SiedlceSiatkówka chłopców

Po wielu miesiącach zmagań, przyszedł czas na finał Międzypowiatowej Licealiady w siatkówce chłopców. odbył się turniej finałowy Do najlepszej czwórki regionu siedleckiego dostały się zespoły: ZSE Mińsk Mazowiecki, LO Mrozy, ZSP 1 Garwolin oraz ZSP 1 Siedlce.

Bracia z boiska

Siatkówka chłopców / Bracia z boiska

Finał turnieju rozegrano w czwartek 4 kwietnia w Gimnazjum Miejskim nr 3 w Mińsku. System rozgrywek polegał na rozegraniu 5 rund, w każdej rywalizowały 3 zespoły, przy czym 2 najlepsze awansowały do kolejnego etapu rozgrywek. W tym roku o finał walczyło 18 zespołów.

Jak zwykle z dobrej strony pokazały się szkoły z powiatu mińskiego. Od 3 lat LO Mrozy i mińskie ZSE plasują się w najlepszej szóstce. Siatkarze z Mrozów bronili mistrzowskiego tytułu, który wywalczyli rok temu. Niestety, zaprzyjaźnione ze sobą szkoły z Mińska i Mrozów musiały stoczyć w tym roku bratobójczy pojedynek już w półfinale. Obie ekipy ściągnęły do hali GM-3 tłumy kibiców, którzy na pewno nie żałowali, że przyszli dopingować swoich ulubieńców. Obie szkoły świetnie się znają z meczów ligowych oraz szkolnych. Chłopcy mogli poczuć się jak zawodowi siatkarze dzięki wspaniałemu zachowaniu publiczności.

Od początku na boisku dominowali reprezentanci mińskiego Ekonoma, którzy zdemolowali w dwóch pierwszych setach chłopaków z Mrozów. W trzecim secie jednak Mrozy przejęły inicjatywę, wygrywając aż do 12. Set czwarty to prawdziwy horror. Ekonom kontrolował grę do stanu 23:19 dopóki urazu nie nabawił się jeden z ich zawodników. Ostatecznie ZSE przegrało set 24:26. O finale decydował tie-break. Obie ekipy grały na całego, punkt za punkt. Zwycięsko jednak z tego pojedynku wyszło LO Mrozy, pokonując ZSE 3:2 (-16,-16,12,24,13). Wszyscyocenili ten mecz jako godny finału, pełen walki, emocji i poświęcenia.

W drugim spotkaniu półfinałowym ZSP 1 Garwolin 3:1 pokonał ZSP 1 Siedlce (-18,17,20,18). W meczu o brąz nie łatwo było podnieść się chłopakom z Ekonoma, którzy otwarcie mówili, że liczyło się dla nich tylko i wyłącznie złoto. Do „małego finału” przystąpili na luzie i gładko pokonali ZSP 1 Siedlce 3:0 (19,23,10). W meczu o I miejsce broniący tytułu mrozianie niestety ulegli ZSP 1 Garwolin 1:3 (-25,-21,18,-20).

Po rozdaniu pucharów i medali siatkarze obu zespołów podziękowali swoim kibicom, którzy nie szczędzili dla nich gardeł. Trzeba podkreślić świetne zachowanie fanów z Mrozów, którzy dopingowali Ekonom w ich meczu z siedleckim Elektrykiem. Zawodnicy byli pod wrażeniem frekwencji szczególnie w pierwszym spotkaniu, które było zdecydowanie najlepszym meczem finału.

Skład ekipy ZSE: Bartek Gójski (kapitan), Wojtek Chomicz, Sebastian Pytlos, Maciek Pukianiec, Damian Zdanowicz, Marek Wąsowski, Marcin Śluzek, Rafał Grajda, Mateusz Gniado, Maciek Przyborowski, Szymon Góras, Mateusz Gajowniczek, Marek Chaberski, Patryk Zagórski. Trenerka: Agnieszka Posiadała.

LO Mrozy: Sebastian Stal (kapitan), Daniel Standziak, Michał Wróblewski, Mateusz Sekular, Łukasz Osiński, Łukasz Krupka, Jakub Żmudzin, Piotr Rosa, Damian Wojdak, Adrian Domański, Damian Wielądek, Maciej Sanetas. Trener: Rafał Bukowski.

Numer: 15(807)2013   Autor: (red)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *