Spady medialne

Jestem radną powiatową. Gdyby przedłożono mi w tym roku projekt uchwały o podwyżce diety, byłabym przeciw...

– Akurat… Jeszcze się nie zdarzyło, by jakiś radny dobrowolnie odrzucił dietę. Wybrańcy tak mają…


Dochodzi do takich sytuacji, że zablokowane samochody stoją na przejeździe, a tymczasem automatycznie włączają się rogatki. Całe szczęście, że w sąsiedztwie jest nastawnia kolejowa i można uwolnić samochody w trybie awaryjnym.

– No i mają w Mrozach ruletkę i to rosyjską

A może każda łódka powinna mieć gondoliera w weekend, np. radnego lub nawet BJM, a zysk na cele charytatywne by poszedł.

– No tak, ale ktoś zainwestował i chce się odkuć. No, chyba że łodzie kupi miasto…

A dlaczego miasto przestało dbać o zieleń w parku i nie tylko? Zielsko przerasta wszystkie rośliny… Z uwagi na warunki atmosferyczne ZGK nie kosi zbyt często. To żadne wytłumaczenie…

– Ale za to jak ekologicznie i retencyjnie…

Nie nadążymy sprzątać śródmieścia, jeśli tak będziecie robić swoje dziennikarstwo. Najwyraźniej dziś śmieci na placu Lecha Kaczyńskiego było za mało, więc reporter TVP Lublin Tomek Zalewa dodał coś od siebie, żeby news był bardziej wstrząsający.

– No tak, dziennikarze winni wszystkiemu złu. A jak trzeba, to i naśmiecą…

Dla jadących do Warszawy to raptem ok. 8-9 km autostrady więcej, bo w Halinowie i tak trzeba zjechać na starą krajówkę, inaczej jadąc dalej pojedziesz tylko w kierunku Lublina, nawrotka możliwa dopiero na S17. Tak więc przy zjeździe w Halinowie korki będą jeszcze bardziej koszmarne, bo w jednym miejscu spotkają się dwa strumienie – z A2 i ze starej krajówki.

– Ach ci kierowcy… Po otwarciu całego szlaku też będą narzekać, że za szeroko i nudno…

Czy to prawda, że jest pomysł, by duży parking przy ulicy Kościuszki 2 był zamykany na noc… ale szalet będzie czynny dla wszystkich. Także dla żądnych miłosnych uniesień…

– Przydałby się jeszcze jeden… z hamakiem, by było ciekawiej

Przypomina się gminie, że w pierwszej kolejności ogarnia się podstawowe potrzeby mieszkańców. No chyba, że nowy budynek urzędu za 7 baniek załatwi temat braków wody.

– To już problem filozofów… Tych domorosłych

Obliczono, że pandemia koronawirusa spowodowała ograniczenia aktywności ponad 3 mld ludzi na świecie. Instytut szacuje, że światowa konsumpcja spadnie o 33 proc., a każdy miesiąc ograniczeń w działalności firm to spadek globalnego PKB o 2 procent.

– Może wreszcie się opamiętamy w żarciu wszystkiego, co popadnie