Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Niezdrowe fejkowe

Złośliwe lub nieprawdziwe informacje w sieci nazwano z angielska feikami. Ostattnio taki feik pojawił się na temat Mińska. Ktoś w nim napisał, że w naszym mieście jest zawirusowana 4-osobowa rodzina, a sąsiedzi objęci kwarantanną.

Autor: (jaz)

Kolejka pod rygorem

W czwartek, tuż po ogłoszeniu szczególnej ostrożności zbiorowej przed mińskim magistratem zaległa kolejka.

Autor: (jaz)

Mińsk nie luzuje

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk skierował apel do samorządów o rozważenie zawieszenia opłat za parkowanie w strefach miejskich. – Niech ci, którzy muszą jechać do pracy niekoniecznie korzystają z komunikacji publicznej – apelował.

Autor: (jaz)

Zakwitł catering

Idzie wiosna, więc czas na rozkwity. Nie tylko zresztą kwiatów, bo zamknięte przymusowo bary, kawiarnie i restauracje wymusiły na ich właścicielach sprzedaż cateringową.

Autor: (jaz)

Wirus nie na-żarty

Młodzi Polacy idą tropem akcji społecznej KORONAWIRUS TO NIE SĄ ŻARTY. Włączyło się do niej ponad 40 organizacji zrzeszających młodzież. Jedną z nich jej radni MRG w Dębem Wielkim.

Autor: (jaz)

Tańczyli w Mistowie

W Mistowie władze gminy Jakubów zorganizowały pierwszy przegląd taneczny dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych. Celem przeglądu było propagowanie tańca wśród dzieci i młodzieży, jako aktywnej formy spędzania czasu oraz zdrowego stylu życia. Rozwijanie wrażliwości artystycznej. Odkrywanie i rozwijanie talentów tanecznych wśród dzieci i młodzieży jak również prezentacja dorobku tanecznego poszczególnych uczestników i wymiana doświadczeń.

Autor: (jaz)

Trzebią lasy

To już kolejne doniesienie o masowym trzebieniu lasów. Naszych czytelników przeraża skala wycinki drzew w okolicy Mińska. Nie pamiętają, aby przez ostatnie 40 lat ich życia miał miejsce taki proceder.

Autor: (jaz)

Walni strażacy

Dobiegła końca kampania walnych zebrań sprawozdawczych OSP w gminie Jakubów. W dniach od 18 stycznia do 7 marca 2020 r zebrania sprawozdawcze zorganizowali druhowie z OSP w Jakubowie, Jędrzejowie Nowym, Ludwinowie, Łaziskach, Mistowie, Moczydłach oraz Wiśniewie. Omówili działalność oraz gospodarkę finansową jednostek w roku 2019, jak również przedstawili główne założenia do realizacji w roku 2020.

Autor: (jaz)

MOSiR wykosi…

Trudno zgadnąć, na czym polega polityka miasta, gdy jedną spółkę zmienia w zarząd magistracki, a po kilku latach tworzy nową z nieźle funkcjonującej jednostki organizacyjnej. Tak było z PGK, które stało się ZGK, a jest z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, który z jednostki budżetowej stanie się spółką skarbu miasta. Nie od razu, bo przekształcenie potrwa do końca czerwca 2020 roku.

Autor: (jaz)

Konopka do sanacji

Uczcili pamięć Hipolita Konopki, pierwszego powojennego burmistrza Mińska Mazowieckiego. Zamordowany został w nocy z 2 na 3 marca 1945 roku przez służbę bezpieczeństwa.

Autor: (jaz)

Ankieta czeka

W przypływie twórczego populizmu i pozornej dbałości o kapitał mińskie władze ogłosiły nietypową ankietę. By zachęcić do udziału, wypisały peany o doniosłej roli przedsiębiorczości i jej wpływie na rozwój lokalny.

Autor: (jaz)

Obwodnica podziału

Powoli spełniają się zapowiedzi GDDKiA o budowie dalszych odcinków autostrady A2. Właśnie doszło do podpisania umowy z PUT Intercor na budowę obwodnicy Kałuszyna.

Autor: (jaz)

Dębe bierze miliony

Już cieszy się Aleksandrówka, gdzie będzie budowana kanalizacja, a jeszcze bardziej Kobierne, Chrośla, Gorzanka, Walercin i Kąty Goździejewskie, które wzbogacą się w bieżącą wodę. Wszystko dzięki dotacjom unijnych w kwocie dwóch milionów złotych, za które powstaną 103 metry kanalizacji sanitarnej oraz 16,5 km sieci wodociągowej.

Autor: (jaz)

Żołnierki do obrony

Współczesne kobiety są zdecydowane i ambitne i nie boją się sięgać po to, o czym marzą. Takich też nie brakuje kobiet w szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej. Jest ich już blisko 3,5 tys., co stanowi 15% całego stanu osobowego WOT i jest współczynnikiem trzykrotnie większym niż w wojskach operacyjnych.

Autor: (jaz)

Zaklęci w pamięci

O wizycie prezydenta Andrzeja Dudy mińszczanie dowiedzieli się niemal w ostatniej chwili. Mimo tego i tak w parku Dernałowiczów podziwiających nie było mało. Przyszli z narodowymi flagami i wolą zagłuszania wszystkich, którzy chcieliby przeszkadzać w biegu wilczym tropem. Okazja nadarzyła się dopiero po wyjeździe prezydenta, gdy spacyfikowani kodziarze z niesmakiem opuszczali pałacowe włości…

Autor: (jaz)

Wpływy na przepływy

Zarząd powiatu podjął uchwałę, by mińskiemu SP ZOZ udzielić prawie 2,5-milionowej pożyczki z powodu przejściowych trudności płatniczych. Dlaczego – pytał starostę radny Stępień – skoro podczas spotkań komisji społecznej dyrektor nie zgłaszał takich problemów.

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: [1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [168]