JakubówJakubów użyteczny

Tu na razie łąkowisko, ale będzie dzieciowisko, a tam gdzie to mistowisko, będzie specjal-dom... Tak mogłyby sparafrazować Golców wykonawcy koncertu zorganizowanego dla SMW przez gminę Jakubów, która przekazała symboliczny klucz do działki w Mistowie, gdzie powstanie ośrodek dla osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi...

 

Nauka z klucza

Jakubów użyteczny / Nauka z klucza

– Czujemy się jakbyśmy otrzymali klucz do bram nieba, bo w Mistowie widzimy wielką przychylność dla naszego stowarzyszenia Możesz Więcej. Teraz czujemy się ważni i potrzebni społeczności, która przejęła nas tak otwartym sercem. Bardzo to wzruszające i piękne, bo wreszcie znaleźliśmy nasze miejsce na ziemi – piszą rodzice dzieci, które całe życie będą potrzebowały specjalistycznej opieki.

Koncert w Mistowie był kolejną próbą pomocy SMW. O tyle wyjątkową, że prócz tańców i spektaklu wójt Hanna Wocial wręczyła prezesowi Piotrowi Tomaszewskiemu symbolicznego klucza do dysponowania działką za miejscowa szkoła podstawową. Tam właśnie powstanie ośrodek stowarzyszenia gromadzący dorosłych, a wciąż chorych członków stowarzyszenia.

Wciąż gromadzą na ten dom opieki i rozwoju pieniądze. Nic dziwnego, że także dochód z koncertu w wysokości 3257 zł w całości przeznaczą na budowę wymarzonego ośrodka. (jaz)

Numer: 30 /1293/ 2022   Autor: (jaz)

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *