Spady medialne

Tylko rok rządzący cieszyli się prodemograficznym efektem 500+. W 2018 urodziło się o 13 tys. dzieci mniej niż w 2017 i większość 20-tysięcznej górki przepadła. Prymitywne narzędzie dopłat za dziecko to za mało, bez kompleksowej polityki będzie jeszcze gorzej,
bo spada liczba kobiet i mniej z nich decyduje się na dziecko. Za to pobiliśmy rekord zgonów...
– Mało patriotyzmu w narodzie, a jeszcze mniej poświęcenia


Kobiety tworzą społeczną moc codziennie.
– I skutecznie osłabiają nią mężczyzn

Próg na ulicy Kosmicznej gotowy! W trosce o bezpieczeństwo pieszych, na prośbę mieszkańców, po wielu miesiącach starań… (...) Ten próg tam nie jest potrzebny, szkoda czasu... Droga jednokierunkowa w stronę ulicy Śniadeckich, wydzielony pas dla pieszych i zakaz
postoju. A nie próg i to jeszcze w miejscu, gdzie się hamuje...
– A mogli zrobić konsultacje… One są takie DEMOkratyczne…

Banery posłowie wieszać pomogli. Gazetki rozdawali. A później super spotkanie #POrozmawiajmy z mieszkańcami Mińska Mazowieckiego.
– No i czy Mińsk nie jest wyśnionym miastem dla POlityków

35-letnia mieszkanka powiatu mińskiego została ukarana mandatem za podjadanie migdałów w sklepie. Ekspedientka z jednego z supermarketów: – Gdyby każdy chciał tak próbować, to by cały sklep wynieśli.
– No i kupujemy produkty drugiej świeżości, które nie wytrzymują
doby w chłodziarce

Kidawa sie pulta jak Petru, a Czesio-Schetyna nawet sześciopaków ze swojej partii nie potrafił wymienić. Jedyne, co mają to – chore parcie na władzę.
– No to im przejdzie. Nawet nie muszą czekać do maja…

Skoro powinna być apteka z dyżurem, to niech tego pilnuje starostwo, do którego mnie odesłali. Konkretna osoba to w starostwie mi się kojarzy z burmistrzem.
– Ludzie są naiwni jak ćmy. Lecą do władzy, a ona parzy…

Budynek naprzeciwko urzędu miasta bardzo dba o czyste powietrze w Mińsku, codziennie podziwiam ich walkę.
– Nie naprzeciwko, a trochę z boku. Czujemy wszystko
w redakcji nie słabiej od burmistrza

Oto przykład, jak NIE zachowywać się na konferencji prasowej. Pani  dyrektor sanepidu w Słubicach powinna zastanowić się nad sobą lub do śniadania pić tylko herbatę…
– Oto przykład jak z urzędniczki można szybko zrobić
celebrytkę

Chcę wyjść im naprzeciw i informuję, że podjąłem wraz z moim sztabem decyzję o diametralnej zmianie sposobu  prowadzenia naszej kampanii wyborczej. Od dziś, aż do odwołania, nie będziemy organizować dużych spotkań z wyborcami czy wolontariuszami, będziemy unikać większych zgromadzeń w zamkniętych pomieszczeniach...
– I co na to media? Będą organizować debatę za debatą

O budowie Domu Muzyki mówi się i pisze od 22 lat. Inna osoba pewnie by się już poddała, ale nie e-moll. On przez te wszystkie lata czekał i… cierpliwie dążył do celu.
– Szczególnie godna podkreślenia cierpliwość czekania

Wystarczy jedno cudowne miasto obok Mrozów – Ja tam nie widzę żadnych plusów z tego tytułu – dodał inny i oznaczył w poście burmistrza Jaszczuka. Zapewne z nadzieją, że może on to wyjaśni.
– Co tu wyjaśniać, gdy wszystko widać, słychać i… czuć