Mińsk MazowieckiZSM-2 jasełkowy

W piątek, 10 stycznia, Zespół Szkół Miejskich nr 2 przy ulicy Siennickiej w Mińsku przeżywał istne oblężenie. Jego mury przekroczyły setki przedszkolaków z niemal wszystkich publicznych i prywatnych placówek w mieście, a także uczniowie młodszych klas podstawówek. Wszystko za sprawą jasełek, przygotowanych specjalnie dla nich przez uczniów zespołu.

Tryumf dobra

ZSM-2 jasełkowy / Tryumf dobra

Przedstawienia dla najmłodszych w ZSM-2 to już niemal tradycja. Wraz z okresem bożonarodzeniowym nie mogło więc zabraknąć jasełek. Zaprosili na nie przedszkolaków ze wszystkich placówek w mieście oraz najmłodsze klasy podstawówek. Ci, znając już możliwości uczniów zespołu, przybyli z ochotą niemal w komplecie, szczelnie wypełniając sale.

Uczniowie gimnazjum i podstawówki połączyli siły, by pokazać maluchom prawdziwego ducha świąt. Nie tego wypełnionego zakupami, kłótniami o sprzątanie i oczekiwaniem na coraz to droższe prezenty, ale tego pełnego radości z okazji narodzin Zbawiciela. I tak pokazali świat zabieganych aniołów, którzy wciąż musza bronić ludzi przed sztuczkami szatana, który za wszelką cenę chce, by przestali myśleć o Bogu. Zawitali wspólnie do stajenki i współczesnej rodziny, śpiewając kolędy i obserwując przemianę w sercach głównych bohaterów i zwycięstwo dobra nad złem.

Maluchy z zapartym tchem śledziły losy ulubionych postaci, a potem nagrodziły wszystkich gromkimi brawami. Były też podziękowania dla aktorów i pań, które przygotowały jasełka – Anety Frączkiewicz, s. Marzeny Siębor i Beaty Wójcickiej. Maluchy z Wesołej Ciuchci przygotowały nawet specjalne upominki. Sami też dostali małe podarki, które własnoręcznie przygotowali dla nich uczniowie. Tak obdarowani opuszczali mury szkoły z uśmiechem, obiecując że na pewno wrócą.

Numer: 3 (850) 2014   Autor: (jk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *