Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Bezpieczni w ferie

Od dnia 25 stycznia 2013 roku do 10 lutego 2013 roku, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim czuwać będą nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży, prowadząc swoje działania w ramach programu prewencyjnego „BEZPIECZNE FERIE 2013”.

 

Autor: kpp

Wstęp do niżu

W 2012 roku nie było rekordu urodzeń, bo miał być koniec świata. Mimo przepowiedni, mińska porodówka potwierdziła swą niezłą kondycję, witając na świecie 1264 zdrowych dzieci. To prawie 300 mniej niż w rekordowym 2008 roku, ale też o pół tysiąca więcej niż w latach porodówkowego dna. Nie jest więc źle, ale trzeba trzymać rękę na rozrodczym pulsie, bo nadchodzą roczniki z demograficznego niżu lat ’90...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Hieny grasują

Policjanci z mińskiej komendy prowadzą różnego rodzaju działania operacyjno-procesowe, których celem jest namierzenie sprawców kradzieży elementów zdobiących nagrobki.

Autor: kpp

Z Kronik KPP i KSP

Okradli mieszkanie
W niedzielę, 20 stycznia nieznani złodzieje dostali się do jednego z domów w Sulejówku, skąd ukradli biżuterię oraz telefon komórkowy. Policjanci apelują do mieszkańców o czujność i zgłaszanie wszelkich podejrzanych sytuacji. Można dzwonić na telefony alarmowe 112 i 997 lub bezpośrednio do komisariatu - na numer 22 783 99 66.

Sprawcy schwytani
Dzięki żmudnej pracy policjantów z dochodzeniówki udało się doprowadzić do końca sprawę rozboju popełnionego pod koniec grudnia minionego roku w Mińsku Mazowieckim przy ulicy

Autor: kpp

Siódme zdrowie

Od siedmiu lat jedyna w powiecie szkoła medyczna promuje publicznie walory zdrowia. Nie tylko w namiotach masażu, które wystawia podczas pikników, a szczególnie powiatowej majówki. Pod koniec roku Medyk organizuje konkursy i sprawdziany wiedzy z ochrony zdrowia, by uzmysłowić jego znaczenie młodszym koleżankom i kolegom z liceów i techników. Siódma edycja przebiegła z mottem chorób cywilizacyjnych XXI wieku

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Z kronik KPP i PSP

Bohaterzy z ulicy
Na pochwałę zasługuje prawdziwie obywatelska postawa dwójki przechodniów - mężczyzn, którzy ruszyli w pościg za nieletnim sprawcą kradzieży, kiedy okradziona kobieta prosiła ich o pomoc. Tę uciekającą trójkę na ulicy Armii Ludowej w Mińsku Mazowieckim spostrzegło policyjne małżeństwo, które akurat wybrało się z dziećmi na zakupy...

Autor: kpp

Czekał w schowku

Skulony, ściśnięty w wąskim schowku pod podłogą czekał na członków rodziny i znajomych, którzy mieli mu prawdopodobnie pomóc w ucieczce z miasta. Słysząc podnoszące się wieko skrytki, myślał że to jego pomagierzy.

Autor: kpp

Zatrzymaj się i żyj

Policjanci z mińskiej drogówki, funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei z Siedlec i przedstawiciel Kolei Mazowieckich wzięli udział w akcji „Bezpieczny Przejazd – Zatrzymaj się i Żyj”.

Autor: kpp

Nielegalni złomiarze

Co jakiś czas w policyjne sidła wpadają amatorzy „kolorowych metali”, którzy nie zdobywają tego surowca w sposób uczciwy. Są to przeważnie mężczyźni, którzy bez wiedzy właścicieli prywatnych posesji wchodzą na prywatny teren i wykorzystując nieuwagę domowników, kradną pozostawione bez opieki przedmioty, m. in. rury, rusztowania, a nawet żeliwne wanny.

Autor: kpp

Wpadka złotej rączki

Znany policjantom z Dobrego, dziś już 52-letni, Adam C. nie zaniechał przestępczego rzemiosła i kolejny raz włamał się do domku letniskowego w gminie Dobre. Został zatrzymany na gorącym uczynku przez patrol prewencji.

Autor: kpp

Rozbójnik w areszcie

W ręce kryminalnych z mińskiej Komendy wpadł Jarosław Z., jeden z podejrzanych o popełnienie rozboju. Doszło do niego na ulicy Sosnkowskiego w Mińsku Mazowieckim, w ostatnim tygodniu grudnia minionego roku. 

Autor: kpp

Sfałszował podpis

Zarzut podrobienia blankietu mandatu karnego poprzez złożenie na nim fałszywego podpisu usłyszał 22-letni Łukasz M. z Mińska Mazowieckiego, którego zatrzymano do kontroli drogowej w Cisiu w gminie Halinów. 

Autor: kpp

Odzyskano rowery

Do dzielnicowych dotarło zgłoszenie o rowerze skradzionym sprzed budynku Starostwa Powiatowego w Mińsku Mazowieckim. Policjanci przeanalizowali zapisy z monitoringu. Na jednym z nagrań zauważyli młodego mężczyznę prowadzącego rower. 

Autor: kpp

Krewni atakują

W ubiegłym roku w powiecie mińskim oszustom dwukrotnie udało się oszukać starsze osoby i pod legendą pomocy rodzinie w trudnej sytuacji wyłudzić znaczne kwoty pieniędzy...

Autor: kpp

Niebezpieczne rewiry

Złodziejskie trio. Zaledwie kilkunastu godzin potrzebowali policjanci z komisariatu w Halinowie, żeby ustalić sprawców włamania do prywatnego domu w Krzewinie. Łupem złodziei padły m. in. pralka, telewizor, narzędzia i elektronarzędzia oraz miedziane rury centralnego ogrzewania. Idąc tropem miedzianych rur, policjanci z zespołu patrolowointerwencyjnego trafili na jeden z powiatowych skupów złomu...

Autor: kpp

Biją, kradną, zabijają...

Interwencje związane z domowymi kłótniami i nieporozumieniami nie należą do rzadkości. Kilka razy dziennie funkcjonariusze są wzywani do domów, w których agresywni domownicy próbują wywierać fizyczną czy też psychiczną presję na swoje rodziny.

Autor:

Zobacz więcej: [1]      «      162   |   163   |   164   |   165   |   166      »      [167]