Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Trzy na dym

Kilkudziesięcioletnią już żakowską tradycją jest organizacja dorocznej Szkolnej Choinki, połączonej z obchodami Dnia Babci i Dziadka. Tegoroczna  impreza przyciągnęła w mury Publicznej Szkoły Podstawowej im. Zawiszy Czarnego w Żakowie ponad 300 osób i trzy pokolenia związane z tą szkołą...

Autor: (jaz)

Ferie w remizie

W jednostce OSP Siennica zorganizowano Ferie ze strażakami. Dzieci miały możliwość nauczenia się pierwszej pomocy oraz popróbowania swoich sił na fantomie. Następnie po Izbie Tradycji  oprowadził ich komendant gminny OSP dh Leszek Dąbrowski.

Autor: (kpp)

Pogorzelska maryha

W Pogorzeli policjanci zatrzymali posiadacza narkotyków. Wpadł podczas rutynowej kontroli, którą wykonał dzielnicowy podczas swojego obchodu.

Autor: (kpp)

Kanały egoizmu

Budżet na 2018 rok, a zwłaszcza plany inwestycyjne wyraźnie podzieliły radnych gminy Siennica. Podczas grudniowej sesji padły oskarżenia nie tylko o krótkowzroczność i lokalny egoizm, ale  również o niesprawiedliwe dysponowanie gminnymi środkami, których większość przypada na samą Siennicę...

Autor: Łukasz Kuć

Grali dla Kacperka

W turnieju wzięło udział 16 zespołów. Była nawet jedna drużyna żeńska z Tygrysa Huta Mińska. Panie były równie waleczne jak panowie. Każdy zdobyty przez nie gol przyjmowany był gromkimi brawami.

Autor: (łk)

Ciekawe OSP

Druhowie z OSP Wielgolas spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie. Przybliżyli im, czym jest służba w ochotniczych strażach pożarnych i omówili zasady bezpieczeństwa w czasie świąt i sylwestra. Uczniowie byli bardzo aktywni, chętnie zadawali pytania i z zaciekawieniem słuchali o służbie w OSP. Na koniec druhowie dostali podziękowania i złożyli bożonarodzeniowe życzenia.

Autor: (kpp)

Maluchy w Kaśminie

Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Chatka Puchatka w Siennicy wzorem roku ubiegłego odwiedziły pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej KAŚMIN w Drożdżówce.

Autor: (aj)

Cnoty na medal

Tegorocznej uroczystości pasowania na uczniów szkoły podstawowej w Żakowie, towarzyszyło inne podniosłe wydarzenie. Szkoła otrzymała Medal Pro Masovia przyznany przez Marszałka Województwa Mazowieckiego za przyczynienie się do kulturalnego i społecznego rozwoju Mazowsza. Zasłużenie...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Ziemia od korzenia

Mieszkańcy gminy Siennica pierwszy raz w taki sposób uczcili Narodowe Święto Niepodległości. Wszystko dzięki. Stowarzyszeniu Przyjaciół Ziemi Siennickiej. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele urzędu gminy, radni, ksiądz proboszcz, dyrektorzy szkół, a przede wszystkim licznie uczestniczyli mieszkańcy gminy. Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe kotyliony...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Ubi Żaków

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego w Żakowie została wyróżniona podczas ogólnopolskiej gali Ubi Caritas (gdzie miłość) za wytrwale wspieranie dzieł Caritas w Polsce, aktywne działanie na rzecz środowiska lokalnego, szkoły i diecezji. Wolontariusze z Żakowa byli najmłodszymi w gronie wszystkich nagrodzonych.

Autor: (jaz)

Zglechów fuszerki

Przez wiele lat przejazd przez Zglechów był nie tylko trudny, ale i niebezpieczny. Gdy wreszcie położyli tam asfalt, okazało się, że spartaczyli. Fuszerkę  dokładnie widać na zdjęciach... Sprawą zajął się wyczulony na skargi radny powiatu Norbert Wielgos.

Autor: (jaz)

Koparkowy oszust

Jeden z mieszkańców gminy Siennica padł ofiarą internetowego oszusta, który oferował do sprzedaży maszynę budowlaną – koparkę.

Autor: (kpp)

Młodzieżówka Siennicy

W środę 27 września w budynku Urzędu Gminy odbyła się V zwyczajna sesja Młodzieżowej Rady Gminy w Siennicy. Sesję, pod nieobecność przewodniczącej Darii Podobas, poprowadził  wiceprzewodniczący Kamil Pałdyna.

Autor: (aja)

Dłużew ogniowy

W środę 4 października w Dłużewie doszło do pożaru drewnianego budynku mieszkalnego pokrytego eternitem.

Autor: (kpp)

Apel do domu

Policjanci z drogówki wspólnie z oficerem prasowym spotkali się z przedszkolakami z gminnego przedszkola w Siennicy.

Autor: (kpp)

Trójka degradacji

Radni gminy Siennica już w końcówce zeszłego roku przyjęli program rewitalizacji na lata 2016-2023. Na razie jednak nie trafił on do realizacji, bo znalazły się w nim zapisy, które trzeba było  poprawić. Podczas wrześniowej sesji podjęto więc odpowiednią uchwałę, która pozwoli na wdrożenie w życie przynajmniej części zadań wyznaczonych w programie rewitalizacji...

Autor: Łukasz Kuć

Zobacz więcej: [1]      «      3   |   4   |   5   |   6   |   7      »      [24]