Spady medialne

Drodzy mieszkańcy, poznajcie Marysię, która jest pierwszą mińszczanką 2020 roku... W tym roku plany pokrzyżowała nam epidemia. Dlatego, w trosce o zdrowie Marysi i jej rodziców, dopiero teraz przekazaliśmy upominki oraz gratulacje.

– Aż 5 miesięcy potrzebował miński burmistrz na uhonorowanie pierwszej mińszczanki 2020 roku. Tempo godne... żółwia, ale w ostrogach


Jako burmistrz 40 tys. miasta i jako prawnik powinien pan rozumieć swoją wyłączną rolę organu wykonawczego! Tymczasem od dłuższego czasu zachowuje się pan jak rozkapryszona niewiasta. Do słów – mam dość – warto dopisać – wyjeżdżam w Bieszczady. Wielu mieszkańców odetchnie z ulgą…

– Niewiasta... rozkapryszona… Ależ tak kaprysi tylko nadęty, niedopieszczony frajer

Od dłuższego czasu jestem przygotowany na to, że jakiś polityk z rządu czy województwa wspierający się służbami państwowymi, może w jakiś sposób zdjąć mnie ze stanowiska... Czy ktoś będzie próbował wprowadzić w moim mieście komisarza? Może próbować, ale nie wiem przy jakiej akceptacji społecznej, ponieważ wybrało mnie ponad 11 tysięcy mieszkańców czterdziestotysięcznego miasta. W związku z czym sądzę, że są przywiązani do swojego wyboru.

– Oczywiście, wyjdą na ulice i zablokują wyjazdy. Nawet ten na siedleckie więzienie...

Drastyczny spadek dochodów miasta! Mińsk Mazowiecki otrzymał w kwietniu o ponad 2,6 mln zł. MNIEJ udziału w podatku PIT niż w roku ubiegłym. To ponad 40 % MNIEJ niż zakładaliśmy! Sytuacja staje się dramatyczna, pod znakiem zapytania stają nie tylko miejskie inwestycje ale też realizacja podstawowych zadań i wypłata pensji.

– Nie trzeba było się aż tak zapożyczać na byle co...

Policja wyjaśnia okoliczności pobytu burmistrza Marcina Jakubowskiego oraz posłanki Teresy Wargockiej 10 kwietnia na wyłączonym z użytku z powodu epidemii skwerze Kaczorowskiego.

– Nic z tego... ich ból jest lepszy od naszego

Posłanka podziękowała samorządom, które sprzeciwiły się bezprawnemu przesyłaniu danych osobowych Poczcie Polskiej, w tym burmistrzowi Jakubowskiemu.

– I znowu mińskie koty przespały atak myszki-agresorki

Prezydent Andrzej Duda, minister Andrzej Adamczyk oraz Adam Bielan odwiedzili gminę Halinów. Nieopodal przejazdu kolejowego, podczas briefingu prasowego ogłosili, że powstanie nowy dworzec kolejowy w Józefinie.

– Burmistrz Ciszkowski załatwia przystanki, a nie potrafi dopilnować relacji video z sesji rady miasta. A może to wina przewodniczącego Pietrusińskiego

Kilka KGW z powiatu mińskiego włączyło się w akcję szycia maseczek ochronnych, zorganizowanej przez Marię Koc. Senator z własnych środków zakupiła materiał i gumki i przekazała je KGW w powiatach garwolińskim, mińskim i węgrowskim.

– Czy ktoś wie, ile na to wydała?

Małgorzata Lewandowska wychodzi na swój balkon w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Klonowej i gra koncerty dla sąsiadów. Jej muzyczne występy stały się bardzo popularne.

– A zwierzęta schroniły się głęboko w lesie

Niedługo jako pierwsza komenda powiatowa będziemy mieli do dyspozycji śmigłowce i to 24 godziny na dobę – zapowiada Sławomir Rogowski, komendant powiatowy policji w Mińsku Mazowieckim.

– Rośnie nam policja w siłę, bo stolica niedaleko, a wsparcie będzie na pewno potrzebne...