Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Szymek przestępny

Urodzeni 29 lutego roku przestępnego mają i dobrze, i źle. Z jednej strony nie muszą wyprawiać co rok urodzin, z drugiej nie otrzymają w tym dniu prezentów. Tak urodzonym dzieckiem w mińskim szpitalu jest Szymek Budkiewicz, który przyszedł na świat 2,5 godziny po przestępnej północy.

Autor: (jaz)

Czarnińskie Wólczanki

Wólczanki to nowe koło gospodyń wiejskich w gminie Stanisławów. Swoją działalność pod wodzą Katarzyny Gostołek zainaugurowało w sposób szczególny. Członkinie koła już na początku oryginalnie przywitały gości odśpiewaniem piosenki biesiadnej, którą specjalnie na tę wyjątkową uroczystość napisali Anita i Krzysztof Owsiankowie.

Autor: (jaz)

Odpady zagłady

Firma Eko-Sam Bis wystąpiła do gminy Stanisławów o ponad dwukrotne zwiększenie opłat za odpady, strasząc zerwaniem umowy i zaprzestaniem odbioru odpadów od mieszkańców. – Prowadziliśmy negocjacje, aby nie dopuścić do narażenia gminy i jej mieszkańców na wzrost kosztów wywozu odpadów. Sytuacja wskazuje, że firma jednak przestanie odbierać odpady – ubolewała wójt Kinga Sosińska, apelując o frekwencję podczas spotkania informacyjnego.

Autor: (jaz)

Kopali pod przedszkole

Mimo pierwszego dnia Wielkiego Postu cieszyli się jak dzieci. Nic dziwnego, bo właśnie wbijali pierwsze łopaty pod budynek Przedszkola Miejskiego nr 2. Mówili, że to ważny punkt na edukacyjnej mapie miasta, o który rada miasta wraz z burmistrzem zabiegała od dłuższego czasu.

Autor: (jaz)

Mądrości Łukówca

Gminę Mrozy zdominował Łukówiec. Przynajmniej w Jeruzalu, gdzie gospodynie pisały test w ramach olimpiady wiedzy o wiejskim gospodarstwie domowym i przedsiębiorczości.

Autor: (jaz)

CKP uwag chce

Na stronie Centralnego Portu Komunikacyjnego pojawiły się koncepcje Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej. Jest pięć projektowanych tras dojazdowych i wszystkie przechodzą przez teren powiatu mińskiego, a szczególnie gminy Halinów, Dębe Wielkie, Stanisławów, a nawet Mińsk Mazowiecki, Jakubów i Dobre.

Autor: (jaz)

Piąte tropy

W ramach VIII Powiatowych Obchodów Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych pod honorowym patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy fundacja Dziękujemy za Wolność zaprasza 1 marca na 10.00 do parku Dernałowiczów na piąty bieg Tropem Wilczym na dystansie 1963 metrów i 5 km.

Autor: (jaz)

Gennadij do pomocy

Los bywa okrutny. Nieszczęście dotknęło także Gennadija Żywickiego. – Mam 30 lat i chcę bardzo znowu chodzić! Do kwietnia 2018 roku moje życie płynęło spokojnie i szczęśliwie. Cieszyłem się z każdego dnia i realizowałem swoje pasje. Niestety w jednej chwili wszystko runęło.

Autor: (jaz)

Ekonomia testowa

Dyrekcja Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim zaprasza do udziału w powiatowym teście wiedzy ekonomicznej, którego szkoła jest organizatorem. W tym roku planuje siódmą edycję konkursu, którego tematem jest ogólna wiedza ekonomiczna.

Autor: (jaz)

Obłoż/o/ne leczenie

Mieszkańcy Mrozów chorują na kolejki w przychodni lekarskiej. Piszą więc listy do burmistrza, by łaskawie wpuścił na teren gminy jakąś firmę oferującą podstawową opiekę zdrowotną. Ostatnio była gorąca dyskusja na temat kolejek i trudności w zapisaniu się do lekarza nawet na kolejny dzień.

Autor: (jaz)

Zimowa susza

Najnowsze dane wskaźnika wilgotności gleby dla stycznia 2020 roku wskazują na niską wilgotność gleby. Spadła ona poniżej 40%, a miejscami nawet poniżej 35%.

Autor: (jaz)

Dojenie w cenie

Coraz więcej wokół nas tablic z wieńcem unijnych gwiazd i napisem, że dany obiekt współfinansowano z dotacji unijnych. Według danych GUS łączna wartości projektów z polityki spójności w minionych sześciu latach wyniosła niemal 407,5 mld zł, z czego środki wspólnotowe stanowiły 248,4 mld zł. Projekty w ramach polityki spójności realizowano we wszystkich 2477 gminach w Polsce. Wśród nich są także samorządy z powiatu mińskiego, które wywalczyły w sumie 625 milionów złotych wsparcia.

Autor: (jaz)

Próby do truby

Zarządowi powiatu ubiegłej kadencji nie udało się wykonać kilku inwestycji, a szczególnie przepustu dla dwukierunkowego ruchu pod wiaduktem, tzw. trubą w ciągu ul. Sosnkowskiego. Jednak odsunięci od władzy radni PiS nadal uważają, że jest to niezbędna inwestycja powiatu.

Autor: (jaz)

Pierwszy Sebastian

Pierwszym mieszkańcem gminy Jakubów urodzonym w 2020 roku jest Sebastian Napiórkowski z Wiśniewa. Na świat przyszedł 2 stycznia 2020 roku w mińskim szpitalu i jest drugim dzieckiem Anety i Michała. Starsza siostra Maja cieszy się małym braciszkiem i chętnie pomaga rodzicom.

Autor: (jaz)

Obrazy bez skazy

Mamy dług kulturowy wobec malarstwa Anny Gibały. Dług, bo swego czasy sfilmowaliśmy jej wystawę, a nikt jej nie obejrzał w naszej TV. A warto, bo choć artystka mieszka i tworzy w Mińsku, to jej obrazy mają kolekcjonerzy w kraju i za granicą.

Autor: (jaz)

Łapać rabusiów…

Mieszkańcy Cisia i Wielgolasu w gminie Halinów mają problem z włamywaczami. Sprawcy najpierw prowadzą obserwacje budynku, a dostają się do wnętrza przez okno z tylu, aby nie być widocznymi z drogi.

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: [1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [168]