Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Dziękują za Korwina

Szanowny Panie Redaktorze! Chciałem złożyć Panu najserdeczniejsze podziękowania za bardzo pozytywny wpis nt. Janusza Korwin-Mikkego w najnowszym numerze Co słychać?. OGROMNE dzięki!

Autor: Karol

Głosy na ministra

W minioną sobotę odbyła się mińska konwencja wyborcza PiS, na której zostali zaprezentowani kandydaci do Parlamentu Europejskiego. Okazją do tego spotkania był przyjazd wicemarszałka senatu Stanisława Karczewskiego. Nie byłam na spotkaniu, ale babcia po powrocie z tej imprezy zarządziła w domu dyskusję o kandydatach i zapytała się na kogo my, jej wnukowie zagłosujemy

Autor:

Piekło przy Koperniku

Szanowny Panie Redaktorze, przesyłamy do Pana dyspozycji ksera korespondencji jaką prowadzimy z urzędnikami od lipca 2013 r.

Autor: Lokatorzy

Siła bufona

Zanosi się na żenującą bufonadę Piotra Siły, dyrektora domu kultury w Mińsku i spółkowicza waszego platformiastego burmistrza. – alarmuje nasz czytelnik, który właśnie otrzymał zaproszenie na benefis o przesłaniu, że... siła tkwi w kulturze

Autor: Czytelnik / nazwisko znane redakcji/

Strefy widzenia

Szanowny Panie Redaktorze, z zaciekawieniem przeczytałem artykuł pt. Strefy tępoty w 42 numerze tygodnka Co słychać? Zawsze doceniałem zaangażowanie Pana Redakcji w kwestie dotyczące Mińska i jego mieszkańców.

Autor:

Ładny widok

Oto list do burmistrza i odpowiedź gospodarza miasta. Aż trudno uwierzyć w taką naiwną arogancję...

Autor: Mińszczanin

Laskowski zbanowany

Kampania wyborcza poza licznymi wadami i zalewem hipokryzji płynącej strumieniami z każdej strony ma jedną ale za to niezmiernie pożyteczną zaletę - pozwala zadawać pytania osobom sprawującym funkcję publiczne i oczekiwać na nie odpowiedzi.

Autor: Adam Laskowski

Dworzec śmieci

Otóż tak się złożyło, że w ostatnim czasie byłem trochę w Polsce. Oprócz dużych miast dłużej lub krócej (czasem tylko przejazdem) odwiedziłem kilka mniejszych.

Autor: ZD

Szpital na pokaz

Do szpitala specjalistycznego w Międzylesiu przywożeni są także mieszkańcy powiatu mińskiego, ponieważ panuje rejonizacja. Prosiłabym o pomoc w rozpowszechnieniu informacji o katastrofalnym stanie oddziału, który jest według dyrektora strategicznym w neurologii. Leżą tam ludzie po wylewach, udarach, z wypadków i zapaleniami w obrębie głowy. Leży bardzo dużo młodych ludzi oraz starców. W takiej sytuacji każdą pomoc odbierają jak łaskę od Boga...

Autor: Czytelniczka/dane tylko do wiadomości redakcji/

Mensko w błędach

W 2015 r. Mińsk Mazowiecki będzie obchodził jubileusz 600-lecia istnienia osady, ponieważ 15 stycznia 1415 r. wzmiankowano go po raz pierwszy w średniowiecznych dokumentach źródłowych pod nazwą Mensko. Czy w związku z tą okrągłą rocznicą miasto przewiduje jakieś uroczystości, okolicznościowe wydania? Przeglądając oficjalną stronę miasta Mińska Mazowieckiego nie znalazłem żadnych informacji dot. 1415 r., może warto było by to odnotować w zakładkach o historii miasta i jego kalendarium – pyta i radzi były mińszczanin Eryk Szubiński i wypomina historykom błędy.

Autor: Eryk Szubiński

Uścisk zdrady

Po wygranym 11:8:1 przez koalicję PO-MF absolutorium doszło do precedensu - jeden z radnych podziękował pod stołem innemu radnemu  za poparcie burmistrza Jakubowskiego.

Autor: jaz

POlej non grata

Jak co roku w połowie sierpnia odbyły się w Mińsku obchody patriotyczne. Gdyby nie sprawna organizacja księdza Sędka i wsparcie gości, to uroczystość przygotowywana przez miasto wypadłaby… co najmniej blado. Szczególnie, że zabrakło samego burmistrza, a jego zastępca miał nawet problemy przy odczytywaniu tekstu z kartki – napisała do nas stała obserwatorka mińskich rocznic

Autor:

Zbierają talenty

Gimnazjum Miejskie nr 2 w Mińsk Mazowieckim zaprasza wszystkich mińskich gimnazjalistów do wzięcia udziału w I Przeglądzie Mińskich Talentów „TaLeNtOmAnIa”.

Autor: (jaz)

Ciału i duszy

Czy da się połączyć aktywność fizyczną i zdrową dietę ze spełnianiem marzeń? Mińska Macierzanka postanowiła udowodnić, że jest to możliwe i jako jedna z pięciu szkół na Mazowszu przystąpiła do „Treningu zwycięzców”. Od 19 października przez 3 tygodnie trenerzy projektu dbać będą nie tylko o umysły uczniów z Pięknej, ale o ich rozwój ciała i duszy.

Autor: Justyna Kowalczyk

Zobacz więcej: [1]      «      191   |   192   |   193   |   194   |   195