Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Górka na szczęście

Ferie już się rozpoczęły. Śnieg i wyśmienita pogoda kuszą i zapraszają do zabaw.

Autor: (ret)

Dzieci dzieciom

„Każdy może zostać św. Mikołajem” - pod takim hasłem w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Mińsku Mazowieckim zorganizowano kiermasz ozdób świątecznych, z którego dochód przeznaczony został na zakup odzieży dla wychowanków Domu Dziecka im. Matki Weroniki w Siennicy.

Autor: (red)

Dotyk serc

Laureatka podlaskiej nagrody im. Ludomira Benedyktowicza, kierownik i terapeuta Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Mińsku oraz współtwórca ubiegłorocznego projektu „Niepełnosprawni – pełnoprawni obywatele”. Spektakl „Ciaptak, czyli rzecz o tolerancji”, stworzony przez uczestników PŚDS w Mińsku, ŚDS przy MOPR w Siedlcach oraz młodzież z Mechanika, był jego częścią. – Jestem osobą, która zaczęła pracę poprzez teatr. Uważam, że zbliża on i integruje ludzi najbardziej – powiedziała Teresie Romaszuk Justyna Juszczak.

Autor: Teresa Romaszuk

Sztuce naprzeciw

W ubiegły weekend swe podwoje otworzyło dla mińszczan „Targowisko sztuki”, zorganizowane przez Pracownię Artystyczną Murillo Art&Design. Można tu obejrzeć prace naszych rodzimych, często jeszcze nie odkrytych artystów, można artystyczną wizją zainspirować tu działalność niejednej firmy, można także samemu lub wspólnie z rodziną stworzyć arcydzieła, o jakie nawet byśmy siebie nie podejrzewali.

Autor: Teresa Romaszuk

Cztery na Kilara

Wieczór 19 stycznia iskrzył się w świetle ulicznych lamp płatkami padającego leniwie śniegu. Nie było przyjemne odsłanianie zamrożonych szyb, ale było warto, bo w sali gimnastycznej Mechanika, która na ten jeden wieczór i noc w roku zamieniła się w salę balową, panowała wyjątkowo gorąca atmosfera. Podkręcała ją dyrekcja szkoły, wychowawcy, a szczególnie uczniowie pięciu klas, które nie chciały tańczyć innych polonezów prócz Kilara...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Strachy targowe

Wśród kilkumilionowych inwestycji w Mińsku znalazło się także miejskie targowisko. Było przez lata wrzodem estetycznym i siedliskiem robactwa, ale także ekonomicznym eldorado nie tylko dla handlarzy. Budżet też się nieźle na nim obławiał, inkasując co roku ponad milion złotych. Teraz ma być jeszcze lepiej, czyli gorzej. Gorzej kupcom pawilonowym, których burmistrz chce spławić wraz z ich kioskami...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Taneczny splot

Dyrekcja i grono pedagogiczne GiLo im. Polskiej Macierzy Szkolnej nigdy nie musiało obawiać się o wyniki matur swoich uczniów. Co roku, nieprzerwalnie od 12 lat, ich osiągnięcia gwarantują Macierzance miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, a im samym - ciepłe przyjęcie na uczelniach wyższych. Przyszli maturzyści nieustannie wyróżniają się również na swoich balach studniówkowych, prezentując oryginalne układy taneczne. Jednak tak zatańczonego poloneza mury TIRestu jeszcze nie widziały, choć co roku – z jedną tylko przerwą – goszczą u siebie studniówkowiczów z Macierzanki.

Autor: Justyna Kowalczyk

W finale logistyki

Łukasz Gruba i Kacper Jaskulski z mińskiego ZSE, a wraz z nimi 62 uczniów z 29 szkół ponadgimnazjalnych mają już miejsce w finale V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

Autor: (jaz)

Można pomóc

Waldemar Mirecki – radny miasta Mińsk Mazowiecki – prosi o pomoc. Nie dla siebie… Otóż synowi jego siostry, a jego chrześniakowi, urodziło się bardzo chore dziecko, u którego stwierdzono autyzm wysokiego stopnia.

Autor: (jaz)

Puchatek w Dąbrówce

Najsłynniejszy miś świata i mieszkający w Stumilowym Lesie amator miodku, Kubuś Puchatek 18 stycznia obchodził swoje święto. Dzień ten jest obchodzony na pamiątkę urodzin jego twórcy – Alana Alexandra Milne’a. Bohater powieści „Kubuś Puchatek” i „Chatka Puchatka” jest kultową postacią dla przedstawicieli kilku pokoleń.

Autor: (ret)

Paszport od zaraz

W ubiegłym  roku wojewoda mazowiecki wydał 222 tys. paszportów. Od 17 stycznia 2013 roku wniosek o paszport będzie można złożyć w dowolnym wydziale paszportowym na terenie całego kraju, bez względu na miejscezameldowania.

Autor: (jaz)

Pamięć o Styczniowym

W ubiegłą niedzielę miały miejsce miejskie uroczystości upamiętniające 150. rocznicę Powstania Styczniowego. Organizatorami obchodów były dwie organizacje harcerskie – ZHR ze szczepu Lubicz i ZHP hufca Mazowsze. 

Autor: (ret)

Czas na Leśną

UM informuje, że 10 stycznia ruszyła rozbudowa ul. Leśnej wraz z budową kanalizacji deszczowej w ul. Małaszczyckiej. Wykonawcą inwestycji jest Włodzimierz Królik, czyli firma KROL z siedzibą w Wołominie.

Autor: (jaz)

Nastrojowe spotkania

Sala konferencyjna Miejskiej biblioteki publicznej niemal co tydzień na jeden wieczór zmienia wystrój. Wszystko, by stworzyć mińszczanom odpowiednią atmosferę do spotkań ze znanymi gośćmi. Ostatnio w MBP spotkać można było piosenkarkę i pisarkę Lidię Stanisławską oraz scenarzystę i reżysera Janusza Majewskiego.

Autor: (jk, ret)

Profile z figurami

Swój studniówkowy bal maturzyści z liceum w Zespole Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim spędzili, jak to drzewiej bywało, w murach swej szkoły. Girlandy balonów, kaskady świateł, romantyczne storczyki u nadgarstków, ulubione piosenki i przysmaki domowej roboty pozwoliły uczniom, nauczycielom, rodzicom oraz gościom bez stresu oddawać się swawoli i bawić się aż do piania kura. Wszak, później już tylko... matura.

Autor: Teresa Romaszuk

Dęta kolędowa

W ten świąteczny czas to tytuł koncertu w wykonaniu Orkiestry Dętej Miasta Mińsk Mazowiecki pod dyrekcją Marcina Ślązaka, który odbył się 20 stycznia w kościele pw. NNMP w Mińsku Mazowieckim. Było to pierwsze w tym roku w naszym mieście widowisko o takiej tematyce.

Autor: Marcin T. Gomulski

Zobacz więcej: [1]      «      193   |   194   |   195   |   196   |   197      »      [202]