Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Samochód w płomieniach

W dniu 9 czerwca na parkingu przy Hotelu TirEst w Grębiszewie palił się samochód ciężarowy.

Autor: (kpp)

Komendant w Siennicy

Młodszy inspektor Robert Żebrowski wziął udział w posiedzeniu komisji edukacji, zdrowia, spraw socjalnych i bezpieczeństwa publicznego w Siennicy.

Autor: (kpp)

Bałaszycha po polsku

Pielęgnowanie tradycji związanych z folklorem nie cieszy się zbyt dużą popularnością wśród młodych ludzi. Dlatego każdy przejaw zainteresowania folklorem, szczególnie tym lokalnym, zasługuje na chwilę uwagi. Tym bardziej, że był zaprezentowany poza granicami Polski. Udało się tego dokonać młodzieży z Zespołu Szkół im. H. i K. Gnoińskich w Siennicy. Jako pierwsi Polacy wzięli udział w Międzynarodowym Festiwalu-Konkursie Narodów Słowiańskich, który po raz dziewiętnasty odbył się w mieście Bałaszycha położonym około dwudziestu kilometrów na wschód od Moskwy

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Szóstki Siennicy

Orlik przy Zespole Szkół im. H. i K. Gnoińskich został uroczyście otwarty w listopadzie 2012 roku.

Autor: (jaz)

Jadą do Rosji

W najbliższy piątek kilkuosobowa grupa młodzieży wraz z opiekunami z Zespołu Szkół im. H. i K. Gnoińskich w Siennicy wyjedzie na Międzynarodowy Festiwal-Konkurs Narodów Słowiańskich „Słowiańskie spotkania”.

Autor:

Kuchcine pisanki

W Gminnym Przedszkolu w Siennicy odbyły się warsztaty kultywowania tradycji wielkanocnych.

Autor: (jaz)

Smykowa siostra

Przedszkolaki z Akademii Smyka w Siennicy miały okazję lepiej poznać zawód pielęgniarki podczas spotkania z Jolantą Balawajder, która pracuje w Siennicy. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się także, jak należy dbać o higienę i jak właściwie się odżywiać.

Autor: (jaz)

Szczypta optymizmu

Po kilku miesiącach przygotowań wójt Grzegorz Zieliński przedstawił radnym plan naprawczy finansów gminy. Zakłada on głównie kontrole deklaracji podatkowych i właściwego używania urządzeń komunalnych. Zaciskanie pasa nie ominie również szkół, ale te na konkretne propozycje zmian będą musiały jeszcze poczekać. Wstępnie plan oszczędnościowy zakłada, że do końca tego roku dochód gminy zwiększy się o 400 tys. złotych

Autor: Justyna Kowalczyk

Technicy na staż

Od września 2013 roku Zespół Szkół im. H. i K. Gnoińskich w Siennicy wraz z firmą Profi Biznes Group realizuje projekt „Wykształcony uczeń – kompetentny pracownik”. Dzięki unijnemu dofinansowaniu korzysta z niego 98 uczniów – technicy środowiska, urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz obsługi turystycznej.

Autor: (jk)

Orlik międzynarodowy

W sobotę 22 marca na Orliku przy ZS w Siennicy odbył się VI Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej r. 2001, w którym wzięło udział blisko 100 zawodników w tym 3 drużyny z powiatu mińskiego.

Autor: (red)

Krew w Siennicy

W najbliższą niedzielę w Siennicy odbędzie się kolejna akcja honorowego krwiodawstwa.

Autor: (jk)

Nawet po japońsku

Mury siennickiego Zespołu Szkół słyną z gościnności. Szczególnie, w zgodzie z duszą szkoły, serdecznie witane są talenty artystyczne. I nikogo nie dziwi fakt, że konkurs piosenki obcojęzycznej cieszy się coraz większą popularnością. Do tegorocznej 19 edycji zgłoszono 58 piosenek z 12 szkół podstawowych, 17 gimnazjów i 8 szkół średnich z powiatu mińskiego, otwockiego i garwolińskiego. Można się więc było spodziewać, że piosenki wybrzmią w wielu językach...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Serca dobroci

W sobotni wieczór z inicjatywy Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Możesz więcej” zorganizowano charytatywny bal karnawałowy, który swym patronatem objął wójt gminy Siennica Grzegorz Zieliński. Całkowity dochód z balu przeznaczono na wyposażenie i dostosowanie sal szkoły do potrzeb niepełnosprawnych dzieci uczących się w Nowym Zglechowie.

Autor: Teresa Romaszuk

Smykowe babcie

W piątek 31 stycznia w Przedszkolu Niepublicznym Akademia Smyka w Siennicy obchodzono Dzień Babci i Dziadka.

Autor: (jaz)

Szkoła do obrony

Szukania oszczędności w budżecie gminy Siennica ciąg dalszy. Tym razem wójt Grzegorz Zieliński postanowił zaoszczędzić nieco na przejętym od powiatu Zespole Szkół.

Autor: (jk)

Srebro Ekonoma

W niedzielę, 12 stycznia 2014 r. reprezentacja Zespołu Szkół Ekonomicznych w piłce nożnej chłopców po raz pierwszy wzięła udział w III Memoriale im. Bartosza Filipiaka w Siennicy.

Autor: (red)

Zobacz więcej: [1]      «      19   |   20   |   21   |   22   |   23      »      [25]