Mińsk MazowieckiStudniówka ZSE – 2014

Do matury zostało im dokładnie 105 dni. Dobrze wiedzą, że to już finisz ich wieloletniej pracy i osiągania wyznaczonych celów. Teraz chcą się na jedną noc zatracić w zabawie i zapomnieć o zmartwieniach. W ostatnią sobotę aż 7 klas maturalnych mińskiego Ekonoma odliczało ostatnie dni do egzaminów maturalnych, zawodowych i dyplomowych. W zajeździe Pod Dębem zabawa trwała do białego rana.

Chwile zapomnień

Studniówka ZSE – 2014 / Chwile zapomnień

Dyrekcja i nauczyciele mińskiego Zespołu Szkół Ekonomicznych mają być z czego dumni. W ostatnim Rankingu szkół ponadgimnazjalnych organizowanym co roku przez Perspektywy ZS E zdobył dwa tytuły – Złota Szkoła 2014 Najlepsze Technika w Polsce oraz Srebrna Szkoła 2014 Najlepsze Licea w Polsce. Wśród techników ZS E uplasował się na 13. pozycji w kraju, 8. – w ogólnopolskim rankingu maturalnym i 4. – na Mazowszu pod względem wyników egzaminu zawodowego. Miński Ekonom jest też na 39. miejscu wśród najlepszych liceów ogólnokształcących w województwie mazowieckim.

O tych sukcesach podczas studniówkowego wieczoru nie można było zapomnieć. Dyrektorka Elżbieta Wieczorek przestrzegała tegorocznych maturzystów, że absolwenci roku 2012/2012 ustawili im poprzeczkę bardzo wysoko. Przypominała więc, by po studniówce poważnie pomyśleli o czekających ich egzaminach i życzyła sukcesów na każdym z nich – maturach, egzaminach zawodowych czy dyplomowych. Starosta Antoni Tarczyński o wyniki uczniów ZSE był spokojny, wierząc w wysoki poziom ich wiedzy i ogromną pracę nauczycieli. Abiturientom życzył więc udanych życiowych wyborów, także w kontekście zbliżających się wyborów samorządowych.

Uczniowie prosili dyrektorkę o optymizm i zapewniali, że przez wszystkie lata nauki ciężko pracowali, by dotrzeć do finału, czyli matury. – Pragniemy zapomnieć o troskach i zmartwieniach – twierdzili maturzyści. Zanim jednak całkiem zatracili się w zabawie, pamiętali, by koszami słodkości podziękować wychowawcom i dyrekcji za wyrozumiałość, cierpliwość i trudzie włożony w wychowanie. Słowa podziękowań, okraszone kwiatami skierowali również do rodziców – Anny Skarżyńskiej, Justyny Uchman i Justyny Komorowskiej – którzy zaangażowali się w organizację studniówki.

Wnet rozbrzmiały polonezy. Pierwszy – mało popularny wśród studniówkowiczów, choć niezwykle dostojny – polonez Husarii Krzesimira Dębskiego z filmu Ogniem i Mieczem. W jego takt ruszyła matematyczno- geograficzna klasa IIIe z dyrektorką Elżbietą Wieczorek i uczniem Michałem Tkaczykiem w pierwszej parze. W drugiej szła wicedyrektorka Beata Biszkowiecka-Rokicka z wychowawcą Robertem Łubkowskim, a za nimi wicedyrektor Agnieszka Paździoch z uczniem Wojciechem Stopińskim.

Później przez blisko godzinę słychać było znanego poloneza Wojciecha Kilara z Pana Tadeusza. W jego rytmie nieprzerwanie na parkiecie wymieniały się kolejne klasy techników i licealistów. Najpierw plastycy z IVp wiedzeni przez byłą wychowawczynię Magdalenę Idycką oraz obecną – Annę Zabrodzką-Skrzycką. Za nimi – technicy ekonomiści z IVb z wych. Haliną Gołubowską-Sipowicz, logistycy z IVl z wych. Lidią Uchman i nauczycielem Tadeuszem Górasem w pierwszej parze, humaniści z IIId z wych. Agnieszką Śledziewską, matematyczno- przyrodnicza IIIc z wych. Dorotą Gawor i ekonomiści z IVa z wych. Katarzyną Wocial.

Na parkiecie królowała klasyczna czerń oraz… znane przeboje disco- -polo i pop wygrywane przez zespół Rainbow. W rytm tych melodii zatracali się w tańcu, porywając ze sobą na parkiet nauczycieli, a gdy zabawy było im mało, śpiewali jeszcze przy stołach. Nie zabrakło też ognia czerwonych podwiązek, które przynieść mają szczęście na egzaminach, oraz wspólnych, klasowych zdjęć, będących pamiątką z tej jedynej w życiu nocy. A my sfilmowaliśmy te chwile, by każdy mógł zobaczyć jak maturzyści z Ekonoma świętują ostatnie dni przed maturą.

Numer: 4 (851) 2014   Autor: Justyna KowalczykKomentarze

Dodano dnia: 2014-01-21 godz. 19:32 :: przez: Naczelny

Nie wszystkie, bo 7 klas to za wiele. ale zapraszam do galerii w naszym portalu i reportażu w naszej CsTV

 

 

Dodano dnia: 2014-01-21 godz. 17:09 :: przez: Jaco

rozumiem, że w wydaniu papierowym są zdjęcia wszystkich klas EKonoma?

 

 

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *