Powiat mińskiSport w powiecie

W maju zawodnicy Mińskiego Klubu Sportowego Taekwon-do pod opieką trenera Jacka Łuniewskiego walczyli w dwóch ważnych turniejach

Walczyli medalowo

Sport w powiecie / Walczyli medalowo

Ostatnio w Bystrzycy Kłodzkiej na Dolnym Śląsku w mistrzostwach Polski juniorów. Na starcie zawodów stanęło 110 zawodników z 33 krajowych klubów, w tym reprezentanci Polski. Wraz z trenerem pojechało tam trzech zawodników. Brązowy medal do 75kg zdobył Karol Łuniewski. Mniej szczęścia mieli Damian Anusz oraz Mikołaj Mikulski, którzy w swoich konkurencjach musieli uznać wyższość rywali.
Tydzień wcześniej w Nowej Rudzie na Dolnym Śląsku odbyły się mistrzostwa Polski juniorów młodszych. Tu reprezentanci naszego miasta i powiatu siedmiokrotnie stawali na podium. Złote medale i tytuły mistrzów Polski zdobyli: Michalina Mikulska w układach formalnych kobiet stopni KUP i Mateusz Zgódka w układach formalnych mężczyzn stopni mistrzowskich DAN.
Srebrne medale i tytuły wicemistrzów - Natalia Cecotka w układach formalnych kobiet stopni KUP i Julia Kawka w walkach kobiet w kategorii do 46 kg, brązowi medaliści  to Michalina Mikulska do 60kg, Natalia Cecotka do 50 kg i Gabriela Misterkiewicz do 50kg.
W klasyfikacji medalowej miński klub zajął trzecie miejsce, a w kategorii punktowej był drugi, potwierdzając kolejny raz przynależność do krajowej czołówki

Numer: 23 (870) 2014   Autor: (jaz)