Mińsk MazowieckiPierwszaki z Szóstki

Odświętne ubiory, nerwowe uśmiechy i tłumy rodziców z aparatami. To wszystko świadczyć mogło o jednym – uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 właśnie odbyli uroczystość ślubowania i pasowania. Pierwszaki przygotowały się do tej uroczystości wzorowo, udowadniając wszystkim zebranym, że są gotowe, by oficjalnie rozpocząć swoją drogę edukacji.

Słodkie śluby

Pierwszaki z Szóstki / Słodkie śluby

Na ślub ze szkołą uczniowie klas pierwszych czekali z niecierpliwością od pierwszych dni września. Przygotowania były wzmożone, by tego dnia wszystko wyszło perfekcyjnie. W końcu to pierwszy ważny egzamin małych uczniów. Musieli udowodnić, że są gotowi, by dołączyć do szkolnej społeczności.

Zebranych rodziców i dziadków witała dyrektorka SP-6 Anna Zalewska. Później oddała mikrofon najmłodszym. Ci zaprezentowali program artystyczny składający się z wierszy, piosenek i tańców. Przygotowali go pod okiem wychowawczyń - Grażyny Suchodolskiej i Justyny Kalinowskiej (Ia), Elizy Lalak i Katarzyny Mich (Ib) oraz Beaty Kupiec (Ic).

W końcu przyszedł czas na część najbardziej doniosłą. Pierwszoklasiści ślubowali na sztandar szkoły być pilnymi uczniami i dobrymi kolegami, godnie reprezentować szkołę i dbać o jej dobre imię. Wkrótce potem na ramieniu każdego z maluchów spoczął wielki ołówek, którym dyrektorka Zalewska uroczyście pasowała ich na uczniów.

Te pierwsze nerwowe chwile w szkole pierwszakom osłodził poczęstunek przygotowany przez rodziców w klasach. Przypominać o nich będą pamiątkowe dyplomy i zakładki oraz zdjęcia, których tego dnia nie zabrakło.

Numer: 51/52(846/847)2013   Autor: (jk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *