Spady medialne

3 (1111) 2019

Dziś trochę o zwierzętach w kontekście lokalnym i globalnym. Mamy dla Was, Mieszkańcy Mińska Mazowieckiego krótki quiz. Czy wiecie, jaką ksywę w młodości miał nasz umiłowany i jedyny włodarz miasta?
– No, tylko bez mowy nienawiści…

1/2 (1109/1110) 2019

Zgłosiłem kolejny raz kilka interpelacji. Zapytałem o koszty ogłoszeń Urzędu Marszałkowskiego w prasie lokalnej i kryteria wyboru, dlaczego ogłoszenia ukazują się w tej a nie innej gazecie.
– Radny zapytał, nikt nie odpowiedział. Pytanie było tendencyjne…

51/52 (1107/1108) 2018

Anna Kotuniak, antysmogowa aktywistka, szefowa Koła Gospodyń Wiejskich od 53 lat, wytwórczyni Sójki Mazowieckiej stała się bohaterką reportażu o ekologicznym sposobie palenia w domowym piecu.
– A za Anną pójdą wszystkie gospodynie, wszystkie wsie, cały kraj…

50 (1106) 2018

Była kiedyś taka idea…Cynicznie wykorzystana przez niektórych lokalnych samorządowców i przedsiębiorców… Pamiętacie jeszcze o Dom Muzyki? Zamiast trwonić pieniądze na kolejne nudne i przewidywalne festiwale może warto wrócić do idei domu dla artystów niepełnosprawnych…
– O, tak, na pewno E-mol się ucieszy, bo już nikt mu nie wierzy

49 (1105) 2018

Niestety zainteresowanym osobom nie dane było spotkać się na prezentacji z tak ważnymi postaciami w lokalnym środowisku literackim jak Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Krystyna Gucewicz, Jan Zbigniew Piątkowski, Marcin Pietraszek lub Krzysztof Szczypiorski. Ich dokonania twórcze odegrały bardzo ważną rolę w kształtowaniu się powiatowego światka złożonego z poetów i pisarzy.
– Miło znaleźć się w TAKIM towarzystwie, a jeszcze milej nie mieć czasu dla TAKIEGO organizatora

48 (1104) 2018

Tak powstała nowa komisja skarg, wniosków interpelacji i to ona będzie się zajmowała wnioskami i skargami od sołtysów. Na sesji już żadna sołtyska ani sołtys nie wstanie i nie powie proszę o wycinkę krzaków, drzewa itp. To trzeba zgłaszać na piśmie wcześniej. No nie będzie cyrków i kabaretu na sesji. Będzie wszystko ładnie i składnie.
– Wycięli jaja samorządom… Czyżby myśleli, że bukat to buhaj, a wałach to ogier…

47 (1103) 2018

Chciałbym zwrócić uwagę na wizytę w Dzień Niepodległości księdza biskupa Romaniuka. Przyjechał jak już wszystko się skończyło. Poświęcił Dzwon, stało przy tym kilkanaście osób. Co bardziej światli ludzie stali z boku i pojechał. Wszystko trwało może 15 minut.
– Wystarczy, że długo dzwonił przed magistratem, ale jako poganin…

46 (1102) 2018

Nasi fani są wszędzie... – i w kosmosie, i urzędzie.
– A na zdjęciu burmistrz Jakubowski trzymający w rękach wrogi tytuł. Na razie mmz24, ale i na Co słychać? Też przyjdzie czas...

45 (1101) 2018

PiS ustanowił rekord w historii wyborów do sejmików wojewódzkich od początku ich istnienia w 1998 roku. Co ciekawe, PiS też wygrało w 162 powiatach z 380, tj. w 43 proc. powiatów. To także rekord.
– Wygrało i szykuje się do objęcia władzy. W mińskim także...

43/44 (1099/1100) 2018

Warto być przyzwoitym. Eliza Bujalska jesteśmy ponad to. Powodzenia w niedzielę!
– Po kapusiach do żłobu…

42 (1097) 2018

Jesteśmy narodem, któremu łatwiej przychodzi krytykować niż pochwalić, docenić, czy powiedzieć dobre słowo. Mieszkam w Woli Rafałowskiej, nie mam kanalizacji, gazu ani drogi asfaltowej, a plac zabaw mąż sam zbudował. Nie narzekam, czekam cierpliwie na wszystkie te udogodnienia...
– To może Jaszczuk przed wyborami, albo na święta da przynajmniej cukierka. Będzie słodziej...

41 (1096) 2018

Mińskie Forum stawia na inteligentne rozwiązania. Począwszy do ławek z możliwością doładowania smartfonów, poprzez inteligentny system zarządzania oświetleniem miejskim, urzędomaty, interaktywne słupy ogłoszeniowe, interaktywną aplikację miejską aż po zielone dachy w mieście.

– A nie mogą sobie poradzić z publicznymi toaletami

39 (1095) 2018

Okazuje się, że nasze miasto posiada jedne z najniższych opłat za korzystanie z usług komunalnych wśród miast powiatowych w Polsce. Skąd to wiadomo?
– Są takie firmy, które za pieniądze dogodzą każdej władzy

38 (1094) 2018

Porozumienie o przyjaźni łączy nas także z Karben w Niemczech. Utrzymujemy kontakty również z włoskim Cori, rosyjską Łuchawicą, białoruską Orszą i francuskim Saint-Agne. Szukamy zagranicznych przyjaciół, bo chcemy się otwierać na nowe doświadczenia
– Teraz jeszcze miasto indiańskie, arabskie, afrykańskie i papuaskie. A co, jak nowe doświadczenia, to wszystkie, a nie wybiórcze.


37 (1093) 2018

Koalicja Obywatelska zaprezentowała swój program wyborczy dla Mińska, który opiera się na 4 filarach - Miasto mieszkańców, Miasto z przyszłością, Zielone miasto oraz Miasto w Metropolii.
– A gdzie miasto klakierów, kolesiów, drugiego sortu i obszczymurków... Zapomnieli, ale ludzie im przypomną...

36 (1092) 2018

Jubileuszowy festiwal przyniesie wiele różnorodnych wydarzeń. Swoją premierę będzie miał komiks „W imieniu prawa” narysowany przez Wojtka Cichonia na podstawie jednego z opowiadań Jana Himilsbacha...
– O, mój Boże dygam, drygam, ale ściemy nie wytrzymam...

Zobacz więcej: [1]      «      3   |   4   |   5   |   6   |   7      »      [23]