SiedlceW Siedlcach

Przypadająca w tym roku 222 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz wyjątkowo długi weekend majowy stały się w naszym mieście okazją do długiego świętowania, które rozpoczęło się już pod koniec kwietnia.

Biało-czerwone Siedlce

W Siedlcach / Biało-czerwone Siedlce

W ramach obchodów zorganizowano rajd rowerowy szlakiem sanktuariów Podlasia, rozdawano biało-czerwone flagi oraz przypominano „Kto Ty jesteś? Polak mały” podczas inicjatywy edukacyjnej dla najmłodszych. 1 maja Mszą św. oraz złożeniem kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II uczczono drugą rocznicę beatyfikacji wspaniałego Polaka.

Centralne uroczystości obchodów rocznicy uchwalenia majowej konstytucji odbyły się na skwerze Tadeusza Kościuszki tuż po Mszy św. w siedleckiej katedrze. Wśród imprez dodatkowych wymienić można coś dla ciała: liczne turnieje np. zapaśniczy czy szachowy oraz biegi, a także dla duszy, czyli koncerty orkiestry wojskowej czy muzyki góralskiej. Docenić należy także niezwykły klimat jaki panował w mieście w tych dniach, a to przede wszystkim dzięki „odświętnemu strojowi”, który przybrał barwy biało-czerwone. Ulice i budynki ozdabiały flagi narodowe, a na latarniach wisiały okazjonalne plakaty, które mimo że proste w przekazie, to jednak bardzo wymownie przypominały o tym, co najważniejsze: Bogu, Honorze i Ojczyźnie.

Numer: 19 (814) 2013   Autor: (kj)

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *