyk

Biało-czerwone Siedlce

Przypadająca w tym roku 222 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz wyjątkowo długi weekend majowy stały się w naszym mieście okazją do długiego świętowania, które rozpoczęło się już pod koniec kwietnia.

Autor: (kj)

Zaśpiewają w dwóch językach

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach zaprasza gimnazjalistów z powiatu siedleckiego, łosickiego, siemiatyckiego, sokołowskiego, węgrowskiego, garwolińskiego i mińskiego do udziału w VI Regionalnym Przeglądzie Piosenki Europejskiej.

Autor: (jaz)

Wspaniałe ósemki

Czy całkowicie bezinteresowna dobroć i życzliwość dla drugiego człowieka jeszcze się zdarza? Jak się okazuje jak najbardziej. Młodzi pokazali jak wiele potrafią zrobić, bardzo często bez znacznych środków finansowych, ale za to z ogromem zapału i optymistycznym powiewem energii. W czwartek 18 kwietnia w MOK w Siedlcach młodym wolontariuszom wręczono nagrody podczas gali XIX edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu wspaniałych”.

Autor: Kamila Jachimczyk

Szóstka z polskiego

Jesteś mistrzem ortografii czy raczej potrzebujesz słownika jak ręki? Na to pytanie odpowiedzieć sobie mogli dorośli uczestnicy III Dyktanda Siedleckiego, które śmiałkowie napisali 18 kwietnia o godz. 10.00 w sali Senatu UPH. Do udziału w konkursie zaproszono przedstawicieli władz miasta, dyrektorów instytucji oraz prywatnych przedsiębiorców.

Autor: (oprac. kj)

Tunel na wiosnę

O siedlecki tunelu pod torami słyszeliśmy już od dawna, ale ostatnie spotkanie Komisji Gospodarki Przestrzennej i Ochrony Środowiska, pokazało że wiosna 2014 to ostateczny moment rozpoczęcia budowy obiektu.

Autor: (opr.kj)

Serce na kołach

Wiosna w końcu powróciła w rodzinne strony, a to znaczy, że miłośnicy jazdy na motocyklach mogą ruszyć w znane i nieznane. W miniony weekend motocykliści zainaugurowali sezon.

Autor: Kamila Jachimczyk

Pamięci bohaterów

Od 2010 roku Katyń i Smoleńsk nabrały dla Polaków nowego znaczenia - stały się miejscami nie tylko pamięci o ofiarach mordu, ale i nieodżałowanej straty kolejnych polskich bohaterów. Tych ludzi i te wydarzenia upamiętniono także w Siedlcach.

Autor: Kamila Jachimczyk

Odszedł Leszek Gadomski

We wtorek, 9 kwietnia, w wieku 59 lat zmarł po długiej i ciężkiej chorobie dr Leszek Gadomski, rektor Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkoły Wyższej w Siedlcach i radny Rady Miasta.

Autor: (oprac. kj)

Bracia z boiska

Po wielu miesiącach zmagań, przyszedł czas na finał Międzypowiatowej Licealiady w siatkówce chłopców. odbył się turniej finałowy Do najlepszej czwórki regionu siedleckiego dostały się zespoły: ZSE Mińsk Mazowiecki, LO Mrozy, ZSP 1 Garwolin oraz ZSP 1 Siedlce.

Autor: (red)

Zobacz więcej: [1]      «      2   |   3   |   4   |   5   |   6      »      [9]