MrozyMrozy sesyjne

W Mrozach trwa wielkie odliczanie i to niekoniecznie do Nowego Roku. Bardziej czeka się tu na oficjalną zmianę statusu miejscowości. Jak uczcić ten ważny w historii dzień i co się zmieni, gdy Mrozy w końcu staną się miastem? Snucie tych wizji było najbardziej wyczekiwaną częścią ostatniej sesji Rady Gminy, która odbyła się w środę 30 października.

Pomysł na miasto

Mrozy sesyjne / Pomysł na miasto

Na stronie internetowej urzędu gminy już odliczane są dni, a nawet sekundy, do nadania Mrozom praw miejskich. To historyczne wydarzenie zbiegnie się ze świętowaniem Nowego Roku, bo status zmieni się dokładnie 1 stycznia 2014 roku. Zostały więc blisko 54 dni, aby odpowiednio przygotować się do świętowania.

Pomysłów na upamiętnienie tej wyjątkowej chwili jest wiele. Na pewno mieszkańcy mogą liczyć na otwartą imprezę. Ile będzie trwała i kto na niej wystąpi? Tego jeszcze dokładnie nie wiadomo. Pewne jest, że tego wieczoru nie zabraknie pokazu sztucznych ogni i… drobnych upominków. Co to będzie? Wójt Dariusz Jaszczuk sugerował wybicie okolicznościowych monet, a radny Robert Kołak – wydanie specjalnych znaczków pocztowych.

Nadanie Mrozom praw miasta ma być świętowane nie tylko przez jedną noc. Odbije się ono echem podczas corocznych Dni Mrozów, a i zmieni nieco wygląd miejscowości. Wójt chciałby, żeby z tej okazji w mieście stanęła okolicznościowa instalacja artystyczna. Być może pojawi się ona również na granicach gminy, by witać przyjezdnych. Jak będzie wyglądała? To pomoże rozstrzygnąć konkurs.

W kwestii upamiętnienia zmiany statusu miejscowości władze liczą na pomoc mieszkańców. Każdy, kto ma pomysł jak uczcić to wydarzenie, może zgłaszać się do urzędu gminy. Najlepsze i mieszczące się w rozsądnych granicach finansowych, zostaną zrealizowane.

Świętowanie to jednak nie wszystko, bo przed radą o wiele więcej ważnych decyzji. Co zmieni status miasta dla Mrozów w funkcjonowaniu całej gminy – o tym za tydzień.

Numer: 45 (840) 2013   Autor: (jk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *