Mińsk MazowieckiMińsk fotograficzny

Nie każdy ma okazję wzbić się w powietrze i z pułapu chmur podziwiać piękno lokalnego krajobrazu. Dzięki qmphotostudio można choć po części poczuć te emocje i przyjrzeć się swojemu miastu z wysoka. W galerii Miejskiego Domu Kultury otwarto właśnie wystawę fotograficzną „Mińsk z lotu ptaka”…

Miasto z lotu

Mińsk fotograficzny / Miasto z lotu

Możliwość podziwiania miasta z perspektywy ptaka nie zdarza się często i nie każdy może sobie na takie loty pozwolić. Tym, którzy do tej pory znali swoje rodzinne miasto jedynie z punktu widzenia przechodnia, studio fotograficzne qmphotostudio postanowiło pokazać Mińsk z pułapu chmur. W środę, 15 stycznia, zaprezentowali swoje zdjęcia wykonane przy pomocy quadrokoptera, czyli zdalnie sterowanego urządzenia latającego.

– Chcemy abyście zobaczyli Mińsk jakiego nie znacie! – napisali na swoim facebookowym profilu twórcy wystawy „Mińsk z lotu ptaka” – Jakub Kłopotowski i Mariusz Roguski z qmphotostudio. Gości zebranych w galerii MDK przekonywali też, że Mińsk – wbrew niektórym opiniom – wcale nie jest brzydkim miastem.

Na wystawę składa się kilkanaście fotografii prezentujących inne oblicze Mińska. Znaleźć tu można m.in. Stary Rynek, okolice cmentarza, dworek dr. Huberta, oczyszczalnie ścieków, dworzec PKP czy poszczególne części miasta. Autorzy celowo nie podpisali zdjęć, by zachęcić widzów do skupienia większej uwagi. Ten zabieg okazał się niezwykle skuteczny, bo goście z zaciekawieniem wpatrywali się w fotografie, próbując odgadnąć, w którym miejscu zostały zrobione lub znaleźć na nich swój dom czy ulicę.

Szczęśliwcy mogli wziąć sobie wybrane zdjęcie na pamiątkę. Podczas wernisażu wylosowano trzy osoby, które wzięły udział w zabawie na facebooku, by zdobyć wybrane przez siebie fotografie miasta. Powędrowały one do Dariusza Kucharskiego, Konrada Wąsika i Aleksandry Szczygieł. Część zdjęć trafiło również do oficjalnego kalendarza Urzędu Miasta.

Poza podziwianiem krajobrazów Mińska, odwiedzający wystawę mogą także obejrzeć inne prace qmphotostudia. Znajdują się tam ciekawe kompozycje wykonane przy pomocy Photoshopa czy imponujące fotografie rozpryskującej się wody, często wykorzystywane w reklamach. Ci, którzy nie zdążyli na otwarcie ekspozycji, mają czas do 15 lutego br. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Numer: 4 (851) 2014   Autor: Justyna KowalczykKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *