Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Dwieście lat

Kolejna mieszkanka Siedlec, Helena Wyrzykowska z Nowych Siedlec, ukończyła 100 lat życia.

Autor: (kj)

Najpiękniejsze wybrane

Jak wiadomo polska słynie z pięknych kobiet, dlatego też przed jurorami XXI edycji konkursu Miss Ziemi Siedleckiej stało nie lada wyzwanie.

Autor: (kj)

Biało-czerwone Siedlce

Przypadająca w tym roku 222 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz wyjątkowo długi weekend majowy stały się w naszym mieście okazją do długiego świętowania, które rozpoczęło się już pod koniec kwietnia.

Autor: (kj)

Spontaniczne ścieżki

Mówi się, że dzisiejsze czasy są trudne dla wrażliwych, ale nie oznacza to, że tacy przestali istnieć, bo jak się okazało 13 marca do udziału w nim XII Spontanicznym Turnieju Sztuki Recytatorskiej „Ścieżki słów” chętnych nie brakowało.

Autor: (kj)

Podchody akademickie

Studniówkowy szał już minął, a do matur niedaleko – jest to więc najlepszy czas, aby pomysleć o wymarzonym kierunku studiów. Naprzeciw maturzystom wyszli pracownicy i studenci siedleckiej Alma Mater, organizując Dni Otwarte.

Autor: (kj)

Śmieciowy niepokój

Jak pokazały konsultacje przeprowadzane w czterech miejscach Siedlec, choć uchwała naliczania stawki za wywóz odpadów komunalnych od osoby mieszkańcom przypadła do gustu, to nadal budzi niepokój.

Autor: (kj)

Brydżowa rywalizacja

Gry karciane od zawsze miały swoich wiernych fanów – jak się okazuje nie brakuje ich również w Siedlcach. Dowodem na to jest rozgrywany w ostatnią niedzielę III Otwarty Turniej Par Brydża Sportowego im. Eustachego Semczyszyna. Rozgrywki miały charakter otwarty i odbywały się w Szkole Podstawowej nr 5 w Siedlcach.

Autor: (kj)

Uczniowie podatnikom

Nieuchronnie zbliża się okres rozliczania się z Urzędem Skarbowym. Wielu podatnikom sen z oczu spędza wizja wypełniania PIT-ów.

Autor: (kj)

Od Korczaka do Tuwima

Ubiegły rok upłynął pod znakiem Janusza Korczaka, co wiązało się z szeregiem imprez i spotkań poświęconych temu wyjątkowemu doktorowi. Patronem roku 2013 został natomiast Julian Tuwim. Siedleccy nauczyciele postanowili przybliżyć siedlczanom obydwie postaci, organizując specjalną konferencję.

Autor: (kj)

Kościół a świat

Ostatnia niedziela, 24 lutego była kolejną, czwartą już niedzielą synodalną. Tym razem wierni odkrywali to co łączy kościół i świat, nazywali relacje, jakie pomiędzy nimi zachodzą – próbowali je analizować, prognozować, a potem szukać dróg i możliwości naprawy tego, co uzdrowienia wymaga.

Autor: (kj)

Zapuść się w zapusty

Koniec karnawału, który zbliża się nieuchronnie to czas tzw. zapustów. W Siedlcach po raz XX organizowane są Kusaki, czyli spotkania przedstawiające zwyczaje związane z zapustami.

Autor: (kj)

Ministerialne kołacze

W środę, 30 stycznia w rektoracie Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach miała miejsce uroczystość wręczenia dyplomów stypendium ministerialnego siedleckim żakom. W bieżącym roku akademickim wyróżnienia uzyskały trzy studentki: Irena Żukowska z II roku studiów drugiego stopnia na kierunku filologia polska, Monika Popek z III roku studiów pierwszego stopnia na kierunku zarządzanie i Ewa Krasnodębska z IV roku rolnictwa. Dyplomy wręczyła rektor prof. Tamara Zacharuk oraz dziekani poszczególnych wydziałów.

Autor: (kj)

Siedlecka Miss

O Siedlcach coraz częściej słyszy się w ogólnopolskich mediach. Tak też stało się w sobotę 2 lutego podczas wyborów Miss Polonia 2012. Piękna siedlczanka Żaneta Płudowska zdobyła tytuł Pierwszej Wicemiss Polonia.

Autor: (kj)

Będą pomagać

Już od połowy lutego w Siedlcach ruszy cykl koncertów charytatywnych, z których dochód przeznaczony będzie na leczenie chorej na chłoniaka złośliwego Weroniki Wadas, gimnazjalistki ze Strzały k/Siedlec. Dziewczynka od roku walczy z chorobą.

Autor: (kj)

Mocą chrztu

Pod hasłem życia mocą chrztu w Siedlcach odbywa się II Synod Diecezji Siedleckiej. 27 stycznia przypadła trzecia niedziela synodalna, której bogate treści dotyczyły tematu Kościół sakramentem jedności. 

Autor: (kj)

Rozmowy o Polsce

Taką nazwę nosi cykl spotkań organizowanych przez posła na Sejm Krzysztofa Tchórzewskiego oraz Klub Gazety Polskiej. W czwartek, 24 stycznia o godzinie 18.00 w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach miało miejsce kolejne takie spotkanie.

Autor: (kj)

Zobacz więcej: 1   |   2      »