Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Tenis na zimę

Na ferie Dębe Wielkie aktywowało się sportowo. Wypoczywającym uczniom sobotę pod znakiem tenisa stołowego sprawili pracownicy Urzędu Gminy z wójtem Krzysztofem Kalinowskim na czele. Dla nich w dębskiej podstawówce odbył się gminny turniej o puchar wójta. W szranki stanęło ok. 65 zawodników.

Autor: (opr. jk)

Maluchy na parkiecie

Blisko 180 dzieci wzięło udział w I edycji turnieju tańca „Mój pierwszy krok”, który odbył się w nowej sali Powiatowego Centrum Dziedzictwa i Twórczości w Wołominie. Zawody były dedykowane najmłodszym adeptom sztuki tanecznej z klas I –III szkół podstawowych i przedszkoli.

Autor: (opr. jk)

W dwudziestce

W dwudziestce Powiat otwocki zajął wysokie 19 miejsce w corocznym Rankingu Powiatów prowadzonym przez Związek Powiatów, uzyskując 9295 punktów. W rankingu wzięto pod uwagę 30 powiatów powyżej 120 000 mieszkańców z całej Polski.

Autor: (opr. jk)

Test z drogi

Blisko trzystu uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów powiatu garwolińskiego wzięło udział w powiatowym finale konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”, który odbył się 10 stycznia w Zespole Szkół Rolniczych w Miętnem. Nagrody laureatom wręczyli m.in. wicemarszałek województwa mazowieckiego Ewa Orzełowska oraz starosta garwoliński Marek Chciałowski

Autor: (opr. jk)

Mińscy kolędnicy

Wyłoniono już miejskich kolędników, którzy będą reprezentować Mińsk podczas tegorocznego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Kolędowe Serce Mazowsza”. Na eliminacje, które odbyły się 8 stycznia 2013 r. w Miejskim Domu Kultury zgłosiło się aż 200 uczestników. 

Autor: (opr. jk)

Jak nowa...

W Podskwarnem uroczyście odebrano wyremontowaną drogę. Wstęgę ciął m.in. starosta Antoni Tarczyński, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Andrzej Solonek, sołtys Krzysztof Sadowski czy przewodniczącaRady Gminy Teodora Wójcik, a aktu dopełnił wójt Marcin Uchman.

Autor: (opr. jk)

Lodowy Orlik

Po piłkarskich Orlikach przyszedł czas na ich lodowe odmiany. Od połowy grudnia
wołominanie mogą korzystać z Białego Orlika, który powstał przy Zespole Szkół nr 3 w Wołominie.

Autor: (opr. jk)

Sprzątali dolinę

Trzeci weekend września to dni poświęcone sprzątaniu ziemi. Dbają o to również miłośnicy przyrody z powiatu mińskiego, a w szczególności harcerze z 14. DH „Spadłych Listków do Szyby Przyklejonych Deszczu Kropelką”. W sobotę, 22 września już po raz 16 przeprowadzili operację sprzątania doliny Świdra i jego dopływów

Autor: (opr. jk)

Zobacz więcej: «      1   |   2