Powiat mińskiLigi piłkarskie 2013/14

Piłkarze Mazovii rozgromili u siebie Zorzę Sterdyń, drużynę z ostatniego miejsca ligi okręgowej, wynikiem aż 13:0. Zorza pozostaje siedem kolejek bez wygranej, a trzy kolejki temu przegrała z Tygrysem 11:0. Trzeba przyznać ogromną chęć walki ze strony młodych piłkarzy ze Sterdyni. Nie chcą oni zakończyć sezonu tak jak Orzeł Łosice, który po 24 kolejce, wycofał się z rozgrywek w lidze okręgowej.

Reszta do bicia

Ligi piłkarskie 2013/14 / Reszta do bicia

Z powodu niedoboru w składzie, zawodnicy ze Sterdyni rozpoczęli mecz w dziesiątkę. De facto było ich tylko dziewięciu, ale dla uratowania sytuacji, na bramce zagrał trener gości. Waleczności i uporu nie wystarczyło żeby dorównać tempa Mazovii. Gospodarze, w przewadze jednego zawodnika, zdobyli bramkę już w 12 minucie. Drugą w 20 i od tego czasu zaczęło się jednostronne spotkanie, gdzie Zorza cofnęła się głęboko do obrony. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 7:0. Pięć bramek strzelił Rafał Słowik, po jednej Michał Kozłowski i Łukasz Trzaskowski. Druga połowa to niezmienny obraz strefowych ataków Mazovii. Zorza doprowadziła tylko do jednej sytuacji, zakończonej niecelnym strzałem. Drużyna ze Sportowej strzeliła jeszcze 6 bramek. Dwa gole strzelił Jarek Krajewski, po jednym Michał Herman, Patryk Waszelewski, Marcin Kowalczyk i kapitan Alan Grabek.
Spotkanie zakończyło się najwyższym wynikiem rundy wiosennej, 13:0. Mazovia dzięki temu, zdobyła 100 gola w lidze okręgowej. Przypomnijmy, że ostatni raz podobny wynik 98 goli, strzelili w sezonie 2007/2008. Wtedy awansowali do IV ligi z pierwszego miejsca. Apropos awansu, do końca sezonu pozostały 4 kolejki. Mińscy piłkarze zagrają jeszcze dwa relatywnie łatwe spotkania z Wilgą Miastków i Zrywem Sobolew. Natomiast dwa trudniejsze z ŁKS Łochów i Wektrą Zbuczyn, która aktualnie znajduje się na 6 pozycji.
Tygrys także ostrzy pazury na awans. Po spotkaniach z Łochowem i Zbuczynem, gdzie poznamy formę obydwu drużyn. Zawodnicy z Huty zagrają u siebie z Sępem Żelechów i zakończą sezon meczem w Siennicy z Fenixem. Wtedy okaże się kto awansuje z pozycji lidera, a komu przyjdzie grać w barażach o udział w IV lidze. Będzie to zespół z grupy Ciechanów-Ostrołęka, czyli Korona Szydłowo, lub Nadnarwianka Pułtusk.
W pozostałych spotkaniach ligi okręgowej Watra Mrozy pokonała po zaciętym spotkaniu drużynę Hutnika Huta Czechy.
Po jednej bramce dla Watry zdobyli pomocnik Maciek Mistewicz, zmieniony w 77 minucie za Kacpra Zwierza oraz grający na pozycji snajpera z numerem 11 Mateusz Powałka. Podlasie podejmujące u siebie Victorię Kałuszyn wygrało wysoko 5-1. Honorową bramkę dla Victorii strzelił Michał Włodarczyk, zaś w szeregach Podlasia 3 gole zaliczył Marcin Siedlecki i po jednej bramce strzelili Daniel Klimczuk i Jakub Nowotniak. Natomiast piłkarze Fenixa Siennica pokonali, aż 6-0 u siebie, 13 drużynę ligi okręgowej, Wilgę Miastków.

Numer: 22 (869) 2014   Autor: (rg)