Spady medialne

Jest pandemia, więc nowe zadania, więc powołanie zastępcy wydaje się oczywiste. Proszę zwrócić uwagę jak ministerstwo szkolnictwa dało dużo nowych zadań dyrektorom szkół… ktoś musi ich wspierać i koordynować działania.

– Słusznie, a nawet politycznie… Tylko co z długiem… Może na pensje Elizy trzeba sprzedać podarowany jej budynek…


Czy po podwyżkach opłat za śmieci w mieście jest czyściej? Po podwyżkach jest, a będzie jeszcze czyściej… w naszych kieszeniach.

– Nie ma co narzekać… Będzie jeszcze drożej…

Władze miasta chętnie przyjmą kolejne daniny. Czy ktoś wie dlaczego SPP na Topolowej nie objęła bloku, w którym mieszka miński włodarz?

– I tak by nie płacił, ale może zależy mu na sąsiadach. Będą w razie czego trzymać język za zębami…

Do placówek przekazano ok. 24 tysięcy chusteczek odświeżających, ponad 5 tysięcy ściereczek gospodarczych, ponad 2300 litrów płynu do dezynfekcji rąk, 31 350 maseczek oraz bezdotykowe termometry.

– Z takiego dobrostanu może wreszcie zaczną się uczyć…

Czesław Sowa z Wólki Pieczącej skończył 103 lata. Jego recepta na długowieczność? – Ważne są dobra energia i unikanie za ciasnych butów.

– A przed trzema laty twierdził, że dobre jedzenie i kieliszek mocnego trunku

Pani wójt każdą wolną chwilę spędza na dwóch kółkach. Rower towarzyszy jej też w codziennej pracy. Latem wiedziano, jak przyjeżdża nim na niektóre zebrania sołeckie.

– Może do jakiejś księgi rekordów… jeśli policzy służbowe kilometry

Program Kolej plus przewiduje, że 15 proc. kosztów kwalifikowanych pokryją samorządy, składające wniosek. Linia do Węgrowa przebiegałaby przez Liw, Grębków, Kałuszyn i Mrozy. Według ostrożnych obliczeń samorządy zapłaciłyby 135 mln zł.

– I wreszcie nazwa miasta Kał-u-szyn będzie adekwatna do położenia

Od 6 miesięcy zmagamy się z pandemią. Szpital funkcjonuje stabilnie, ale nie udało nam się przejść przez to morze zupełnie suchą nogą.

– Morze czego? Wirusów, przepisów a może  indolencji…

Pracownicy szpitala są przekonani, że pacjenta zarażonego Covid mieli w placówce jeszcze przed pandemią. – Wtedy nie wykonywaliśmy wymazów, ale na podstawie tomografii komputerowej możemy stwierdzić, że ten koronawirus już wtedy był…

– Romejko na odchodne ujawnia takie tajemnice, że tylko fraszki pisać

Pragnę podziękować pracownikom Urzędu Gminy Mrozy za rzetelną i przesympatyczną obsługę w urzędzie. Jestem bardzo miło zaskoczona profesjonalizmem i życzliwością urzędników w tym tak trudnym dla nas wszystkich okresie.

– Jeszcze tylko nazwisko, data, godzina i medal gotowy