Spady medialne

Od 1 czerwca zostaje częściowo przywrócona obsługa spraw załatwianych w Wydziale Komunikacji i Transportu Drogowego w mińskiej siedzibie starostwa.

– Częściowo, czyli na telefon, w maseczkach i bezpiecznej odległości...


To dobra wiadomość, że samorządy mają mniej kasy. Oznacza to, że ludzie mają więcej pieniędzy, a nie urzędnik, który wydaje kasę na zbędne rzeczy.

– Urzędnik bez pieniędzy jest jak ksiądz bez sutanny

Tyle słońca w całym mieście, nie widziałeś tego jeszcze, popatrz, o popatrz... Przy dźwiękach utworu Anny Jantar poszybowały w górę setki balonów...

– Nieźle wiało, więc nie ugrzęzły w miejskim smogu

W imieniu całej społeczności bardzo dziękuje władzom spółki PWiK za przyznanie prawie 100 tysięcy nagród i premii w okresie pierwszych 4 miesięcy 2020 roku. Pan prezes ma gest w roku wyborczym. Nieważne, że teraz będą podwyżki cen wody i ścieków.

– Prezes ma gest nie tylko do nagród. Nie żałuje kasy na reklamę swoich inwestycji za unijną kasę poza Mińskiem. Żeby mniej podatników czuło się oszukanych?

Chciałbym poznać sukcesy naszego burmistrza w zakresie ściągania kapitału do miasta. Czy powstały u nas w okresie 5 lat jakieś nowe inwestycje gospodarcze. Ile przybyło miejsc pracy? Czy ktoś coś wie na ten temat, jak wypadamy w porównaniu z innymi?

– Jak to? Brak wiedzy na temat osiągnięć w zdobywaniu unijnej kasy to największa ignorancja. Za karę malkontentów czeka banicja

Mińsk Mazowiecki obchodzi dziś 599. rocznicę nadania praw miejskich. Z tej okazji poseł Kamila Gasiuk-Pihowicz zrobiła burmistrzowi Marcinowi Jakubowskiemu niespodziankę i... podarowała pyszny tort urodzinowy z herbem miasta.

– Jak kobieta chce, to dogodzi nie tylko z okazji urodzin

Mamy to! Właśnie dostaliśmy wiadomość z Rady Europy o przyznaniu miastu kolejnej nagrody za promowanie wartości europejskich, takich jak współpraca, solidarność i integracja. To wyróżnienie otrzymało tylko 6 miast europejskich, a wśród nich Mińsk Mazowiecki.

– Nie należy pytać o szczegóły. Nie tylko przez ich ideologię...

W średniowieczu osoby, które nabroiły, wieszano na wzgórzach lub przy głównych drogach do miast. Zabieg ten miał dobitnie pokazać, kto rządzi na danym terenie i jaką siłą dysponuje. Czasy te odeszły już w zapomnienie ale nie w powiecie mińskim. Jeden z mieszkańców w sposób jednoznaczny daje znać, kto jest panem na tym kawałku ziemi.

– I tak media lewackie z każdego zrobią złoczyńcę. Bez dowodów i bez miary...

Wcześniej zapowiadaliśmy, że zgodnie z zaleceniami GIS mówiącymi, że aerozol wodny sprzyja rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Takie fontanny, jak mińskie na stawach nie stwarzają zagrożenia. Natomiast pozostałe fontanny generować mogą skupiska ludzi, dlatego nie powinny być jeszcze uruchamiane i nie są...

– A jednak przy rondzie gen. Hallera wodotrysk działał. Może po to, by odświeżyć atmosferę tancerzom...

Rapujący burmistrz – Marcin Jakubowski. Śpiewa m.in. o cieniu mgły...

– Jest nieostry, a więc zgoła inny od prezydenckiego