Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Gdzie jest Sylwia?

Policjanci poszukują zaginionej Sylwii Moniki Grodkowskiej, 22-letniej mieszkanki Sulejówka. Kobieta 15 marca 2014 roku wyszła z domu i do dnia dzisiejszego nie wróciła ani nie nawiązała kontaktu z rodziną. Sylwia ma ok. 162 cm wzrostu, waży ok. 50 kg, jest szczupłej budowy ciała, ma ciemne, blond włosy i niebieskie oczy.

Autor: (kpp)

Śniadek w Sulejówku

W piątek 21 lutego o 17.00 w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku (ul. Bogusławskiego 14a) odbędzie się spotkanie z byłym przewodniczącym „Solidarności” Januszem Śniadkiem.

Autor: (jaz)

Jabłko czy cytryna?

Nauczyciele i uczniowie ze szkoły podstawowej nr 2 w Sulejówku zorganizowali kolejną VI edycję profilaktyczno-prewencyjnej akcji „Jabłuszko czy cytrynka?”.

Jesienne złotka

Na wrzesień USC w Sulejówku przygotowało uroczystość złotych godów. Tym razem przybyło na nią sześć małżeństw z 50-letim stażem małżeńskim – Jadwiga i Albin Anczarscy, Jadwiga i Zdzisław Cokowie, Zofia i Zenon Stodolscy, Barbara i Wiesław Sypkowie, Anastazja i Czesław Śliwowie, Anna i Stanisław Woźniccy oraz Janina i Józef Bluszczowie z 54 rocznicą ślubu.

Autor: (jaz)

Pasje w aeroplanie

W ramach Festiwalu Nauki Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku zorganizowało spotkania, podczas których można było poznać historię lotnictwa II Rzeczpospolitej. Dwudniowe festiwalowe spotkania przyciągnęły sporą widownię. Największą uciechę niewątpliwie mieli najmłodsi, którzy w zaciszu willi Bzów przywoływali, wspólnie z rodzicami wizerunek spitfire’ów.

Autor: Teresa Romaszuk

Kombatanci w Sulejówku

Środowisko kombatanckie i samorządowe zorganizowało obchody 74. rocznicy pacyfikacji mieszkańców Sulejówka.

Autor: (rww)

Lato w Oleńce

Tegoroczne lato w „Oleńce” obfituje w szereg atrakcji, które umilają czas uczęszczającym do nas Przedszkolakom.

Autor: (R)

Urząd w zabytku

Mazowiecki Konserwator Zabytków wpisał do rejestru zabytków zbudowaną w latach 20. XX wieku willę Dewajtis, obecną siedziby Urzędu Miasta w Sulejówku.

Autor: (jaz)

Gościna u Marszałka

Sulejówek swoje święto obchodził podwójnie. Najpierw festynowo z gwiazdami folku i rocka, a później patriotycznie i doniośle w zaciszu dworku Milusin – domu Józefa Piłsudskiego. To właśnie datę przekazania Marszałkowi kluczy do dworku miasto uznało za właściwą do świętowania i odznaczenia najbardziej dla Sulejówka zasłużonych.

Autor: Justyna Kowalczyk

Piknik bezpieczeństwa

Dzień Bezpieczeństwa zorganizowany w Zespole Szkół nr 1 w Sulejówku obfitował w liczne atrakcje.

Autor: (kpp)

Pierwsza smoleńska

W sulejóweckim sanktuarium Maryi Matki Kościoła odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy smoleńskiej.

Autor: (rww)

Razem o bezpieczeństwie

Wzorem debaty społecznej, zorganizowanej w Mińsku w listopadzie ubiegłego roku, policjanci z mińskiej jednostki, zaplanowali kolejne spotkanie – tym razem w Sulejówku.

Autor: (red)

Sulejówek pożycia

W Sulejówku burmistrz Arkadiusz Śliwa przypiął do piersi jubilatów 18 medali przyznanych z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Autor: (jaz)

Wyklęci naukowo

Ostatnio władze Sulejówka z nowopowstałym Domem Kultury na czele dały popis swoistego upamiętnienia roku Powstania Styczniowego, a 2 marca w LO odbyła się sesja naukowa o Żołnierzach Wyklętych. I chociaż trudno być zwolennikiem uroczystości w kształcie szkolnych akademii, ta była całkowicie wyjątkowa.

Autor: Robert Wit Wyrostkiewicz

Głupota na przejeździe

Widok jaki ukazał się mieszkańcom Sulejówka i kierowcom na strzeżonym przejeździe kolejowym, nie jednego wstrząsnął. Dwaj kierowcy cudem uniknęli tragedii. O bezpieczeństwie na przejazdach kolejowych mówi kampania „Bezpieczny Przejazd - Zatrzymaj się i Żyj”, który trwa od 2005 roku.

Autor: (kpp)

Wandal zatrzymany

Po kilku tygodniach żmudnego poszukiwania udało się zatrzymać sprawcę uszkodzenia kamery na stacji kolejowej w Sulejówku Miłośnie.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      11   |   12   |   13   |   14   |   15      »      [15]