SiennicaSiennica edukatorów

Świętowanie dnia edukacji w Zespole Szkół im. H. i K. Gnoińskich w Siennicy ma już od kilku lat ustalony ceremoniał. Tego właśnie dnia uczniowie klas pierwszych gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych składają, w obecności całej społeczności szkolnej i zaproszonych gości, uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, które pierwszy raz odebrał nowy dyrektor Zbigniew Piłatkowski...

Szczyty zaszczytów

Siennica edukatorów / Szczyty zaszczytów

W tym roku zaszczytu ślubowania w imieniu swoich kolegów i koleżanek dostąpili następujący uczniowie: Amelia Zięba,Agata Zwierz, Aleksandra Czyżkowska, Magdalena Osica, Jolanta Zawadka, Kamil Bylinka, Kamil Kowalski i Karol Czajka. Chwila bardzo wzruszająca i tym bardziej podniosła, że gości w tym roku nie brakowało! Przybyli przedstawiciele władz gminnych z wójtem Grzegorzem Zielińskim na czele, ale przede wszystkim emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły.

Popłynęły więc życzenia cierpliwości i wytrwałości, aby służba dzieciom tym młodszym i tym starszym zrodziła wiele szlachetnych owoców. Rodzice dziękowali również za to, że mogą być dumni z osiągnięć dzieci. Uczniom zaś życzono, aby skorzystali z okazji i wybrali najpiękniejszy prezent jaki mogą otrzymać – wiedzę...

Nie mogło zabraknąć popisów młodzieży szkolnej. Tym razem był to występ kabareciarzy z klas trzecich gimnazjum, którzy przedstawili przebieg wywiadówki w szkole.

Szkolny DEN był doskonałą okazją do podsumowania projektu zagranicznej mobilności kadry edukacji szkolnej, który owocował pobytem w Portugalii. Nauczyciele, którzy brali udział w projekcie, serdecznie podziękowali władzom gminy za wszelką pomoc, wsparcie i zrozumienie potrzeby podnoszenia kwalifikacji. Szczególnie pracownikom UG – Edwardzie Rutkowskiej za księgowanie projektu, Jarosławowi Skrzeczyńskiemu za przygotowanie programu szkolenia i znalezienie wspaniałego partnera, Beacie Balińskiej za prowadzenie całej papierkowej roboty, Małgorzacie Podstawce i Agnieszce Szczepańskiej za podwaliny realizacji projektu, Jarosławowi Kowalskiemu za bezpieczny transport oraz Grzegorzowi Wysockiemu za przygotowanie wzoru koszulki projektowej i konsultacje językowe.

Jak widać, święto edukacji w siennickiej szkole łączyło w sobie tradycję z nowoczesnością. Życie toczy się jednak dalej… Uczniowie znów ślęczą nad książkami, nauczyciele zdobytą podczas szkolenia w ramach projektu wiedzę wtłaczają do młodych głów i uczą młodych ludzi, jak się uczyć, żeby w życiu osiągnąć wyznaczony przez siebie cel.

A w głębi duszy marzą o kolejnym projekcie, bo kto się nie dokształca, zostaje z tyłu. Władza dostrzegła w tym roku zaangażowanie w pracę i przyznała nagrodę wójta Agnieszce Szczepańskiej i Małgorzacie Kobylińskiej. Natomiast Małgorzata Podstawka i Jakub Maguza odebrali w Warszawie medale Komisji Edukacji Narodowej.

Numer: 44 (943) 2015   Autor: Anna JackowskaKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *