Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Szkoła do obrony

Szukania oszczędności w budżecie gminy Siennica ciąg dalszy. Tym razem wójt Grzegorz Zieliński postanowił zaoszczędzić nieco na przejętym od powiatu Zespole Szkół.

Autor: (jk)

Handel w komiksie

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłasza konkurs na komiks o tematyce handlu ludźmi do pracy przymusowej dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Autor: (jk)

Setny Śniadecki

Zgodnie z zapowiedziami setne obchody powstania szpitala powiatowego w Mińsku ruszyły pełną parą.

Autor: (jk)

GOSiR do dzieła

Mroziańscy radni zadecydowali o powołaniu nowej instytucji sportowej. Jest to Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, który weźmie pod swoje skrzydła halę sportową przy Zespole Szkół, stadion przy ul. Tartacznej i boisko do siatkówki plażowej przy ul. Żwirowej.

Autor: (jk)

Tryumf dobra

W piątek, 10 stycznia, Zespół Szkół Miejskich nr 2 przy ulicy Siennickiej w Mińsku przeżywał istne oblężenie. Jego mury przekroczyły setki przedszkolaków z niemal wszystkich publicznych i prywatnych placówek w mieście, a także uczniowie młodszych klas podstawówek. Wszystko za sprawą jasełek, przygotowanych specjalnie dla nich przez uczniów zespołu.

Autor: (jk)

Strzały o północy

W sylwestra pod pałacem Dernałowiczów było naprawdę głośno.

Autor: (jk)

Magiczna fabryka

W ostatnią sobotę Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku przeżywała prawdziwe oblężenie.

Autor: (jk)

Mistów kolędowy

Podczas ostatniego konkursu LGD na Korowód Kolędowy gmina Jakubów wystawiła mocną obsadę – aż cztery rewelacyjne aktorsko zespoły.

Autor: (jk)

Słodkie śluby

Odświętne ubiory, nerwowe uśmiechy i tłumy rodziców z aparatami. To wszystko świadczyć mogło o jednym – uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 właśnie odbyli uroczystość ślubowania i pasowania. Pierwszaki przygotowały się do tej uroczystości wzorowo, udowadniając wszystkim zebranym, że są gotowe, by oficjalnie rozpocząć swoją drogę edukacji.

Autor: (jk)

Śluby powtórne

Już po raz drugi miński oddział PTTK postanowił przenieść mińszczan w czasie, ukazując im inscenizację wydarzenia sprzed 138 lat.

Autor: (jk)

Popiersie pamięci

W 94. rocznicę urodzin Ryszarda Kaczorowskiego, prezydenta RP na uchodźstwie, w Mińsku odsłonięto poświęcony mu pomnik.

Autor: (jk)

Miejskie zmiany

Ostatnia sesja Rady Gminy w Mrozach skupiła się na miejskości. Poza planowaniem, jak uczcić nadanie praw miejskich, omówiono pokrótce zmiany, jakie nastąpią po 1 stycznia 2014 roku. Wbrew niektórym obawom, nie będzie tak strasznie – podatki nie wzrosną, a Mrozy jeszcze wypięknieją. I na pewno nie odetną się od reszty gminy.

Autor: (jk)

Pomysł na miasto

W Mrozach trwa wielkie odliczanie i to niekoniecznie do Nowego Roku. Bardziej czeka się tu na oficjalną zmianę statusu miejscowości. Jak uczcić ten ważny w historii dzień i co się zmieni, gdy Mrozy w końcu staną się miastem? Snucie tych wizji było najbardziej wyczekiwaną częścią ostatniej sesji Rady Gminy, która odbyła się w środę 30 października.

Autor: (jk)

Kartki do pobudki

Ruszyła akcja wysyłania kartek do podopiecznych kliniki Budzik.

Autor: (jk)

Taniec rodzinny

Publicznym przedszkolom odebrano możliwość organizacji zajęć dodatkowych.

Autor: (jk)

Walczyli dla Kamilki

Dzień sportowych emocji zapewnił wielbicielom sztuk walki miński Walhalla Fight Club. W sobotę, 12 października zorganizowali charytatywną galę, z której całkowity dochód przekazano na rehabilitację 6-letniej Kamilki Pasiecznej.

Autor: (jk)

Zobacz więcej: [1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [6]