SiennicaSiennica zdrowia

Katarzyna Wyszogrodzka-Jagiełło, kierownik siennickiej przychodni przedstawiła sprawozdanie z działalności w 2019 roku. Jak się okazuje, tak samo jak w latach ubiegłych, także i w tym okresie zwiększyła się liczba pacjentów, którzy wybrali siennicką placówkę jako miejsce podstawowej opieki zdrowotnej…

Ciągną do przychodni

SPZOZ w Siennicy już od lat cieszy się uznaniem nie tylko mieszkańców siennickiej gminy, ale również ościennych jednostek samorządowych. Świadczy o tym stale wzrastająca liczba osób, które zadeklarowani są do lokalnego lekarza podstawowej opieki medycznej. W 2019 roku było ich 6582, czyli aż o 100 więcej niż poprzednio.
Coraz większym uznaniem cieszy się również gabinet ginekologiczno-położniczy oraz stomatologiczny. W pierwszym udzielono 1156 porad, a w drugim przyjęto 1313 osób. Wzrasta również liczba zrealizowanych wizyt domowych (923) oraz porad ambulatoryjnych (30 378).

Kierownik Wyszogrodzka-Jagiełło przyznaje, że powodem wzrostu liczby pacjentów jest wysoka jakość świadczonych usług. Podaje przy tym konkretne dane na temat pozyskiwanych certyfikatów z ministerstwa zdrowia. Poza tym siennicka przychodnia bierze czynny udział w akcjach krwiodawstwa, zarówno poprzez działalność stacjonarną, jak i udostępnianie miejsca na mobilne oddawanie krwi.
Przychodnia uzyskała ważny do października 2022 roku certyfikat ISO w zakresie świadczeń usług medycznych obejmujących POZ, położnictwo i ginekologię, stomatologię, diagnostykę laboratoryjną oraz profilaktykę i promocję zdrowia.

Nie zabrakło też danych finansowych. Wydatki SPZOZ do końca 2019 roku wyniosły ponad 2,5 mln zł. Wśród poczynionych inwestycji i zakupów znalazły się: meble do gabinetu położnej, nowe krzesła do poczekalni, szafa na serwer, serwer plików, serwer oraz nowe komputery, a także defibrylator. Wszystko kosztowało ponad 93 tys. zł.

Siennicka przychodnia niedługo będzie miała po sąsiedzku urząd gminy. Czy wpłynie to na pracę obydwu jednostek, dowiemy się w przyszłym roku.

Numer: 9 (1169) 2020   Autor: Łukasz KućKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *