SiedlceSiedleckie epitafia

We wtorek, 9 kwietnia, w wieku 59 lat zmarł po długiej i ciężkiej chorobie dr Leszek Gadomski, rektor Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkoły Wyższej w Siedlcach i radny Rady Miasta.

Odszedł Leszek Gadomski

Siedleckie epitafia / Odszedł Leszek Gadomski

Dr Gadomski włożył mnóstwo wysiłku w powstanie pierwszej prywatnej siedleckiej uczelni - WyższejSzkoły Finansów i Zarządzania, obecnie Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa. Pełnił on najpierw funkcję prorektora WSFiZ, a od 2007 r. rektora Collegium Mazovia. Od wielu lat ważnym elementem aktywności zawodowej dra Gadomskiego była organizacja międzynarodowych konferencji poświęconych zastosowaniom nowoczesnych systemów oprogramowania matematycznego w badaniach naukowych i dydaktyce. W spotkaniach tych, organizowanych wspólnie z siedleckim Uniwersytetem, wzięło udział wielu naukowców z kilkunastu krajów. Siedlce stały się znane w środowiskach matematyków Francji, Niemiec, Rosji, Białorusi, Mołdawii, Rumunii, Kazachstanu, a nawet Chin.

Uroczystości pogrzebowe, które zgromadziły rzesze siedlczan odbyły się w piątek, 12 kwietnia, o godz. 13.00 w kościele pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Mszy przewodniczył biskup siedlecki ks. Zbigniew Kiernikowski, a w celebrze udział wziął także bp Piotr Sawczuk oraz dwudziestu kapłanów. Oprawę muzyczną zapewnił Chór Katedralny im. ks. Alfreda Hofmana pod dyrekcją prof. Michała Szulika i Michała Hołowni.

W trakcie mszy dra Leszka Gadomskiego w imieniu różnych środowisk żegnało wiele osób. Prof. Józef Szabłowski, rektor Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku i założyciel siedleckiej uczelni przypomniał akademickie dokonania zmarłego – jego ciepły stosunek do studentów i pracowników naukowych oraz stałe poszukiwanie nowych wyzwań. Zmarłego pożegnał także poseł Krzysztof Tchórzewski, który zwrócił uwagę na rzadką umiejętność dra Gadomskiego do łagodzenia sporów i łączenia ludzi. Prezydent Siedlec Wojciech Kudelski żegnał swojego kolegę i przyjaciela, dla którego w pierwszej kolejności liczyło się dobro Siedlec i jego mieszkańców. – To, że tak wielu nas zebrało się dzisiaj na tej smutnej uroczystości to najlepszy dowód na to, że wszyscy tak wiele Ci Leszku zawdzięczamy – powiedział Kudelski. W imieniu Rady Miasta dr. Leszka Gadomskiego pożegnał przewodniczący Piotr Karaś. Prof. Tamara Zacharuk, rektor siedleckiego Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego pożegnała zmarłego w imieniu siedleckiego środowiska akademickiego. Przypomniała jego pracę jeszcze na WSRP, a potem Akademii Podlaskiej i szacunek, jakim darzyła go zarówno młodzież akademicka, jak i wszyscy pracownicy uczelni. W imieniu członków Bractwa Św. Judy Tadeusza Leszka Gadomskiego pożegnał prof. Bogumił Leszczyński. Po mszy pogrzebowej ciało zmarłego złożono do grobu rodzinnego na Cmentarzu Centralnym. Cześć Jego pamięci.

Numer: 16(807)2013   Autor: (oprac. kj)

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *