Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Rowery do odbioru

Na przełomie ostatnich dwóch tygodni w Mińsku Mazowieckim miały miejsce kradzieże rowerów, które znikały głównie spod sklepów.

Autor: (kpp)

Wpadka w aptece

Policjant z mińskiej jednostki w czasie wolnym od pracy, będąc w aptece zatrzymał 48-letniego Andrzeja W.

Autor: (kpp)

Oszuści

Zarzuty popełnienia rozboju na 32-letnim mieszkańcu powiatu otwockiego usłyszeli, 22-letni Adam K. i 19-letni Krzysztof Ś. z województwapodlaskiego.

Autor: (kpp)

Kierunek bużański

Znowu TPMM proponuje wycieczkę. Tym razem w sobotę 15 czerwca nad Bug – jedną z najbardziej malowniczych polskich rzek.

Autor: (jaz)

Rajd Magnetu

W ubiegły weekend odbył się XVIII Mazowiecki Rajd Weteranów Szos „Magnet 2013”, zorganizowany przez miński Klub Dawnych Motocykli „Magnet”, Miejski Dom Kultury oraz Miejską Bibliotekę Publiczną.

Autor: (ret)

Kontra wyników

W sobotę, 1 czerwca 2013 r. w Opolu odbył się Otwarty Puchar Polski Juniorek Młodszych i Juniorów Młodszych w Judo. Wspaniały sukces odniosła zawodniczka UKS Judo KONTRA Mińsk Mazowiecki Paulina Przyczyna, zdobywając złoto w wadze 63 kg. Wygrała cztery walki na Ippon. Jej młodsza siostra będąca jeszcze młodziczką zdobyła V miejsce w wadze 48 kg. Startujący w wadze 55 kg Tomasz Sternicki zajął 9 miejsce.

Autor: (red)

Złości jakości

Można chodzić po ziemi, ale można także latać. Onirycznie lub metaforycznie. To nic trudnego, bo do latania potrzebna jest tylko miłość i wyobraźnia. Należy jednak pamiętać, że powroty po takim bujaniu w obłokach bywają trudne, a nawet bolesne, jeśli nie umiemy... lądować. Jeszcze boleśniejszy bywa kapitalizm, w którym mniejszy jest na przegranej pozycji. Czy zawsze?

Autor: WASZ REDAKTOR

Ostatni na sztucznej

Był gotowy już jesienią, ale na erekcję czekał aż do 22 maja br. Właśnie w Zespole Szkół Ekonomicznych w Mińsku byliśmy świadkami ostatniej uroczystości oddania do użytku Orlika 2012 w powiecie mińskim, a kto wie, czy nie ostatniej w skali całego kraju...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Lekka średniaków

W poniedziałek 20 maja na terenie stadionu lekkoatletycznego przy ulicy Budowlanej odbywały się mistrzostwa powiatu szkół ponadgimnazjalnych w lekkoatletyce.

Autor: (opr. jaz)

Test gospodyń

Tegoroczny test Powiatowej Olimpiady Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym, Przedsiębiorczości i Ekologii zgromadził w starostwie trzydzieści finalistek wyłonionych wcześniej w eliminacjach gminnych.

Autor: (jaz)

Koniec ucieczki

Robert J. z województwa lubelskiego 7 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Autor: (kpp)

Pijana awantura

Policjanci z mińskiej drogówki musieli wykazać się nie lada refleksem podczas interwencji domowej, aby obezwładnić atakującego ich nożem 48-letniego Marka Ł. z gminy Dębe Wielkie.

Autor: (kpp)

Finał na sianie

Pijany kierowca – 20-letni Adam B. – nie dość, że nie zatrzymał się kontroli policjantom z mińskiej drogówki, to jeszcze uciekał przez trzy wsie.

Autor: (kpp)

Srebrny Rabarbar

Teatr Rabarbar, stworzony we współpracy Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Mińsku Mazowieckim i Środowiskowego Domu Samopomocy przy MOPR w Siedlcach, ze spektaklem „Ciaptak, czyli rzecz o tolerancji”, zdobył Srebrną Maskę 2013, czyli nagrodę I stopnia na Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych SREBRNA MASKA.

Autor: (jaz)

Deszcze niespokojne

Polska aura nie obstawia za tym, aby Mazowsze stało
się amerykańską „Kalifornią” z hippisowskiej piosenki Alberta
Hammonda. Ostatni weekend pokazał piłkarzom, że bliżej nam
do polskiego „Ciągle Pada”. Zalane boiska, błoto zamiast murawy
to niektóre powody, które przyczyniły się do odwołania kilku
meczów w ubiegłej kolejce.

Autor: (red)

Celni mistrzowie

Pomysł na rozgrywki sportowe samorządów nie jest ani nowy, ani odosobniony. Z wyjątkiem mińskich z finałem w Siennicy, który mimo 14 lat rutyny wciąż budzi emocje. Może dlatego, że nie ma tam pewniaków. Jak w prawdziwym sporcie...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Zobacz więcej: [1]      «      157   |   158   |   159   |   160   |   161      »      [174]