Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Podziel nim stracisz

Jestem mężatką od 10 lat. Kilka miesięcy temu mój mąż wyprowadził się z naszego wspólnego domu do innej kobiety. Moje wynagrodzenie za pracę zawsze było znacznie wyższe od wynagrodzenia męża. Mamy wspólny rachunek bankowy, z którego ostatnio mąż wybrał znaczną kwotę. Nie jestem jeszcze gotowa na rozwód, ale chciałabym zabezpieczyć finansowo siebie i dzieci przed trwonieniem naszych oszczędności. Jakie kroki prawne mogę podjąć?

Autor: Adwokat Agnieszka Malczyk

Stołeczni do serca

Czwarta edycja Siatkarskiego Turnieju Wielkich Serc w Dębem Wielkim cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Zawody organizowane przez dębski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz sztab WOŚP Dębe Wielkie przyciągnęły aż 16 drużyn, które od wczesnych godzin porannych na trzech boiskach walczyło o miano tej najlepszej

Autor: (łk)

Powtórzyli sukces

To był już XII Staśków Winter Cup, czyli piłkarskie zawody organizowane przez klub Tęcza Stanisławów. W tym roku turniej swoim patronatem objęła wójt Kinga Sosińska. Same rozgrywki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ w szranki stanęły aż 24 drużyny z województw mazowieckiego i łódzkiego…

Powrót na boiska

Klubowa piłka nożna wraca na boiska powiatu mińskiego. Na razie w formie pierwszych treningów, które w lutym przerodzą się w mecze sparingowe.

Autor: (łk)

Niedziela z wypadkami

W minioną niedzielę w powiecie mińskim doszło do dwóch groźnych wypadków drogowych. Pierwszy miał miejsce ok. 8:35 na drodze wojewódzkiej 802 w Żakowie. Jadący osobowym Seatem mieszkaniec gminy Siennica na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Kierujący z podejrzeniem złamania kręgosłupa trafił do szpitala, gdzie pozostał.

Autor: (kpp)

Amfa za oknem

Mundurowi zabezpieczyli w jednym z domów na terenie gminy Halinów amfetaminę. Wcześniej otrzymali informacje, które sugerowały, że w tym miejscu mogą być przechowywane narkotyki. Już na miejscu zauważyli przez okno dwóch mężczyzn oraz podejrzane torebki na stole. Policjanci natychmiast weszli do środka i zatrzymali podejrzanych. Zabezpieczyli także biały proszek, schowany naprędce do jednej z szafek.

Autor: (kpp)

Nie pierwsze stoczenie

Pisaliśmy już o zdarzeniu, do którego doszło w mińskim parku miejskim, gdzie do jednego ze stawów wpadł samochód. Podejrzenia internautów o nieprawidłowym zabezpieczeniu auta się potwierdziły. Jak podaje policja, 53-letnia kierująca Matizem nie zaciągnęła hamulca ręcznego i samochód powoli stoczył się do wody.

Autor: (kpp)

Ucieczka z powiatu

Mińscy i węgrowscy policjanci po długim pościgu wspólnie zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Wszystko zaczęło się od patrolu, jaki wykonywali stanisławowscy mundurowi na terenie gminy Dobre. W pewnym momencie zauważyli Hondę, której styl jazdy wskazywał, że za kierownicą siedzi nietrzeźwa osoba.

Autor: (kpp)

Młody złodziej

Nastolatek z mińskiej gminy odpowie za kradzież samochodu, a także za inne przestępstwa. Jego zatrzymanie było efektem działań, jakie policjanci podjęli po otrzymaniu zgłoszenia, że przy jednej z posesji na terenie gminy Mińsk Mazowiecki skradziono pojazd, a inny uszkodzono. Dzielnicowi mińskiego rewiru postanowili sprawdzić jeden z pustostanów, w którym zbiera się młodzież z okolicy. Zastali tam dwie osoby, kobietę i mężczyznę, a także dokumenty właściciela skradzionego samochodu.

Autor: (kpp)

Wpadka z bateriami

Policjanci mińskiej komendy zatrzymali poszukiwanego listem gończym 45-letniego mieszkańca powiatu siedleckiego. Mężczyzna wpadł podczas kradzieży sklepowej w jednym z hipermarketów na terenie Mińska Mazowieckiego. Został zatrzymany przez ochronę, gdy chciał opuścić sklep z bateriami, za które nie zapłacił.

Autor: (kpp)

Skończył na ogrodzeniu

W niedzielny wieczór policjanci mińskiej komendy zostali wezwani do kolizji drogowej w Dębem Wielkim, gdzie kierujący Volvo wjechał w ogrodzenie prywatnej posesji. Jak się okazało, był nietrzeźwy. Policjanci zbadali mężczyznę alkomatem – miał w swoim organizmie 2,5 promila alkoholu.

Autor: (kpp)

Uderzył w rowerzystę

W czwartek 16 stycznia w Kałuszynie doszło do wypadku z udziałem rowerzysty. Na ulicy 1 Maja osobowe auto uderzyło w mężczyznę, który poruszał się rowerem. Na miejscu pojawił się zespół ratowniczy, który udzielił poszkodowanemu cykliście pierwszej pomocy, a następnie zabrał go do szpitala.

Autor: (kpp)

Wrzutki trutki

Czas jest rasistowski, dzieci są bezużyteczne, wegetarianizm ma wpływ na patriarchat… Co, bzdury? Oczywiście, ale trudno uwierzyć, że ktoś przy zdrowych zmysłach i z tytułem naukowym może wygłaszać takie poglądy. Już nie tylko na zgniłym Zachodzie, ale już u nas. Za domniemany szowinizm, rasizm czy wyśmiewanie lgbt można nie tylko mieć kłopoty w pracy, ale trafić przed sąd. Kto wymyśla tę niewolniczą truciznę…

Autor: Wasz Redaktor

Wiele na cele

Dzisiejszy wieczór jest wyjątkowy, uświadamia nam, że już wkrótce staniemy przed najważniejszym w naszym życiu egzaminem, który pozwoli nam przekroczyć symboliczny próg dojrzałości. Ten niezwykły bal skłania nas do refleksji nad czasem, który upływa nieubłaganie – filozofowali Karolina Adamiec i Jakub Szewczyk, witając w imieniu uczniów klas maturalnych liceum uczestników swojej studniówki. Pierwszej i ostatniej, bo – jak twierdzili – przez trzy lata zdobywali taką wiedzę, by osiągnąć wyznaczone cele. Z maturą w roli głównej…

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Ostry prosty

Wraz z rozwojem idei można natknąć się na minę przerostu formy nad treścią. Takie odczucia mieli obserwatorzy tegorocznego orszaku ku czci Jezusa, któremu kłaniali się trzej królowie. Niektórzy głoszone cuda uznali nawet za polityczna agitację i zaczęli wyżywać się w mediach społecznościowych. Myśleli, że takim lewym zamachowym ciosem podważą ideę ulicznego marszu. Nic z tego. Organizatorzy szybkim prostym ucięli wszelkie nieporozumienia…

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Cnoty ciemnoty

Przełom starego i nowego roku stanął w Jakubowie pod znakiem konfliktu. Dotyczył on skargi na uchwałę rady gminy z 2018 roku, która zamykała ostrą dyskusję o powstaniu na terenie gminy składowiska lub przetwarzalni odpadów. Podczas posiedzenia 30 grudnia część radnych uznała, że nie miała okazji należycie zapoznać się ze sprawą, co zaowocowało zwołaniem kolejnej sesji zaraz po Nowym Roku…

Autor: Łukasz Kuć

Zobacz więcej: [1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [746]